Спілчанські анонси

16 лютого – прес-конференція на тему безкарності за злочини проти журналістів у часи Євромайдану

Середа 15 Лютого 2017

«Кричав: «Ми преса, що ми вам зробили?». А вони: «Ну то й що», – і продовжували бити…»

«Позашивали голову, розбиту у двох місцях, були поламані пальці. Два тижні я взагалі не міг вийти з дому… До того ж, техніка була вся побита…»

Це слова журналістів, які згадують події Майдану. Події трирічної давнини, коли від рук силовиків постраждали сотні працівників ЗМІ. За цей час жоден працівник силових відомств, причетний до звірячого побиття журналістів, операторів, фотографів – не покараний. Жодна справа не доведена судом до логічного завершення.

Тему безкарності за злочини проти журналістів запрошує обговорити Національна спілка журналістів України під час прес-конференції, що відбудеться у четвер, 16 лютого, о 12.00 (вул.Хрещатик 27-А, конференц-зал НСЖУ).

Спікерами конференції будуть журналісти, що постраждали під час подій майдану в Києві та в регіонах, юристи, медіаексперти. Зокрема:

  • Сергій Томіленко, в.о. голови НСЖУ;

  • Віталій Титич, адвокат родин загиблих на Майдані, керівник Адвокатської дорадчої групи;

  • Ігор Єфімов, фотокореспондент (побитий працівниками міліції у Черкасах у лютому 2014р., неналежно проведена прокуратурою справа розвалилася у суді в грудні 2016р.);

  • Олександр Заклецький, журналіст-фотокореспондент з Києва, був побитий “Беркутом” 1 грудня 2013 р.

На заході буде представлено результати узагальненого моніторингу НСЖУ про перешкоджання журналістам у листопаді-2013 – лютому-2014 року. Зокрема, вже встановлено додатково 60 нових інцидентів, що сталися у ті часи і не були внесені до попередніх моніторингів різних організацій.

Національна спілка журналістів продовжує оновлювати дані про всіх постраждалих журналістів, починаючи з кінця 2013 року. Кампанію із боротьби з безкарністю підтримують колеги з Міжнародної федерації журналістів.

Охочих взяти участь у конференції просимо зареєструватися за адресою: oblik@nsju.org (вказавши ім'я, прізвище, назву ЗМІ або організації), чи за телефоном: (044) 235-87-66.

 

Спілчанські анонси

До 1 серпня Міноборони приймає твори на здобуття премії імені Богдана Хмельницького// НСЖУ, 13.06.2018

Автори публіцистичних, журналістських творів, письменники, інші митці можуть брати участь у конкурсі на здобуття Премії імені Богдана Хмельницького за краще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва (далі – Премія).

7 червня о 16:00 – презентація книжки спогадів про Миколу Охмакевича «Ратай українського ефіру»// НСЖУ, 06.06.2018

7 червня 2018 року о 16:00 у Національній спілці журналістів України (вул. Хрещатик, 27/а) відбудеться презентація книги спогадів про видатного діяча інформаційної сфери України, одного з фундаторів українського телерадіомовлення Миколу Охмакевича «Ратай українського ефіру».

6–7 липня в Харкові – «Донбас Медіа Форум 2018»// НСЖУ, 06.06.2018

У Харкові 6–7 липня розпочнеться медійний форум за участю провідних українських експертів. Його тема – нові виклики та можливості, з якими стикаються регіональні ЗМІ.

5 червня – зустріч поколінь спілчан Київської організації НСЖУ// НСЖУ, 31.05.2018

5 червня – зустріч поколінь спілчан Київської організації НСЖУ.

Партнери