Спілка > Публiкацiя

Арештований блогер Мемедемінов замість медичної допомоги на ділі зазнає тортур

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 15 Березня 2019
Арештований блогер Мемедемінов замість медичної допомоги на ділі зазнає тортур

У Національній спілці журналістів України назвали тортурами ненадання медичної допомоги кримськотатарському активісту, цивільному журналісту Наріману Мемедемінову, якого російські силовики утримують у СІЗО окупованого Сімферополя за безпідставними обвинуваченнями.

За словами кримського адвоката Еміля Курбедінова, Мемедемінов потребує термінової операції, яка була запланована на 14 березня, але не відбулася, оскільки саме цього дня призначили проведення двох засідань у справі Мемедемінова в підконтрольних Росії судах у Сімферополі.

«Тортури! Ненадання крімськотатарському блогеру Мемедемінову необхідної медичної допомоги, відмову в проведенні запланованої операції треба розцінювати як нелюдські умови тримання під вартою», – заявив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Російський суд в окупованому Криму 14 березня продовжив арешт цивільному журналісту Наріману Мемедемінову на два місяці. Раніше суд у Криму продовжив арешт до 9 травня координаторові громадського об'єднання «Кримська солідарність», цивільному активісту Серверу Мустафаєву, який також перебуває в СІЗО Сімферополя за безпідставними обвинуваченнями.

«Росія використовує своє законодавство для формування брехливих звинувачень щодо кримськотатарських активістів в окупованому Криму. Це спроба змусити замовкнути цивільних журналістів, які інформують про обшуки, затримання та інші репресії на півострові. Наріману Мемедемінову і Серверу Мустафаєву висунули фейкові звинувачення й тримають у СІЗО через їхнє (Нарімана і Сервера) бажання розповісти про все, що відбувається в Криму», – наголосила секретар НСЖУ Олена Юрченко.

Національна спілка журналістів України підтверджує солідарність із кожним журналістом, який зазнає гонінь Росії в Криму. Захоплюємося силою духу, яку демонструють наші колеги – Наріман Мемедемінов, Сервер Мустафаєв, Микола Семена. Глибоко вдячні кримським адвокатам, які наполегливо обстоюють права переслідуваних журналістів.

НСЖУ вимагає свободи цивільним журналістам, кримськотатарським активістам Наріману Мемедемінову й Серверу Мустафаєву, яких Росія за безпідставними обвинуваченнями тримає в окупованому Криму. Творча спілка закликає міжнародні журналістські організації приєднатися до цієї вимоги.

Фото з сайту Крим.Реалії

Спілчанські новини

Безпека й економічна незалежність ЗМІ – основні питання полтавських журналістів// НСЖУ, 21.05.2019

На відзначення 60-річчя Національної спілки журналістів України в Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Короленка спілкувалися зі студентами й викладачами факультету філології та журналістики перший секретар НСЖУ Ліна Кущ, голова правління Полтавської обласної організації НСЖУ Євген Лопушинський, відомі полтавські журналісти Микола Ляпаненко, Валентин Посухов, Віталій Скобельський та Анатолій Мішин.

Сьогодні Георгію Гонгадзе виповнилося б 50...// НСЖУ, 21.05.2019

Встановити і притягнути до відповідальності замовників жорстокого убивства засновника і першого головного редактора "Української правди" обіцяли всі глави держави й керівники МВС та Генпрокуратури. Але досі цього не зроблено.

Підсумки моніторингу висвітлення в медіа президентських перегонів в Україні// НСЖУ, 20.05.2019

У понеділок, 20 травня 2019 року, о 10:00 коаліція громадських організацій «Комісія з журналістської етики», «Платформа прав людини», «Український інститут медіа та комунікації» та «StopFake» за підтримки проектів Ради Європи провели заключну прес-конференцію щодо підсумків моніторингу висвітлення в медіа президентських перегонів в Україні.

Журналісти Сущенко та Семена отримуватимуть державну стипендію імені Левка Лук’яненка// НСЖУ, 20.05.2019

Президент України Петро Порошенко підписав указ про призначення незаконно утримуваним в РФ політв'язням державних стипендій ім. Левка Лук'яненка на період утримання та протягом одного року, повідомила прес-служба глави держави.

Партнери