Спілка > Публiкацiя

Арештований блогер Мемедемінов замість медичної допомоги на ділі зазнає тортур

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 15 Березня 2019
Арештований блогер Мемедемінов замість медичної допомоги на ділі зазнає тортур

У Національній спілці журналістів України назвали тортурами ненадання медичної допомоги кримськотатарському активісту, цивільному журналісту Наріману Мемедемінову, якого російські силовики утримують у СІЗО окупованого Сімферополя за безпідставними обвинуваченнями.

За словами кримського адвоката Еміля Курбедінова, Мемедемінов потребує термінової операції, яка була запланована на 14 березня, але не відбулася, оскільки саме цього дня призначили проведення двох засідань у справі Мемедемінова в підконтрольних Росії судах у Сімферополі.

«Тортури! Ненадання крімськотатарському блогеру Мемедемінову необхідної медичної допомоги, відмову в проведенні запланованої операції треба розцінювати як нелюдські умови тримання під вартою», – заявив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Російський суд в окупованому Криму 14 березня продовжив арешт цивільному журналісту Наріману Мемедемінову на два місяці. Раніше суд у Криму продовжив арешт до 9 травня координаторові громадського об'єднання «Кримська солідарність», цивільному активісту Серверу Мустафаєву, який також перебуває в СІЗО Сімферополя за безпідставними обвинуваченнями.

«Росія використовує своє законодавство для формування брехливих звинувачень щодо кримськотатарських активістів в окупованому Криму. Це спроба змусити замовкнути цивільних журналістів, які інформують про обшуки, затримання та інші репресії на півострові. Наріману Мемедемінову і Серверу Мустафаєву висунули фейкові звинувачення й тримають у СІЗО через їхнє (Нарімана і Сервера) бажання розповісти про все, що відбувається в Криму», – наголосила секретар НСЖУ Олена Юрченко.

Національна спілка журналістів України підтверджує солідарність із кожним журналістом, який зазнає гонінь Росії в Криму. Захоплюємося силою духу, яку демонструють наші колеги – Наріман Мемедемінов, Сервер Мустафаєв, Микола Семена. Глибоко вдячні кримським адвокатам, які наполегливо обстоюють права переслідуваних журналістів.

НСЖУ вимагає свободи цивільним журналістам, кримськотатарським активістам Наріману Мемедемінову й Серверу Мустафаєву, яких Росія за безпідставними обвинуваченнями тримає в окупованому Криму. Творча спілка закликає міжнародні журналістські організації приєднатися до цієї вимоги.

Фото з сайту Крим.Реалії

Спілчанські новини

МФЖ закликає кандидатів на посаду Президента України стати на захист прав журналістів// НСЖУ, 22.03.2019

Міжнародна федерація журналістів закликала Петра Порошенка й Володимира Зеленського стати на захист українських журналістів. МФЖ підтримує зусилля Національної спілки журналістів України вимагати від кандидатів на посаду глави держави гарантувати свободу слова й захист прав журналістів.

Польська репортерка присвятила журналістську нагороду Станіславу Асєєву// НСЖУ, 22.03.2019

Спілка польських журналістів нагородила Моніку Андрушевську за репортаж для видання Tygodnik Powszechny «Бери тіло, поки дають», в якому описано історії українських матерів, які розшукують своїх синів, що пропали на війні.

Трьом зловмисникам, які вчинили збройний напад на газету «Новий день», оголошено про підозру// НСЖУ, 22.03.2019

Національна поліція інформує про прогрес у розслідуванні надзвичайної події – застосування зброї та сльозогінного газу під час проведення в Херсоні прес-конференції у прес-клубі газети «Новий день» (18 січня). Проте колектив херсонського видання висловлює невдоволення перебыгом розслідування та звинувачує поліцію в «зумисному затягуванні», а дії слідчих називає некваліфікованими.

Держкомтелерадіо: у проекті – програма підтримки й розвитку регіональних ЗМІ// НСЖУ, 21.03.2019

На лист-звернення Національної спілки журналістів України до уряду (за підсумками всеукраїнської наради редакторів газет) Держкомтелерадіо повідомив НСЖУ, що заплановано розробку проекту програми підтримки та розвитку регіональних ЗМІ на виконання рішення колегії цього держкомітету від 29 січня 2019 року.

Партнери