Спілка > Публiкацiя

Держдепартамент США фіксує в Україні зростання культури безкарності за злочини проти журналістів

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 15 Березня 2019
Держдепартамент США фіксує в Україні зростання культури безкарності за злочини проти журналістів

У Державному департаменті США вказують на відсутність прогресу в розслідуванні вбивства журналіста, одного з керівників "Української правди" Павла Шеремета. Про це йдеться в звіті Бюро з питань демократії, прав людини і праці Держдепартаменту США стосовно дотримання прав людини в Україні за 2018 рік.

Так само Державний департамент США фіксує в Україні: зростання культури безкарності, блокування роботи та атаки на редакції ЗМІ, тиск влади на журналістів через суди, зокрема вимога розкриття джерел інформації та обшуки. Як незалежні, так і державні ЗМІ практикують самоцензуру, а саме, коли інформують про політиків або коли повідомляють про історії, що можуть бути сприйняті громадськістю як недостатньо патріотичні тощо.

«Протягом року жодна людина не була арештована у зв'язку з убивством видатного білорусько-російського журналіста Павла Шеремета 2016 року. Родина Шеремета 2 серпня подала до суду на генерального прокурора, скаржачись на бездіяльність ГПУ щодо справи, – йдеться в документі. – Правозахисники та спостерігачі за дотриманням свободи преси висловили занепокоєння з приводу відсутності прогресу в офіційному розслідуванні, що свідчить про перешкоджання на високому рівні або некомпетентність у розслідуванні».

Випадки, викладені в доповіді Держдепартаменту США, Національна спілка журналістів України може істотно доповнити, наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко.

– Уже третій рік поспіль наші річні звіти про фізичні атаки та брак справедливості виходять під назвою «Жертви безкарності». Ми фіксуємо відсутність прогресу в розслідуванні справ побиття журналістів у часи Євромайдану, в нападах на колег з програми «Схеми», на фронтову журналістку Наталію Нагорну, на десятки регіональних працівників медіа. Непокарані й ті, хто підпалював телеканал «Інтер» і в прямому ефірі бив дівчат з мікрофонами, – каже Сергій Томіленко.

Влада й політики, які її підтримують, наголошує голова НСЖУ, створила умови, коли злочини проти журналістів залишаються непокараними. Навіть резонансні вбивства не є пріоритетом для відновлення справедливості.

– Журналісти зневірилися шукати правди й захисту в силовиків і в судах. Може, хоч через авторитетний Держдеп влада почує те, про що Спілка каже роками – зупиніть безкарність негайно. Покарайте кривдників журналістів, звітуйте про розслідування злочинів. Захистіть свободу слова! – наполягає голова НСЖУ.

Спілчанські новини

МФЖ закликає кандидатів на посаду Президента України стати на захист прав журналістів// НСЖУ, 22.03.2019

Міжнародна федерація журналістів закликала Петра Порошенка й Володимира Зеленського стати на захист українських журналістів. МФЖ підтримує зусилля Національної спілки журналістів України вимагати від кандидатів на посаду глави держави гарантувати свободу слова й захист прав журналістів.

Польська репортерка присвятила журналістську нагороду Станіславу Асєєву// НСЖУ, 22.03.2019

Спілка польських журналістів нагородила Моніку Андрушевську за репортаж для видання Tygodnik Powszechny «Бери тіло, поки дають», в якому описано історії українських матерів, які розшукують своїх синів, що пропали на війні.

Трьом зловмисникам, які вчинили збройний напад на газету «Новий день», оголошено про підозру// НСЖУ, 22.03.2019

Національна поліція інформує про прогрес у розслідуванні надзвичайної події – застосування зброї та сльозогінного газу під час проведення в Херсоні прес-конференції у прес-клубі газети «Новий день» (18 січня). Проте колектив херсонського видання висловлює невдоволення перебыгом розслідування та звинувачує поліцію в «зумисному затягуванні», а дії слідчих називає некваліфікованими.

Держкомтелерадіо: у проекті – програма підтримки й розвитку регіональних ЗМІ// НСЖУ, 21.03.2019

На лист-звернення Національної спілки журналістів України до уряду (за підсумками всеукраїнської наради редакторів газет) Держкомтелерадіо повідомив НСЖУ, що заплановано розробку проекту програми підтримки та розвитку регіональних ЗМІ на виконання рішення колегії цього держкомітету від 29 січня 2019 року.

Партнери