Спілчанські анонси

З 5 по 13 листопада у галереї мистецтв «Лавра» -- Фотовиставка «День-2016»

Понедiлок 31 Жовтня 2016

«Сімейний альбом України»

З 5 по 13 листопада у галереї мистецтв «Лавра» -- Фотовиставка «День-2016»

Цього року наша традиційна підсумкова Фотовиставка у Києві є знаковою, адже «День» відзначає одночасно ще й своє 20-річчя. Відтоді відбулося чимало подій, щось залишилось на узбіччі історії, а щось і нині формує повістку дня. І Міжнародний фотоконкурс, який проводиться щорічно від 1999 року, став найяскравішою «зіркою» у сузір’ї наших соціальних проектів.

За цей час у містах України пройшло 115 фотовиставок «Дня», отримали нагороди 778 фотографів, а рахунок людей, які побачили наші фотоколекції, певно, пішов вже на мільйони.

Символом Фотовиставки «День-2016» обрано вінок – як метафору міцної, єдиної сім’ї. «Цей вінок тендітний тільки на перший погляд. Адже усі знають, що зламати можна лише одну гілочку, а коли вони переплетені, гуртом – вони незламні», - пояснює свій задум наша художниця Анна Гаврилюк.

І цього року ми отримали розкішний «вінок» зі світлин з усіх куточків країни. З понад 2800 світлин редакційне журі відібрало 350 кращих робіт як професіоналів, так і аматорів. Серед номінацій – «Український світ», «Політика», «Фото з історією», «Світ очима дітей», де представлені роботи авторів до 18 років, і «Птахи водойм», яку підтримує громадська організація«Українське товариство охорони птахів».

Цього року ми представляємо свого роду великий сімейний альбом України, на конкурсних знімках – люди, які формують обличчя країни (але не заяложені у медіа особи). Ми не акцентуємо на жорстоких, кривавих моментах буття держави. Наш пріоритет – показати, як розвивається і дорослішає Україна. Ми закликаємо працювати «на дві півкулі», послуговуватися як емоціями, так і раціо. Не тонути у розпачі та горі, а визначати, як просувати країну вперед, і стверджувати свою суверенність.

Відзнака конкурсу «Дня» часто стає великою несподіванкою для самих переможців. Ось як відреагувала на свою перемогу Наталія Кравчук, володарка Призу Призів «Золотий День» XV Фотоконкурсу, що проходив у 2013 році: «Я вперше здобула таку нагороду. Такого й не сподівалась, тож дуже приємно. Мені імпонує, що це український конкурс, що тут є багато робіт моїх колег і друзів. Я за те, щоб люди фотографували й мали від цього задоволення».

Наш фотолітопис починався, коли незалежній Україні було вісім років – у такому віці діти вчаться у початковій школі, це час першої серйозної перевірки на дорослість. На знімку, що виходив на шпальтах «Дня» наприкінці 1990-х, - не віриться, але це було минулого тисячоліття! - дівчинка з Луганщини. Вона стоїть на широкій дорозі і дивиться вперед, з викликом і надією. Відкритість героїні, у поєднанні зі спокоєм і вітальністю, готовністю діяти, - це мало б стати орієнтиром для країни. Цього ще не відбулося, і маємо обмаль часу, щоб взяти цей символ на озброєння і разом витягати себе та країну з болота негараздів.

«У країні є сили, є люди, котрі стверджують справою – Україна гідна кращого життя», - говорила головний редактор газети «День» Лариса Івшинаще у 1999 році. І ми продовжуємо слідувати цій засаді. Закликаємо і вас подивитися на Україну очима «Дня», вплести у наш загальнонаціональний «вінок» свої думки і спостереження.

Під час роботи Фотовиставки кожен зможе проголосувати за світлину, яка його найбільше вразить. За підсумками глядацького голосування буде обраний переможець від Києва.

Вхід на виставку вільний.

Спілчанські анонси

20 лютого прес-конференція на тему: «Іслам у політиці: від анексії Криму до «Оливкової гілки» в Сирії»// НСЖУ, 15.02.2018

Прес-конференція «Іслам у політиці: від анексії Криму до «Оливкової гілки» в Сирії» та презентація монографії про мусульманську спільноту України

9 лютого прес-конференція на тему: "Незаконний продаж житла у дітей-сиріт. Рейдерське захоплення будинку сім'ї Гашенко"// НСЖУ, 07.02.2018

Захід розпочнеться о 12:00 у п'ятницю 9 лютого в офісі НСЖУ за адресою: Київ, Хрещатик, 27-а (2-й поверх).

6 лютого об 11:00 у прес-центрі НСЖУ – презентація звіту «Український медіаландшафт — 2017»// НСЖУ, 04.02.2018

6 лютого об 11:00 – презентація звіту «Український медіаландшафт — 2017».

30 січня – прес-конференція Всеукраїнського соціального проекту «Слухаємо з ВЕСЕЛКА TV: діти для дітей»// НСЖУ, 29.01.2018

Уперше в Україні: юні журналісти-переселенці створили й подарують аудіокнижки для дітей з вадами зору.

Партнери