Спілка > Публiкацiя

«Запорізьку правду» позбавили свідоцтва, проте колектив відновлює випуск газети

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 16 Травня 2019
«Запорізьку правду» позбавили свідоцтва, проте колектив відновлює випуск газети

Обласна газета «Запорізька правда», заснована понад 100 років тому, не встигла закінчити процес реформування й залишилася без свідоцтва. Проте колектив не втрачає надії відновити вихід газети: журналісти виграли в апеляційному суді, що зобов’язав обласну раду вже на найближчій сесії надати «Запорізькій правді» можливість закінчити роздержавлення.

Боротьбу за незалежність зі своїми співзасновниками – Запорізькою облрадою та ОДА – колектив газети розпочав мало не з першого дня, коли набрав чинності закон про реформування комунальних і державних ЗМІ. Однак за кілька років, упродовж яких тривав процес роздержавлення, Запорізька обласна рада так і не спромоглася відповідно проголосувати й виконати вимоги закону.

Коли ж сплив час, відведений на реформування комунальних ЗМІ, а питання «Запорізької правди» так і не було вирішено, колектив подав позов до суду. І ось нарешті вже Апеляційний суд, скасувавши рішення Запорізького окружного адміністративного суду, зобов’язав Запорізьку обласну раду на черговій сесії розглянути питання щодо реформування газети.

– З вини обласної ради, яка не виконала вимог чинного законодавства, «Запорізька правда» так і не здобула бажаної незалежності, – в коментарі НСЖУ розповіла в. о. головного редактора «Запорізької правди» Наталія Зворигіна. – Отримавши лист від редакції про реформування, облрада не ухвалила рішення щодо нашого видання. Прикриваючись своїми повноваженнями, депутати вирішили, що можуть знехтувати рішенням своїх виборців, які газету передплатили, підтримують і хочуть читати.

Нині колектив видання, який складається з 8 осіб, чекає на проведення найближчої сесії Запорізької обласної ради. Також у редакції сподіваються, що вже до вересня газета поновить свій вихід. А нині, аби не втратити читацьку аудиторію, журналісти заснували ГО «Клуб друзів «Запорізької правда» й розпочали випуск іншої газети «Правда ZP», яку видають для своїх передплатників на той час, поки власне «Запорізька правда» буде відновлена.

Спілчанські новини

Президент України скасував укази про кадрові рішення щодо Нацради з питань ТБ і радіо// НСЖУ, 24.05.2019

Володимир Зеленський скасував укази Петра Порошенка про призначення Володимира Горковенка членом Нацради та про увільнення Юрія Артеменка. Відповідні документи оприлюднені 24 травня на офіційному сайті Президента.

«Це не побиття, а неприємний інцидент», – журналіст Юрій Смірнов про грубість охоронців Президента// НСЖУ, 24.05.2019

Ситуація щодо побиття охоронцями Президента України Володимира Зеленського спеціального кореспондента видання «Ліга.net» Юрія Смірнова під час заходу iForum-2019 в Києві, – перебільшена. Про це в коментарі Національній спілці журналістів України повідомив сам журналіст, зазначивши, що не має наміру звертатися до правоохоронців щодо перешкоджання його професійній діяльності.

Нацрада з питань ТБ і радіомовлення призупинила прийняття рішень після раптових кадрових указів екс-глави держави// НСЖУ, 23.05.2019

Нинішня в. о. голови Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк відмовляється відкривати засідання регулятора, поки не буде отримано висновків парламентського профільного комітету, або від нового Президента України щодо коректності кадрових рішень, зокрема призначення на посаду члена Нацради Володимира Горковенка.

Зафіксоване несанкціоноване проникнення в архів редакції «Запорізька правда»// НСЖУ, 23.05.2019

Газета «ПравдаЗП» - обласне видання ГО «Клуб друзів «Запорізької правди» виходитиме тимчасово на період, поки трудовому колективу КП «Газета «Запорізька правда» ЗОР вдасться реалізувати рішення Третього апеляційного адміністративного суду (м. Дніпро) про роздержавлення та відновити випуск газети «Запорізька правда».

Партнери