ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ Національної Спілки журналістів України та Асоціації місцевої преси

П'ятниця 29 Січня 2016

Ці незаконні дії відбулись одразу після ухвалення Верховною Радою України та підписання Президентом України Петром Порошенком Закону України «Про реформування державних та комунальних друкованих засобів масової інформації».

Ухвалення цього Закону багато років очікувала журналістська спільнота, вітали Рада Європи та все європейське співтовариство, оскільки він забороняє органам влади та місцевого самоврядування бути співзасновниками ЗМІ та створює можливості журналістським колективам видавати незалежні газети.

Саме за бажання виконати норми Закону України і провести реформування свого видання була звільнена редактор газети Світлана Халімоненко та ліквідована редакція газети «Народна трибуна» взагалі. Про це записано у висновку спеціальної комісії, створеної у міській раді: "Комісія звертає увагу депутатів та громади міста, що головний редактор прямо зазначає в своїх поясненнях, що вона має намір та планує у випадку прийняття ЗУ «Про реформування друкованих ЗМІ» порушити питання про вихід Глухівської міської ради зі складу співзасновників газети...".

Створена рішенням сесії Глухівської міської ради ліквідаційна комісія 30 грудня 2015 року видала накази про звільнення з займаних посад всіх працівників газети. В наказі зазначено: «Наказ набуває чинності з 31 грудня».

Особливе занепокоєння викликає той факт, що правоохоронні органи, а саме нова поліція та прокуратура, фактично усунулись від виконання своїх прямих обов’язків і бояться належним чином реагувати на заяви редактора та журналістів про порушення законів та вчинення злочину з боку влади та особисто міського голови. Міська влада відверто зазначає, що має на меті зробити політичну розправу і не виключає можливості застосування тиску на правоохоронців «для встановлення справжньої справедливості».

Таке толерування відвертого порушення законів про пресу може перекреслити імплементацію новоухваленого закону про реформування ЗМІ, який вже набув чинності і виконання якого є одним із зобов’язань України перед європейським співтовариством.

Звертаємося до Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства внутрішніх справ з вимогою забезпечити захист редакцій та журналістів державних і комунальних ЗМІ від свавільних незаконних рішень органів влади та місцевого самоврядування в процесі роздержавлення

Партнери