Спілка > Публiкацiя

ЄФЖ підтримує проведення парламентських слухань з питань безпеки українських журналістів

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 13 Травня 2019
ЄФЖ підтримує проведення парламентських слухань з питань безпеки українських журналістів

Конгрес Європейської федерації журналістів схвалив спеціальну заяву солідарності з українськими журналістами, яких піддають фізичним атакам, і вимагає зупинити безкарність за атаки, передають Українські Новини.

Голова НСЖУ, член виконкому Європейської федерації журналістів Сергій Томіленко, зазначив, що ЄФЖ надзвичайно стурбована високим рівнем фізичної агресії проти журналістів в Україні, а також обурена переслідуваннями й жорстокими нападами на журналістів-розслідувачів (4 травня 2019 була спроба вбивства Вадима Комарова). ЄФЖ закликала українську владу докласти відповідних зусиль до боротьби з системною безкарністю за напади на журналістів і наголосила на потребі регулярних публічних звітів влади про перебіг розслідування злочинів проти журналістів та підтримала ініціативу НСЖУ про проведення спеціальних парламентських слухань з питань фізичної безпеки журналістів і свободи слова.

Нагадаємо, конгрес ЄФЖ схвалив заяву солідарність з українськими журналістами. Міжнародні журналістські організації засудили напад на журналіста Комарова в Черкасах.

Спілчанські новини

Президент України скасував укази про кадрові рішення щодо Нацради з питань ТБ і радіо// НСЖУ, 24.05.2019

Володимир Зеленський скасував укази Петра Порошенка про призначення Володимира Горковенка членом Нацради та про увільнення Юрія Артеменка. Відповідні документи оприлюднені 24 травня на офіційному сайті Президента.

«Це не побиття, а неприємний інцидент», – журналіст Юрій Смірнов про грубість охоронців Президента// НСЖУ, 24.05.2019

Ситуація щодо побиття охоронцями Президента України Володимира Зеленського спеціального кореспондента видання «Ліга.net» Юрія Смірнова під час заходу iForum-2019 в Києві, – перебільшена. Про це в коментарі Національній спілці журналістів України повідомив сам журналіст, зазначивши, що не має наміру звертатися до правоохоронців щодо перешкоджання його професійній діяльності.

Нацрада з питань ТБ і радіомовлення призупинила прийняття рішень після раптових кадрових указів екс-глави держави// НСЖУ, 23.05.2019

Нинішня в. о. голови Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк відмовляється відкривати засідання регулятора, поки не буде отримано висновків парламентського профільного комітету, або від нового Президента України щодо коректності кадрових рішень, зокрема призначення на посаду члена Нацради Володимира Горковенка.

Зафіксоване несанкціоноване проникнення в архів редакції «Запорізька правда»// НСЖУ, 23.05.2019

Газета «ПравдаЗП» - обласне видання ГО «Клуб друзів «Запорізької правди» виходитиме тимчасово на період, поки трудовому колективу КП «Газета «Запорізька правда» ЗОР вдасться реалізувати рішення Третього апеляційного адміністративного суду (м. Дніпро) про роздержавлення та відновити випуск газети «Запорізька правда».

Партнери