“Подільські вісті” вирішили безповоротно розірвати відносини з владою

Середа 16 Березня 2016

Хмельницька обласна рада на черговій сесії 21 квітня планує роздержавити газету обласного значення “Подільські вісті”.

Про це зазначено у проекті рішення сесії.

Очікується, що депутати ради проголосують за вихід Хмельницької облради із засновництва та зі складу співзасновників друкованого засобу масової інформації газети «Подільські вісті» та редакції газети «Подільські вісті» з перетворенням редакції членами її трудового колективу у суб’єкт господарювання із збереженням назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості друкованого засобу масової інформації.

Крім цього, ухвалене рішення мають довести до відома трудового колективу редакції газети «Подільські вісті» і надіслати до Міністерства юстиції України та до Державного комітету телебачення і радіомовлення України для внесення відповідної інформації до Зведеного переліку об’єктів реформування.

Як писав НГП, нинішній тимчасово виконувач обов’язків редактора обласної газети Петро Лічман заявляв, що “Подільські вісті” протягом 15 років готувалися до роздержавлення. Він вважає, що “після роздержавлення ПВ залишаються такою собі нелегальною офіційною газетою, у якій зацікавлена влада. Остання ж допомагатиме робити нам передплату”.

Як відомо, уже понад 120 редакцій комунальних друкованих ЗМІ провели збори трудових колективів і визначилися щодо участі в першому етапі реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ.

Втім, на 15 березня повний пакет документів для включення до переліку ЗМІ, які реформуватимуться на першому етапі, подали лише три редакції.

Нагадаємо, з 1 січня 2016 року набув чинності ухвалений у грудні 2015 року закон «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Він передбачає роздержавлення преси протягом трьох років: вихід органів влади і місцевого самоврядування зі складу засновників (співзасновників) друкованих ЗМІ або перетворення друкованих ЗМІ, заснованих центральними органами виконавчої влади, на офіційні друковані видання.

На першому етапі, протягом першого року з дня набрання чинності законом…

Партнери