Спілчанські анонси

16 лютого – прес-конференція на тему безкарності за злочини проти журналістів у часи Євромайдану

Середа 15 Лютого 2017

«Кричав: «Ми преса, що ми вам зробили?». А вони: «Ну то й що», – і продовжували бити…»

«Позашивали голову, розбиту у двох місцях, були поламані пальці. Два тижні я взагалі не міг вийти з дому… До того ж, техніка була вся побита…»

Це слова журналістів, які згадують події Майдану. Події трирічної давнини, коли від рук силовиків постраждали сотні працівників ЗМІ. За цей час жоден працівник силових відомств, причетний до звірячого побиття журналістів, операторів, фотографів – не покараний. Жодна справа не доведена судом до логічного завершення.

Тему безкарності за злочини проти журналістів запрошує обговорити Національна спілка журналістів України під час прес-конференції, що відбудеться у четвер, 16 лютого, о 12.00 (вул.Хрещатик 27-А, конференц-зал НСЖУ).

Спікерами конференції будуть журналісти, що постраждали під час подій майдану в Києві та в регіонах, юристи, медіаексперти. Зокрема:

  • Сергій Томіленко, в.о. голови НСЖУ;

  • Віталій Титич, адвокат родин загиблих на Майдані, керівник Адвокатської дорадчої групи;

  • Ігор Єфімов, фотокореспондент (побитий працівниками міліції у Черкасах у лютому 2014р., неналежно проведена прокуратурою справа розвалилася у суді в грудні 2016р.);

  • Олександр Заклецький, журналіст-фотокореспондент з Києва, був побитий “Беркутом” 1 грудня 2013 р.

На заході буде представлено результати узагальненого моніторингу НСЖУ про перешкоджання журналістам у листопаді-2013 – лютому-2014 року. Зокрема, вже встановлено додатково 60 нових інцидентів, що сталися у ті часи і не були внесені до попередніх моніторингів різних організацій.

Національна спілка журналістів продовжує оновлювати дані про всіх постраждалих журналістів, починаючи з кінця 2013 року. Кампанію із боротьби з безкарністю підтримують колеги з Міжнародної федерації журналістів.

Охочих взяти участь у конференції просимо зареєструватися за адресою: oblik@nsju.org (вказавши ім'я, прізвище, назву ЗМІ або організації), чи за телефоном: (044) 235-87-66.

 

Спілчанські анонси

7–8 грудня – навчальний семінар для журналістів «Впровадження Національного плану дій «Жінки. Мир. Безпека»// НСЖУ, 05.12.2017

Держкомтелерадіо спільно з Укртелерадіопресінститутом та громадською організацією «Центр – Розвиток демократії» проведе для журналістів національних, регіональних та місцевих ЗМІ навчальний семінар «Впровадження Національного плану дій «Жінки. Мир. Безпека». Захід відбудеться 7–8 грудня в приміщенні прес-центру Національної спілки журналістів України (вул. Хрещатик, 27-а). Початок о 10:00.

5 грудня об 11:00 прес-конференція, присвячена проведенню Всеукраїнської Олімпіади з ментальної арифметики «ДІТИ МАЙБУТНЬОГО»// НСЖУ, 04.12.2017

За українською методикою ментальної арифметики, дитина віком від 7 років за місяць рахує подумки швидше за дорослого, максимум за 2 місяці – одночасно декламує вірш та рахує в уяві.

30 листопада в прес-центрі НСЖУ відкриється виставка фронтових світлин Аліни Комарової// НСЖУ, 22.11.2017

«Журналіст на війні та про війну» – такою є основна тематика світлин маріупольської фотожурналістки Аліни Комарової. На знімках, зроблених у 2016-2017 роках у зоні бойових дій та поблизу лінії розмежування, – портрети морських піхотинців, волонтерів, фронтові будні і свята, обличчя патріотів приазовського краю, а також фото колег, які пліч-о-пліч працюють у складних і часто небезпечних умовах.

24 листопада – навчальний семінар щодо співробітництва України з НАТО// НСЖУ, 21.11.2017

Держкомтелерадіо та Укртелерадіопресінститут розпочинають серію навчальних семінарів для представників центральних, регіональних і місцевих ЗМІ щодо співробітництва України з НАТО та державної політики у сфері євроатлантичної інтеграції України.

Партнери