За шаховою дошкою

Середа 22 Червня 2016

Субота, 11 червня. Цього року в командному шаховому турнірі на честь власного професійного свята взяли участь чотири команди журналістів Кривого Рогу: дві з «Червоного гірника», одна з ТРК «Криворіжжя» і ветеранська команда, яку капітан команди заслужений журналіст України Володимир Штельмах назвав непросто – «Медіа- експерт». Зміст глибокий! А експерти, виявляється, крім капітана, Євген Чубенко і я, автор цих рядків.

Чесно сказати, напередодні хвилювань не бракувало. Але Віталій Ткачук, член правління нашої міської організації, який вже багато років очолює в міській газеті «Червоний гірник» відділ спорту, запевнив: усе буде гаразд, бланки почесних грамот для переможців вже є, «призи» розкладені по конвертах, команди укомплектовані, судді не дрімають. Отож, за шахові дошки!

Зазначу, ось кілька хвилин тому Дана Олейникова, редактор телебачення з ТРК «Криворіжжя», брала у мене коротеньке інтерв'ю як в очільника міської журналістської спільноти, а зараз ми з нею сідаємо за шаховий столик вже як суперниці.

Трохи побоююся Даниного досвіду, вона шахіст ще той! Але у моєї партнерки з перших ходів щось пішло не так, вона занервувала, а я... осміліла. Напружено пригадувала поради капітана команди Штельмаха під час організованого менітренування. «Недовго музика грала», через кілька хвилин Даночка отримала мат! Що поробиш? Але ж які історії відбувалися на дошці! Тут переплелися філософія, історія, «палацові інтриги» (король, королева, офіцери, коні, тури і пішаки пішли в хід)!

Наступна моя партнерка – Катя Мовчан, бухгалтер газети «Червоний гірник». Я з нею не знайома, а тому поглядаю на шахову дошку з обережністю, не знаю, чого очікувати від молодої симпатичної колеги. З перших ходів Катя сміливо і впевнено пішла в наступ. Не описуватиму почергову стратегію рухів всіх «героїв» шахової баталії, але втрати понесли обидві протиборні сторони – і я, і Катя. Мені пощастило, напарниця, захопившись наступом на всіх флангах, дещо, можливо, найголовніше,випускала з поля зору. Врешті-решт її король, опинившись на клітинах без жодної особи своєї свити, здався.

Отже, дві переможені партнерки з «Криворіжжя» і «Червоного гірника» у мене є. Але третя, представниця ще з однієї «червоногірничанської» команди Людмила Асланян не вселяла спокою і впевненості. Більше того, з попередніх турнірівзнала, що Людмилу мені не подолати. Рівень у нас – невідповідний. Моя суперниця – професіонал високого класу: міжнародний майстер спорту з шахів серед жінок, а я сідаю за шаховий стіл, як кажуть, вряди-годи.

Результат – не забарився. Знічуючись, роблю помилки одна за однією з перших ходів. Отож, мат з боку Асланян я отримала.Тисну партнерці руку (як годиться), дякую за гру, а вона великодушно розставляє на дошці фігури і показує, де, в який момент я помилилася. Молодець, спасибі Людмило.

Що там коїлося на сусідніх дошках, не знаю, не бачила. Це було прерогативою першорозрядника, судді змагань Володимира Олександровича Ківи, до речі, кандидата наук, який вже багато років пов'язаний зі студентським шаховим клубом Криворізького педагогічного інституту «Еліта». До речі, в кінці турніру Володимир Олександрович передав нам гарну звістку від керівника Криворізького педуніверситету Ярослава Владиславовича Шрамка, що шаховий клуб завжди до послуг журналістів.

Отже, члени нашої команди, шахісти Володимир Штельмах своїх партнерів обіграв, а Євген Чубенко зіграв так само, як і я. Тож разом із однією командою «червоногірничан» ми розділили два перших місця. Як би там не було, але все ж своїй команді користь принесла. Додому несла Почесну грамоту і грошовий приз. Як і всі інші переможці: Людмила Асланян, Микола Крамаренко, Віталій Ткачук, Євген Чубенко, Володимир Штельмах.

За це завдячуємо депутатові обласної ради Юрію Миколайовичу Арсєєву, який вже котрий рік опікується спортивними справами журналістів. Наприклад, придбав спортивну форму команді футболістів «Червоні горобці», щороку виділяє призовий фонд для шахістів. Юрій Миколайович добре розуміє потреби журналістів, нашу напружену професійну діяльність,і в цей непростий час знаходить можливість допомогти працівникам ЗМІ міста.

Окремо про команду ТРК «Криворіжжя». Всі троє: Віктор Могуров, старший редактор телебачення, Костянтин Манухов, звукорежисер телебачення, і Дана Олейникова – сильні гравці. Вони неодноразово виходили призерами в наших подібних турнірах. А от цього разу, на жаль, не поталанило. На те воно і змагання. Цього разу четверте місце дісталося досвідченим гравцям ще однієї «червоногірничанської» команди, яку складали Олексій Аверін, Сергій Проненко, Катерина Мовчан, загалом хороші шахісти.

Та все ще попереду. Обговорюючи підсумки змагання, всі доходимо висновку: треба налагодити тренування з шахів. Чи вийде: організація матеріалу, підготовка текстів, монтаж, інтерв’ю… Але треба! Ой, як нам потрібні такі розумові сплески, вони додають настрою, емоцій, наснаги, впевненості в собі. Шкода, але цього року не взяли участь в турнірі наші колеги з ТРК «Рудана». Сподіваємося, що вони наступного року зможуть укомплектувати команду.

Людмила Тіміргалєєва, Криворізька міська організація НСЖУ, заслужений журналіст України

Кубок імені редактора Олександра Кліценка – традиційний футбольний турнір на Запоріжжі// НСЖУ, 27.09.2018

У райцентрі Більмак (Запорізька область) проведено фінальну частину футбольного турніру на призи районної газети «Рідний край». Змагання приурочено до 75-річчя визволення сіл і селищ району від нацистських загарбників.

Спілчани Івано-Франківщини нагадали депутатам про обов’язок держави в реформуванні ЗМІ// НСЖУ, 12.04.2018

Секретаріат Івано-Франківської обласної спілки журналістів НСЖУ за підсумками засідання 30 березня звернувся до народних депутатів України, обраних від Івано-Франківської області, з питання державної підтримки реформованих видань місцевої сфери розповсюдження.

Партнери