На районну газету тисне СБУ, лякаючи законом про "контррозвідку"

Четвер 18 Лютого 2016

Надати статут газети, штатний розпис, рішення райради про призначення головного редактора газети, накази про призначення на посаду членів трудового колективу, посадові обов`язки керівника і працівників, відомості про зарплати і премії – з такими вимогами до головного редактора газети «Вісник Жовтневщини» (Миколаївська область) в письмовому вигляді звернулося Управління СБУ в Миколаївській області.

Як ідеться в листі, документи потрібно надати «Відповідно до п. «д» ч. 2 ст. 12 Закону України «Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю». А в іншому листі вказується, що дані вимагаються на підставі Закону «Про контррозвідувальну діяльність» та «Про основи національної безпеки». При цьому, звертається увага керівника газети на Закон «Про запобігання корупції», де ідеться про те, що «особам, які постійно або тимчасово обіймають посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов`язків… забороняється відмовляти в інформації, надання якої передбачено законом…»

Головний редактор газети «Вісник Жовтневщини» Юлія Яковлєва у своїй відповіді на запит СБУ звертає увагу: вказаним пунктом Закону «Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю» надавати інформацію можуть зобов`язати в тому разі, якщо одержано фактичні дані про організовану злочинну діяльність. Таким чином, пояснює головред, від СБУ трудовий колектив газети дізнався, що його фактично звинувачують у злочині. Тож готова надати документи, коли будуть обґрунтовані і вмотивовані пояснення щодо такого звинувачення.

«Огульне звинувачення членів нашого колективу у «організованій злочинній діяльності» є приниженням честі і гідності та дає нам право на захист у передбачений українським законодавством спосіб», – наголошує вона.

На пленумі правління обласної організації Національної спілки журналістів України Юлія Яковлєва заявила: тиск на газету пов`язує із дією Закону про реформування комунальних ЗМІ.

Перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко, який брав участь у пленумі, наголосив: це вже не перший приклад тиску на редакторів через дію Закону про роздержавлення.

– Такими діями посадовці і представники правоохоронних відомств призводять до зриву реформ у країні та саботують державну медіаполітику, – наголосив Сергій Томіленко. – НСЖУ звертає увагу представників влади, що такі дії не можуть залишатися безкарними.

 

Партнери