Спілка > Публiкацiя

Україна вперше увійшла до керівних органів Європейської федерації журналістів

Служба інформацii НСЖУ
Недiля 12 Травня 2019
Україна вперше увійшла до керівних органів Європейської федерації журналістів

До складу виконкому Європейської федерації журналістів обрано голову Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

Президентом ЄФЖ повторно обрано Могенса Блієгарда з Данії, віце-президентом стала Марта Барсенілла з Іспанії. До виконкому увійшли також представники Туреччини, Бельгії, Чорногорії, Німеччини, Греції та Італії, повідомляє Укрінформ.

"У своїй передвиборчій промові я наголошував на необхідності особливої уваги ЄФЖ до Східної Європи, де є багато жорстких викликів свободі слова, – розповів голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Для України однією з найбільших проблем є високий рівень фізичної агресії та системна безкарність. І для нас важливо, щоб безпека лишалася серед пріоритетів ЄФЖ – а це і фізична безпека, і онлайн-безпека, і безпека жінок-працівниць медіа... Звичайно, ЄФЖ має допомагати журналістам-жертвам війни на сході України. І зокрема, саме міжнародна солідарність допомогла свого часу звільнити з полону на Донбасі 8 українських журналістів. А нині потребують нашої допомоги два журналісти, ув'язнені на Донбасі – Станіслав Асєєв та Олег Галазюк".

Він нагадав, що ЄФЖ є найбільшим журналістським об'єднанням Європи, до її складу входять 70 журналістських асоціацій та спілок із 44 країн (320 тисяч журналістів). Офіс ЄФЖ розташований у Брюсселі, виконком працює на громадських засадах. Керує офісом та персоналом ЄФЖ генеральний секретар ЄФЖ Рікардо Гутьєррес.

Раніше повідомлялося, що Європейська федерація журналістів ухвалила спеціальну заяву солідарності з українськими журналістами, яких переслідують у Росії, Криму та на окупованому Донбасі.

Фото: Facebook

Спілчанські новини

Президент України скасував укази про кадрові рішення щодо Нацради з питань ТБ і радіо// НСЖУ, 24.05.2019

Володимир Зеленський скасував укази Петра Порошенка про призначення Володимира Горковенка членом Нацради та про увільнення Юрія Артеменка. Відповідні документи оприлюднені 24 травня на офіційному сайті Президента.

«Це не побиття, а неприємний інцидент», – журналіст Юрій Смірнов про грубість охоронців Президента// НСЖУ, 24.05.2019

Ситуація щодо побиття охоронцями Президента України Володимира Зеленського спеціального кореспондента видання «Ліга.net» Юрія Смірнова під час заходу iForum-2019 в Києві, – перебільшена. Про це в коментарі Національній спілці журналістів України повідомив сам журналіст, зазначивши, що не має наміру звертатися до правоохоронців щодо перешкоджання його професійній діяльності.

Нацрада з питань ТБ і радіомовлення призупинила прийняття рішень після раптових кадрових указів екс-глави держави// НСЖУ, 23.05.2019

Нинішня в. о. голови Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк відмовляється відкривати засідання регулятора, поки не буде отримано висновків парламентського профільного комітету, або від нового Президента України щодо коректності кадрових рішень, зокрема призначення на посаду члена Нацради Володимира Горковенка.

Зафіксоване несанкціоноване проникнення в архів редакції «Запорізька правда»// НСЖУ, 23.05.2019

Газета «ПравдаЗП» - обласне видання ГО «Клуб друзів «Запорізької правди» виходитиме тимчасово на період, поки трудовому колективу КП «Газета «Запорізька правда» ЗОР вдасться реалізувати рішення Третього апеляційного адміністративного суду (м. Дніпро) про роздержавлення та відновити випуск газети «Запорізька правда».

Партнери