Спілчанські конкурси

Творчі конкурси НСЖУ з нагоди Дня журналіста

Четвер 14 Квітня 2016

До  15 травня триває прийом робіт на творчі конкурси Національної спілки журналістів України. Творчі конкурси НСЖУ - щорічна ініціатива Спілки, під час якої визначаються як найкращі журналістські роботи, так і досягнення редакційних колективів, місцевих осередків Спілки. Роботи на конкурси можуть подавати журналісти особисто, а також редакції, первинні та обласні організації НСЖУ.

ЦЬОГО РОКУ ПЕРЕМОЖЦІ БУДУТЬ ВИЗНАЧАТИСЬ У ТАКИХ НОМІНАЦІЯХ:

«Журналіст року»

«Краща районна (міська, міськрайонна) газета»

«Краща регіональна, обласна газета»

«Кращий регіональний телеканал»

«Краще регіональне радіо»

«Краще регіональне інтернет-медіа»

 «Журналістська акція»

«Краща первинна журналістська організація»

«Краща обласна журналістська організація»

 «Кращий журналістський матеріал (фоторепортаж, серія) про події на сході України (в зоні АТО)»

Закликаємо вас якнайширше поінформувати колег про можливість взяти участь у творчих конкурсах. Переможців буде оголошено на заходах із нагоди Дня журналіста.

Роботи на конкурси надсилаються на адресу центрального офісу Національної спілки журналістів: 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 27-А.

Довідки за телефоном: (044)234-52-09.

УМОВИ КОНКУРСІВ НСЖУ

Національна спілка журналістів Українищороку традиційно  проводить  творчі конкурси для журналістів та засобів масової інформації, мета якихпідтримка й розвиток журналістики в Україні, поширення  високих стандартів професіївпровадження нових медійних технологійпосилення журналістської солідарності. НСЖУ підтримує свободу слова, стає на захист професії, тож творчі конкурси покликані сприяти розвитку професійної й незалежної журналістики.

На конкурс подаються професійні матеріали у різних жанрах журналістики та публіцистики, що  вийшли у друкованих та інтернет-ЗМІ, на телебаченні чи радіо. Також проводяться конкурси журналістських акцій, проектів, засобів масової інформації, первинних і обласних організацій НСЖУ.

Також додано номінацію, пов‘язану з роботою  колег в умовах збройних конфліктів, боротьби з тероризмом і сепаратизмом.

Висувають учасників (журналістів, засоби масової інформації та організації НСЖУ) на конкурси Національної спілки журналістів України редакції газет і журналів, інтернет-видань, телебачення і радіомовлення, первинні (обласні) організації НСЖУ, а також окремі групи громадян та персонально – журналісти, які роблять відповідні подання  та конкурсні матеріали до  центрального офісу НСЖУ у м. Києві. При цьому можуть додаватися рекомендації обласних організацій НСЖУ.

До конкурсних матеріалів додаються також  всі реквізити конкурсантів, вказуються прізвища, імена та по батькові журналістів, домашні та e-mail-адреси, телефони.

Участь у конкурсах НСЖУ не передбачає попередньої реєстрації та реєстраційних внесків.

Конкурсні матеріали подаються  поштою (кур’єрською поштою) або доставляються особисто  в офіс НСЖУ з поміткою на конверті  «На конкурс НСЖУ».  Друковані твори – в тих виданнях, де вони були надруковані, для інтернет-матеріалів – роздруковані версії із зазначенням адреси сайту,  теле-радіоматеріали – на цифровому носії, додається довідка про виконавців, затверджена керівництвом каналу.

Рекомендації, довідки від юридичних осіб – на фірмових бланках, завірені підписами керівників і печатками.

Визначає  переможців конкурсів  журі,  персональний склад якого затверджується секретаріатом НСЖУ.

Кошторис премій НСЖУ затверджується щороку  і передбачається в загальному кошторисі спілки.

Журі, залежно від якості творчих доробків, має право не присуджувати премії в окремих номінаціях і в межах затвердженого кошторису вводити заохочувальні, порушувати перед секретаріатом НСЖУ питання про перегляд розмірів премій.

На подання журі секретаріат НСЖУ розглядає питання про визначення переможців і ухвалює відповідне рішення.

Матеріали на конкурси подаються до 15 травня 2016 року.

Підсумки будуть оголошені під час урочистої церемонії  на заході з нагоди  Дня журналіста

Про переможців повідомляють засоби масової інформації.

«Журналіст року»

Учасники конкурсу

В конкурсі можуть брати участь  працівники преси, телебачення і радіо, інтернет-видань,  інформаційних агентств,  а також позаштатні автори (фрілансери) зі своїм творчим доробком з 1 травня  попереднього року по 1 травня  поточного.

