Подii пресцентру

7 травня рес-конференція "Як держава забезпечує права громадян, постраждалих внаслідок конфлікту на Донбасі?"

Четвер 07 Травня 2015

Статистика щодо кількості людей, які полишили свої домівки в результаті військових дій та анексії Криму, різниться. Зокрема, за інформацією Міністерства соціальної політики станом на початок квітня поточного року взято на облік 1 млн. 213 тис. переселенців. Дані ООН говорять про те, що не менше 2 мільйонів мешканців Донецької та Луганської областей покинули лише територію Донбасу. Відповідна статистика вражає, як і реальна ситуація, в якій опинились всі ці люди.

Обіцяної допомоги з боку держави із працевлаштуванням та забезпеченням переселенців житлом і досі немає. Єдине, на що спромоглась держава, - це фінансова допомога  для покриття витрат на проживання та оплату житлово-комунальних послуг. Та навіть цю мізерну, у порівняні з повальним  зростанням цін, підтримку можуть отримати не всі. Водночас, можливість оформити субсидію для переселенців є доволі примарною, бо більшість винаймає житло без договору оренди, який у обов'язковому порядку необхідно надати при оформлені відповідної допомоги.

Кількість проблем, з якими стикаються переселенці, непомірно збільшується. “Реалії змушують визнавати: якщо не розпочати оперативно діяти зараз, то через кілька місяців ситуація вже буде нагадувати сніжну лавину. У нас (представників громадянського суспільства) вже є готові пропозиції. Державі необхідно лише прислухатись до рекомендацій та дати зелене світло на їхнє втілення”, - розповіла керівник ГО "Громадська ініціатива Луганщини" Тетяна Кіріллова.

Що ж саме пропонують громадські активісти?  Дізнайтеся під час прес-конференції 7 травня (четвер), об 11.00 (конференц-зала Національної Спілки журналістів України за адресою: вул. Хрещатик, 27-А, 2 поверх).

Захід проводиться за ініціативою Коаліції патріотичних сил Донбасу (КПСД), до якої на сьогодні входить 18 НДО Донеччини та Луганщини. Дискусія буде побудована на основі даних, отриманих в результаті моніторингу використання бюджетних коштів на забезпечення потреб вимушено переміщених осіб у соціальній сфері на території Луганської області. Дослідження проводили експерти ГО «Громадська ініціатива Луганщини».

Подii пресцентру

1 березня – дискусія щодо фізичної безпеки журналістів у Києві// НСЖУ, 25.02.2019

Національна спілка журналістів України 1 березня 2019 року проводить у Києві публічну дискусію з питань фізичної безпеки працівників преси. Під час дискусії планується обговорити випадки фізичних атак на представників ЗМІ в столиці, які трапилися за останні кілька років.

22 лютого – презентація фотовиставки «Журналісти на Євромайдані. П’ять років по тому»// НСЖУ, 21.02.2019

22 лютого – презентація фотовиставки «Журналісти на Євромайдані. П’ять років по тому».

14 лютого 2019 року о 12:00 презентація книжки «Веремій В’ячеслав. Правда життя журналіста»// НСЖУ, 07.02.2019

14 лютого 2019 року о 12:00 у прес-центрі Національної спілки журналістів України (вул. Хрещатик, 27-а, 2-й поверх) відбудеться презентація книжки «Веремій В’ячеслав. Правда життя журналіста», вшанування пам’яті Героя України В’ячеслава Веремія та обговорення проблем захисту й безпеки журналістів.

25 вересня – прес-конференція в НСЖУ «Уряд має стати на захист преси України!»// НСЖУ, 24.09.2018

Вимоги до Кабінету Міністрів щодо реалізації державної політики підтримки друкованих ЗМІ обговорюватимуться 25 вересня в Національній спілці журналістів України. Уряд закликають до належного впливу на діяльність національного оператора ПАТ «Укрпошта» та впровадження заходів щодо стабілізації цін на газетний папір.

Партнери