Спілчанські анонси

З 5 по 13 листопада у галереї мистецтв «Лавра» -- Фотовиставка «День-2016»

Понедiлок 31 Жовтня 2016

«Сімейний альбом України»

З 5 по 13 листопада у галереї мистецтв «Лавра» -- Фотовиставка «День-2016»

Цього року наша традиційна підсумкова Фотовиставка у Києві є знаковою, адже «День» відзначає одночасно ще й своє 20-річчя. Відтоді відбулося чимало подій, щось залишилось на узбіччі історії, а щось і нині формує повістку дня. І Міжнародний фотоконкурс, який проводиться щорічно від 1999 року, став найяскравішою «зіркою» у сузір’ї наших соціальних проектів.

За цей час у містах України пройшло 115 фотовиставок «Дня», отримали нагороди 778 фотографів, а рахунок людей, які побачили наші фотоколекції, певно, пішов вже на мільйони.

Символом Фотовиставки «День-2016» обрано вінок – як метафору міцної, єдиної сім’ї. «Цей вінок тендітний тільки на перший погляд. Адже усі знають, що зламати можна лише одну гілочку, а коли вони переплетені, гуртом – вони незламні», - пояснює свій задум наша художниця Анна Гаврилюк.

І цього року ми отримали розкішний «вінок» зі світлин з усіх куточків країни. З понад 2800 світлин редакційне журі відібрало 350 кращих робіт як професіоналів, так і аматорів. Серед номінацій – «Український світ», «Політика», «Фото з історією», «Світ очима дітей», де представлені роботи авторів до 18 років, і «Птахи водойм», яку підтримує громадська організація«Українське товариство охорони птахів».

Цього року ми представляємо свого роду великий сімейний альбом України, на конкурсних знімках – люди, які формують обличчя країни (але не заяложені у медіа особи). Ми не акцентуємо на жорстоких, кривавих моментах буття держави. Наш пріоритет – показати, як розвивається і дорослішає Україна. Ми закликаємо працювати «на дві півкулі», послуговуватися як емоціями, так і раціо. Не тонути у розпачі та горі, а визначати, як просувати країну вперед, і стверджувати свою суверенність.

Відзнака конкурсу «Дня» часто стає великою несподіванкою для самих переможців. Ось як відреагувала на свою перемогу Наталія Кравчук, володарка Призу Призів «Золотий День» XV Фотоконкурсу, що проходив у 2013 році: «Я вперше здобула таку нагороду. Такого й не сподівалась, тож дуже приємно. Мені імпонує, що це український конкурс, що тут є багато робіт моїх колег і друзів. Я за те, щоб люди фотографували й мали від цього задоволення».

Наш фотолітопис починався, коли незалежній Україні було вісім років – у такому віці діти вчаться у початковій школі, це час першої серйозної перевірки на дорослість. На знімку, що виходив на шпальтах «Дня» наприкінці 1990-х, - не віриться, але це було минулого тисячоліття! - дівчинка з Луганщини. Вона стоїть на широкій дорозі і дивиться вперед, з викликом і надією. Відкритість героїні, у поєднанні зі спокоєм і вітальністю, готовністю діяти, - це мало б стати орієнтиром для країни. Цього ще не відбулося, і маємо обмаль часу, щоб взяти цей символ на озброєння і разом витягати себе та країну з болота негараздів.

«У країні є сили, є люди, котрі стверджують справою – Україна гідна кращого життя», - говорила головний редактор газети «День» Лариса Івшинаще у 1999 році. І ми продовжуємо слідувати цій засаді. Закликаємо і вас подивитися на Україну очима «Дня», вплести у наш загальнонаціональний «вінок» свої думки і спостереження.

Під час роботи Фотовиставки кожен зможе проголосувати за світлину, яка його найбільше вразить. За підсумками глядацького голосування буде обраний переможець від Києва.

Вхід на виставку вільний.

Спілчанські анонси

До 1 серпня Міноборони приймає твори на здобуття премії імені Богдана Хмельницького// НСЖУ, 13.06.2018

Автори публіцистичних, журналістських творів, письменники, інші митці можуть брати участь у конкурсі на здобуття Премії імені Богдана Хмельницького за краще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва (далі – Премія).

7 червня о 16:00 – презентація книжки спогадів про Миколу Охмакевича «Ратай українського ефіру»// НСЖУ, 06.06.2018

7 червня 2018 року о 16:00 у Національній спілці журналістів України (вул. Хрещатик, 27/а) відбудеться презентація книги спогадів про видатного діяча інформаційної сфери України, одного з фундаторів українського телерадіомовлення Миколу Охмакевича «Ратай українського ефіру».

6–7 липня в Харкові – «Донбас Медіа Форум 2018»// НСЖУ, 06.06.2018

У Харкові 6–7 липня розпочнеться медійний форум за участю провідних українських експертів. Його тема – нові виклики та можливості, з якими стикаються регіональні ЗМІ.

5 червня – зустріч поколінь спілчан Київської організації НСЖУ// НСЖУ, 31.05.2018

5 червня – зустріч поколінь спілчан Київської організації НСЖУ.

Партнери