На конкурс подаються журналістські матеріали (не менше п’яти),  довідки про проведені конкурсантом акції, розслідування, інші заходи, документи, що свідчать про дієвість і широкий резонанс  його роботи.

Матеріали можуть  подавати персонально журналісти (без обмежень за місцем проживання, віком, статтю, типом ЗМІ ( преса, радіо, ТБ, інтернет), жанрами творів), редакції ЗМІ,  громадські організації, організації НСЖУ.

Подання складається у довільній формі і містить  дані про учасника, необхідні пояснення та аргументацію.

Критерії визначення переможців

Кращий журналіст року це:

* визнаний та авторитетний працівник мас-медіа, матеріали якого відрізняються оригінальністю та нестандартністю мислення, об’єктивністю та неупередженістю, спрямовані на відстоювання справедливості та правди;

* автор вагомого творчого доробку (серії публікацій) високої якості в пресі,  інтернеті,  або переданих по телебаченню чи радіомовленню матеріалів, виданих книг публіцистики, що викликали широкий резонанс у суспільстві та інтерес аудиторії, чиї матеріали є дієвими і мають вплив;

* людина принципова, яка має чітку позицію, активно бере участь у суспільному житті, але є незалежною від тих чи інших політичних сил, угруповань, окремих структур;

Конкурс передбачає посилення уваги  журналістів до глибокого і об'єктивного висвітлення болючих проблем,  проведення журналістських розслідувань, ділове, фахове осмислення життєвих ситуацій, фактів сьогодення й минувшини, сприяння утвердженню української демократичної державності,  високих культурних цінностей, відродженню національної культури.

«Журналіст року»  визначається в номінаціях:

·         національні ЗМІ;

·         регіональні ЗМІ.

Відзнаки та нагороди

Журналіст року нагороджується Дипломом НСЖУ та грошовою премією.

«Краща районна (міська, міськрайонна) газета»

«Краща регіональна, обласна газета»

«Кращий регіональний телеканал»

«Краще регіональне радіо»

«Краще регіональне інтернет-медіа»

Мета конкурсу

Сприяти  розвитку місцевих і регіональних медіа,  впровадженню нових медіа-технологій,  підвищенню якісного рівня місцевої журналістики, покращенню інформаційного обслуговування населення, зростанню авторитету ЗМІ.

Учасники конкурсу

В конкурсі можуть брати участь засоби масової інформації регіональної, обласної, міської, районної сфери розповсюдження  (у відповідній номінації).

Для участі в конкурсі редакції подають матеріали (вихід з 1 травня  минулого року по 1 травня поточного) до центрального офісу НСЖУ: 

·         друковані ЗМІ: добірку газет (не менше 10 випусків);

·         телевізійні та радіоорганізації:  на цифровому носії – кілька головних проектів, довідку про  матеріали  та акції;

·         інтернет-видання: принт-скрін інтернет-сторінки  та довідку про діяльність.

Разом з цим в довідці про ЗМІ  вказуються засновники (співзасновники), дата створення,  тиражі (аудиторія), економічні показники роботи тощо.

До подання може додаватися рекомендація  обласної організації НСЖУ.

Визначення переможців

Комісія визначає переможців за такими критеріями:

·         високі тиражі, рейтинги, популярність у читачів, слухачів, глядачів;

·         використання медіа-новацій;

·         сучасний дизайн, якісне технологічне виконання;

·         наявність яскравих журналістських персоналій і командної якісної роботи;

·         проведення журналістських розслідувань, друк(передача в ефір) гострих матеріалів з проблем сьогодення;

·         організація та виконання оригінальних і дієвих медійних акцій, проектів.

Відзнаки конкурсу

1 місце в кожній номінації – Диплом НСЖУ  і  грошова премія.

«Журналістська акція»

Мета конкурсу

Ініціювати громадянську активність журналістів і журналістських колективів, направлену на підтримку воїнів АТО, жителів постраждалих від терористів територій, волонтерського руху, а також  важливих суспільних реформ у державі,  демократичних, соціальних  перетворень, сприяти підвищенню дієвості засобів масової інформації, розвитку креативних організаційних форм ЗМІ, співробітництва й консолідації творчих зусиль.

Учасники конкурсу

Учасниками конкурсу можуть бути окремі редакції ЗМІ, групи редакцій чи творчі групи журналістів (кількість членів групи не обмежується), окремі журналісти.

Для участі  в конкурсі подається заявка, в якій викладається зміст акції, її дієвість, додаються необхідні матеріали: газети, журнали, цифрові носії, роздруківки з інтернет-сайтів.  Надається інформація про кожного з учасників.

Відзнаки конкурсу

1 місце – Диплом НСЖУ  і  грошова премія.

