Чому в Україні “вбивцями” стають ті, хто не вбивав…

П'ятниця 08 Листопада 2013Чому так звана судова реформа 2010 року позбавила Верховний суд права на перегляд справ за нововиявленими обставинами? Журналістське розслідування за трьома різними справами доводить– справи різні, але Система, що ламає людські долі – одна….

…Паша Мициков мені не дзвонить. Може, поки не  хоче? Тільки із “зони” – коли він ще сидів, кілька разів передавали, мовляв, цікавиться Паша, як там «його» журналістка. Та нічого, живу, хліб жую. Пишу статті. І все про те, як він, Паша Мициков, десять років тому убив у кафе «Лінива Віра» двох молодих жінок пострілами впритул.

Достеменно ніхто не знає,  як там, в «Лінивій Вірі» було насправді. Паша, природно, правди не каже, а потерпілі, які були в компанії із загиблими жінками, повторюють те, що їм втовкмачив слідчий прокуратури. Втім, потерпілі, кажуть,  теж працювали міліціонерами.

Павло Мициков росіянин. Народився в Адигеї. В Україну, в село Перехрестівка Яготинського району, що на Київщині, приїхав до Миколи Полішка, з яким познайомився в армії.  Тітка Миколи, Марія Іванівна Любченко,  розповідає, що Паша возив наркотики з Краснодарського краю на Україну і підсадив на голку старшого з її племінників – Миколу Полішка.

Брати Микола і Вячеслав Полішко росли без матері і батька. Тітка,  як могла опікувалась круглими сиротами, і все йшло у них, як і в інших. Але після того, як Микола  завів знайомство із Мициковим, життя порядної досі родини перетворилось на пекло.

Того разу, десять років тому, він приїхав до Миколи з пораненою ногою. Сказав, пострілявся із «чечнею». Почав підбивати Миколу на розбій. Той, уже  хворий на СНІД, за дозу ладний був продати Мицикову душу.

Так воно й докотилось до трагедії. Згідно з фабулою справи, вони вирішили пограбувати кафе. Молодший, Слава повіз двох озброєних товаришів -  Пашу, що взяв “на справу” пістолета та Миколу з “самопальним” обрізом до кафе «Лінива Віра», що на трасі Київ-Харків.

Що там сталось у кафе, знову ж таки – хто зна. Обріз у Миколи був несправний, та ще й заряжений пижом із шротом – на зайця. Експерти після нападу вийняли той шрот зі стелі – постріл з обріза був вгору, набій попав у стелю. Двох жінок, які сиділи у компанії зі  своїми друзями того вечора в кафе, було розстріляно із старого пістолета ще часів війни – впритул.

Паша у вбивстві звинуватив братів Полішків. Мовляв, він чекав їх в авто в околицях кафе. Спав собі…  А Микола  вже нікому нічого не скаже. Одразу після нападу першим взяли Пашу, бо по складеному фотороботу – настільки вірно описали Мицикова потерпілі – дільничий в селі одразу ж пізнав «російського гостролера».  На допитах Паша став все валити на братів.

Микола із Славою вирішили втекти і переховувались в лісі, скільки вистачило харчів. Потім Микола умовив брата покінчити самогубством. Брати порізали собі вени. Микола помер, а Вячеслав вижив. Доповз до найближчого села і попросив викликати міліцію. Славу в міліції били по порізах на венах і він катувань не витерпів – написав під диктовку слідчого  явку.

Мицикова ніхто не бив, він навіть не платив за адвоката. Пашу «захищали» міліціонери. Всі потерпілі дружно поміняли свої покази і «впізнали» у брюнеті Вячеславі -189 сантиметрів зросту - -  блондина із побитим віспою обличчям ростом  172-173 сантиметри  (Паша в дитинстві перехворів віспою) – вбивцю, озброєного пістолетом.

Жодних доказів вини Вячеслава у вбивстві – крім того, що він купляв пістолет, слідство не добуло. Свідків захисту – киян сина і матір Смірнових, до яких приїздив Слава,  слідство не допитало.  Полтавський апеляційний суд засудив Пашу Мицикова на 10 років, а Вячеслава Полішко – довічно. 

Вже кілька місяців як Паша Мициков гуляє по Києву. Кривавий вбивця двох жінок  на волі.  Бо за Мициковим ще з Росії тягнеться слід розбою із застосуванням зброї. (Росіянка  вижила, і в нападнику впізнала Пашу Мицикова. Але  кримінальне переслідування проти нього російськими правоохоронцями не здійснюється).

Разом з моїм колегою Олексієм Кутєповим ми провели свій слідчий експеримент, який повністю доводить алібі Вячеслава Полішко. Ми переконанні, що він не винен у вбивстві двох жінок. Чому Павло Мициков уникнув відповідальності за вбивство, а замість нього довічно пішов в тюрму молодший з братів Полішко? Про – це на Круглому столі на тему «Вбивці, які не вбивали», який відбудеться в прес-центрі НСЖУ 11 листопада о другій годині дня. 

Ще один журналіст загинув: за що вбили Вадима Комарова?// НСЖУ, 24.06.2019

46 днів черкаський журналіст Вадим Комаров провів у комі і пішов з життя, так і не проливши світло на те, хто на нього напав.

Небезпечна професія: 5 фільмів про журналістів-розслідувачів, які варто побачити// НСЖУ, 19.06.2019

За чотири місяці 2019 року слідчі Національної поліції України розпочали досудове розслідування у 63 кримінальних провадженнях за злочинами у сфері професійної діяльності журналістів – такими є дані прес-служби Міністерства внутрішніх справ.

Як журналіст-переселенець став найкращим гідом у чорнобильській зоні// НСЖУ, 14.06.2019

У мирний час Дмитро Шибалов працював журналістом в інтернет-виданнях Донецька, на радіо й телебаченні, писав і знімав сюжети про життя міста і його проблеми. Після початку війни, залишившись без роботи, заснував разом із друзями гуманітарну волонтерську організацію. Сьогодні 30-річний журналіст-переселенець працює гідом у компанії Chernobyl Tour та возить туристів до зони відчуження.

Два роки ізоляції в Донецьку: Україна вимагає свободи для Стаса Асєєва// НСЖУ, 12.06.2019

Моторошна історія про те, як людина заплатила свободою за можливість говорити правду

Партнери