Акція тернопільських журналістів по збору допомоги для солдат перевершила очікування

Середа 01 Жовтня 2014

Ще на початку липня Тернопільська обласна організація НСЖУ ініціювала збір продуктів та речей першої необхідності для захисників України. І хоча цією доброю справою займається багато організацій і волонтерів, сьогодні ми бачимо, що не стали зайвим ланцюжком у благодійній місії. На Схід України уже відправили більше шести машин допомоги.

Спочатку ТОО НСЖУ проанонсувала доброчинну акцію у районних та обласних газетах, а потім почала збирати і передавати найнеобхідніше нашим воякам. Оскільки наша організація «безтранспортна», то ми домовилися із обласною міліцією, СБУ, Самообороною, Автомайданом, аби вони доставляли журналістську допомогу на Схід. Приємно, що ініціатива знайшла підтримку.

Але найприємніше те, що на наш заклик відгукнулися не тільки журналісти області, а й усі люди, кому небайдужа доля України. Насамперед слова вдячності хочеться висловити майору Ростиславу Козаку, його дружині Іванці, працівникам та покупцям магазину «Європа» із Чорткова, які привезли до облорганізації НСЖУ найбільше продуктів та речей. За передані гроші було закуплено теплі речі, наколінники, налікотники, дощовики, цигарки…

А ось деякі хвилюючі моменти. Телефонує 85-літня жителька Тернополя Євгенія Болдис:

  • Я не можу привезти допомогу, бо вже вік не той. Зайдіть до мене і передайте її нашим дітям.

Знаходимо квартиру на вулиці Протасевича, беремо пакет із рушниками, милом та іншими необхідними речами, а пенсіонерка зі сльозами запитує:

  • Коли ж та біда закінчиться? Я щодня сиджу біля телевізора і плачу.

Виконавчий секретар ТОО НСЖУ Богдан Гарасимчук заспокоює бабусю, а вона передає йому 100 гривень. Ми купили на цю суму цигарок для наших захисників. Хто служив в армії, той знає ціну цигарок. Тим більше – на війні. Щиро дякуємо за допомогу!

Дзвінок із Чорткова:

  • Це Іванна Козак. У понеділок ми з чоловіком привеземо наступний «транш».

Спільно розвантажили його. Із майором Ростиславом Козаком ділимося останніми фронтовими подіями, а тим часом спілчанський юрист Роман Руснак записує прізвища тих жителів Чорткова, які долучилися до благодійної місії. Це Зоряна Вербіцька, Ніна Вітів, Ірма Йосипівна, Олександра Ожебінська, Ярослава Чашик, Люба Мельник, Люба Дмитрієва, Марія Корчинська, Марія Новицька, Михайло Стельмах, Ірина Жиромська. Глибока вдячність вам. І від Спілки, і від наших вояків.

А ще допомогу привезли Оксана Гуцол із Гаїв Шевченківських (Тернопільський район), Людмила Бас зі Збаража. Диякон із Чикаго Михайло Городецький та його дружина Софія (вихідці з Тернопілля) передали 600 гривень, за які ми купили згущене молоко.

Благодійний фонд «Цвіт вишиванки» провів у Тернополі сьомий фестиваль під такою ж назвою, де для наших захисників учасники дійства передали майже 3 тисячі гривень. На ці кошти голова фонду, член НСЖУ Євген Філь придбав наколінники і налокотники, які теж відправили бійцям АТО.

Дуже приємно, що учні Чортківської ЗОШ-інтернату 1-3 ступенів передали на Схід більше двадцяти малюнків. Майже під кожним стоїть хвилюючий підпис. Ось деякі з них:

«Дорогі наші воїни! Вже понад 1000 людей загинуло заради нас і нашої України. Ви зараз на східній частині України – воюєте, б’єтеся. І я хочу сказати вам лише одне: повертайтеся живими. Слава Україні!»

«Дорогі хлопці, герої! Я і вся Україна молимось за вас. І ми віримо, що ви переможете. Слава Україні! Героям слава! Герої не вмирають!»

«Я українець – і я цим пишаюсь!»

Начальник УМВС в Тернопільській області Василь Облещук відвіз дитячі малюнки для міліціонерів, які й сфотографувалися з ними. Фотографії вийшли середньої якості (мобільний телефон є мобільний), але як раділи інтернатівські діти, побачивши в руках наших захисників свої малюнки!

Наша акція триває. Але як хотілося б, аби вона швидше закінчилася – разом із українською перемогою!

Кубок імені редактора Олександра Кліценка – традиційний футбольний турнір на Запоріжжі// НСЖУ, 27.09.2018

У райцентрі Більмак (Запорізька область) проведено фінальну частину футбольного турніру на призи районної газети «Рідний край». Змагання приурочено до 75-річчя визволення сіл і селищ району від нацистських загарбників.

Спілчани Івано-Франківщини нагадали депутатам про обов’язок держави в реформуванні ЗМІ// НСЖУ, 12.04.2018

Секретаріат Івано-Франківської обласної спілки журналістів НСЖУ за підсумками засідання 30 березня звернувся до народних депутатів України, обраних від Івано-Франківської області, з питання державної підтримки реформованих видань місцевої сфери розповсюдження.

Партнери