  «Краща первинна журналістська організація»

Учасники конкурсу

Брати участь у конкурсі можуть первинні організації НСЖУ.

Головними   показниками,   за   якими   оцінюється   робота   первинної журналістської організації, є:

·      турбота про умови праці і підвищення кваліфікації творчих працівників засобів масової інформації;

·      захист гарантованих законами прав журналістів;

·     участь членів первинної організації  у творчих конкурсах –внутрішньоредакційних, обласних і республіканських; в творчих проектах, акціях;

·      творча  співдружність,  ділове  співробітництво  з  журналістськими організаціями своєї області та за її межами;

·       розвиток демократичних засад у редакційному колективі, підтримка добрих традицій, нових форм журналістської роботи;

·       сприяння   впровадженню  прогресивних технологій і нової техніки;  

·       робота   з   молодою   зміною   (спільні   відрядження   досвідчених   і молодих журналістів, наставництво, огляди творчих робіт);

·       піклування про вирішення соціально-побутових питань, організація відпочинку й культурного дозвілля журналістів;

·       здійснення самостійної госпрозрахункової діяльності, вміле поєднання творчої і підприємницької ініціативи.

Клопотання на участь у конкурсі подають безпосередньо первинні організації  у вигляді довідки довільної форми, в якій висвітлюється діяльність організації за останній рік відповідно до  критеріїв  конкурсу.  До клопотання додається рекомендація обласної організації НСЖУ.

Переможці  й відзнаки конкурсу

1 місце – Диплом НСЖУ і грошова  премія.

«Краща обласна журналістська організація»

Мета конкурсу

Метою конкурсу є зміцнення і подальший розвиток НСЖУ, журналістської самоорганізації, проведення різноманітних акцій, спрямованих на підвищення авторитету української журналістики, поваги у суспільства і у влади до місії  журналістів,  дотримання законів у сфері захисту свободи слова і професійних прав журналістів.

Учасники конкурсу

Обласні організації подають відповідні клопотання про участь у конкурсі, в яких звітують про роботу за попередній рік: поповнення лав організації, проведення акцій,  впровадження нових технологій роботи (комп’ютеризація, інтернет-сайти), підтримка ветеранів  і молоді, реалізація ефективних соціальних проектів, участь в загальноспілчанських проектах і акціях, популяризації загальноспілчанських видань.

Переможці  й відзнаки конкурсу

1 місце – Диплом НСЖУ і грошова премія.

«Кращий журналістський матеріал (фоторепортаж, серія) про події на сході України (в зоні АТО)»

Мета конкурсу

Ця номінація започаткована для підтримки тих журналістів, які мужньо й відповідально виконують свої обов‘язки, доносять правду про події в зоні бойових дій, на тимчасово окупованих територіях  чи в звільнених від сепаратистів містах і селах, розповідають про героїчних захисників Вітчизни і тих, хто допомагає людям в тяжку годину, а також  і про негативи, прорахунки й зраду.

Учасники конкурсу

Журналісти (знімальні групи), які  підготували й видали в друк чи ефір відповідні матеріали, фоторепортажі.

Матеріали можуть  подавати персонально журналісти, редакції ЗМІ,  громадські організації, організації НСЖУ. Подання складається у довільній формі і містить  дані про учасника, необхідні пояснення та аргументацію.

 Подається  один  чи кілька матеріалів, що вийшли з 1 травня  минулого року по 1 травня поточного:

·         в друкованих ЗМІ  - газети чи журнали;

·         на телебаченні та радіо:  на цифровому носії ;

-          в інтернет-виданнях: принт-скрін інтернет-сторінки. 

Спілчанські конкурси

Про Всеукраїнський конкурс на краще періодичне друковане видання для дітей та юнацтва у 2018 році// НСЖУ, 04.09.2018

Державний комітет телебачення і радіомовлення України оголошує Всеукраїнський конкурс на краще періодичне друковане видання для дітей та юнацтва у 2018 році.

Прийом творів на здобуття Премії імені В'ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики// НСЖУ, 17.07.2018

НСЖУ і Держкомтелерадіо нагадують творчому загалу, майстрам публіцистики, що 10 серпня 2018 року закінчується прийом творів на здобуття премії імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики.

Про прийом заявок для участі в конкурсі на здобуття щорічної премії Президента України "Українська книжка року"// НСЖУ, 03.07.2018

Держкомтелерадіо розпочав прийом заявок для участі в конкурсі на здобуття щорічної премії Президента України «Українська книжка року».

ХXІ Міжнародний конкурс шкільних медіа// НСЖУ, 23.03.2018

П О Л О Ж Е Н Н Я про ХXІ Міжнародний конкурс шкільних медіа. м. Київ, 2017 р.

Партнери