Подii пресцентру

1 липня о 16.00 прес-конференція "СУДОВИЙ ПОЗОВ ПРОТИ ПЕРШОГО КАНАЛУ РОСІЇ"

Середа 01 Липня 2015

01 липня о 16.00 в конференц-залі Національної спілки журналістів України (м. Київ, вул.. Хрещатик, 27а) відбудеться прес-конференція генерального продюсера телеканалу ТАК ТВ, секретаря НСЖУ Гліба Головченко щодо позову Головченко Гліба Олександровича до Товариства з обмеженою відповідальністю «Об’єднання російських телеканалів» (Україна), Закритого акціонерного товариства «Первый канал. Всемирная сеть», Відкритого акціонерного товариства «Первый канал» (Російська Федерація) про визнання недостовірної розповсюдженої інформації, спростування недостовірної інформації, стягнення моральної шкоди.

Нагадаємо, що 30.03.2014р. в ефірі російських відповідачів в телепередачі «Воскресное «Время». «Информационно-аналитическая программа» продемонстровано сюжет «В интернете появились документы, доказывающие, что беспорядки на Майдан готовились заранее». У вказаному сюжеті подано інформацію про підготовку неурядових організацій, революціонерів, штурмових бригад для здійснення зміни влади в Україні під час протистоянь в Києві на Майдані Незалежності. Для ілюстрації у цьому сюжеті було використано фотографію із телепередачі «Телевізійний прес-клуб з Глібом Головченко» яка виходить в прямому ефірі миколаївського телеканалу «ТАК-ТV», на якій зображено позивача.

Позов подано 15.04.2014р., перше засідання відбулось 23.05.2014р., наступне 27.10.2014 року. На жодне із засідань представник російського мовника не з’явився. Судовий розгляд триває вже понад рік в той час, як Цивільним процесуальним кодексом України (ст.157) передбачено розумний строк розгляду справи, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження по справі.

Чергове засідання призначено на 02.07.2015р. на 10.00 в Печерському суді м. Києва за адресою: вул. Хрещатик, 42а, каб.17. Інтереси української сторони в суді представлятиме Секретар Національної спілки журналістів України Гліб Головченко та голова Союзу юристів Миколаївщини Максим Коваль.

Судові засідання по цій справі є відкритими та вільними для відвідування.

Це перший за всю історію України позов громадянина України до найбільшого телевізійного мовника Російської Федерації. Рішення по цій справі може стати прецедентом для розв’язання аналогічних справ за позовами громадян України до мовників РФ, що займаються пропагандою.

Також нещодавно Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк під час виїзного засідання Міністерства юстиції в Києві зазначив: «Прошу Міністерство юстиції залучити усіх, кого можна, на будь-яких умовах міжнародне співтовариство, кращих адвокатів світу, щоб упродовж короткого часу подати максимальну кількість позовів проти РФ: Росія має бути покарана, як геополітично, так і економічно''.

Вікторія Веселовська,  050-394-34-23

 

Подii пресцентру

25 вересня – прес-конференція в НСЖУ «Уряд має стати на захист преси України!»// НСЖУ, 24.09.2018

Вимоги до Кабінету Міністрів щодо реалізації державної політики підтримки друкованих ЗМІ обговорюватимуться 25 вересня в Національній спілці журналістів України. Уряд закликають до належного впливу на діяльність національного оператора ПАТ «Укрпошта» та впровадження заходів щодо стабілізації цін на газетний папір.

25 червня – звіт голови НСЖУ Сергія Томіленка про рік діяльності на посаді// НСЖУ, 22.06.2018

У понеділок 25 червня голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко звітуватиме про підсумки першого року роботи організації за керівництва, обраного з’їздом журналістів навесні 2017 року.

7 червня о 16:00 – презентація книжки спогадів про Миколу Охмакевича «Ратай українського ефіру»// НСЖУ, 06.06.2018

7 червня о 16.00 – презентація книги спогадів про М. Охмакевича «Ратай українського ефіру».

18 травня учасники АТО та діячі культури висловлюють солідарність з Олегом Сенцовим, який оголосив голодування// НСЖУ, 17.05.2018

18 травня учасники АТО та діячі культури висловлюють солідарність з Олегом Сенцовим, який оголосив голодування.

Партнери