Спілка > Публiкацiя

Політичні штаби не повинні прикриватися пседожурналістами у день виборів Президента, – НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
Середа 13 Березня 2019
Політичні штаби не повинні  прикриватися пседожурналістами у день виборів Президента, – НСЖУ

Національна спілка журналістів України засуджує надання стороннім особам посвідчень журналістів та закликає і політичні штаби, і редакції медіа не зловживати правом перебування журналістів на виборчих дільницях. Про це йдеться у відповідній заяві НСЖУ, поширеній 13 березня.

Спроби політичних сил делегувати своїх прибічників і активістів під виглядом працівників ЗМІ на виборчі дільниці дискредитують справжніх журналістів та перешкоджають їхній професійній діяльності, переконані в найбільшому журналістському об’єднанні країни:

– Практика заведення штабами своїх прихильників чи навіть «тітушок» на виборчі дільниці під журналістським прикриттям є ганебною, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Масова видача редакціями ЗМІ журналістських посвідчень, як і будь-яке інше підігрування політичним штабам чи владним структурам, дискредитує журналістську професію і підриває довіру до медіа.

У НСЖУ звертають увагу на те, що політична технологія із прикриттям сторонніх осіб на виборчих дільницях стає можливою не лише через цинізм політиків, а й через безпринципність окремих редакторів медіа, які готові масово видавати журналістські посвідчення.

– Справжніх журналістів закликаємо в день виборів фотографувати на дільницях журнали реєстрації працівників ЗМІ та оприлюднювати у соцмережах факти присутності псевдокореспондентів, – зазначає Сергій Томіленко. – Відповідно, НСЖУ оприлюднюватиме для громадського осуду перелік тих ЗМІ, що вдаються до зловживань правами працівників преси.

Довідково. Безперешкодний доступ представникам засобів масової інформації на публічні заходи, пов’язані з виборами Президента України, гарантований ч. 4 ст. 13 Закону України "Про вибори Президента України", а на засідання виборчих комісій та на виборчі дільниці у день виборів та в день повторного голосування – ч. 9 ст. 28 цього закону. Так, представники ЗМІ (не більше двох осіб від одного засобу масової інформації) мають право бути присутніми без дозволу або запрошення відповідної комісії на засіданнях виборчої комісії, у т. ч. при підрахунку голосів виборців і встановленні результатів голосування, на виборчій дільниці в день виборів чи в день повторного голосування у приміщенні, де проводиться голосування. Часових обмежень перебування на виборчій дільниці немає.

ЗАЯВА (текст повністю).

Національна спілка журналістів України застерігає редакції засобів масової інформації від зловживань в період проведення в країні виборчих кампаній. Йдеться, зокрема, про випадки надбання сторонніми особами журналістських посвідчень. Ця ганебна практика, як і будь-яке інше підігрування політичним штабам чи владним структурам, дискредитує журналістську професію і підриває довіру до медіа.

НСЖУ рішуче засуджує спроби політсил делегувати своїх прибічників і активістів під виглядом працівників преси на виборчі дільниці, а також звертає увагу редакцій на неприпустимість вчинення дій, пов’язаних із наданням журналістських посвідчень стороннім особам.

Нагадуємо колегам – керівникам ЗМІ, що сприяння брудним технологіям – це не лише грубе нехтування норм журналістської етики, а й свідоме порушення закону. Це ганьба, коли медіа, покликанням яких має бути захист свободи слова й прав громадян, долучаються до числа тих, хто перешкоджає розбудові в Україні відкритого, демократичного громадянського суспільства.

Творча спілка закликає колег до солідарності в обстоюванні принципових питань журналістської професії і оприлюднюватиме для громадського осуду перелік тих засобів масової інформації, що вдаються до зловживань правами працівників преси.

 

Спілчанські новини

В Києві відбувся Медіа форум «Дослідження медіа ринку України»// НСЖУ, 20.03.2019

20 березня в Києві пройшов Медіа форум, на якому презентовано дорожню карту та огляд медіа ринку України. Організатори заходу – Американська торговельна палата в Україні та медіа агенція Arena Media Expert.

Убивства Гонгадзе й Шеремета – злочини, розкриття яких впливає на безпеку країни, – Ігор Смешко// НСЖУ, 19.03.2019

Без розслідування резонансних злочинів неможливо повернути довіру до правоохоронної системи країни. Потрібна політична воля, щоб відновити справедливість і притягти до відповідальності винних. Про це заявив кандидат у Президенти України, екс-голова СБУ Ігор Смешко, відповідаючи на запитання голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

Чим небезпечні псевдожурналісти у день голосування: НСЖУ застерігає// НСЖУ, 19.03.2019

Псевдожурналісти на виборчих дільницях перешкоджають діяльності реальних журналістів і дискредитують професію.

Кабмін, згідно з компетенцією, знову "вживатиме невідкладних заходів"// НСЖУ, 19.03.2019

Лист Національної спілки журналістів України зі зверненням учасників Всеукраїнської наради редакторів газет, у якому йдеться, зокрема, про неефективну діяльність АТ "Укрпошта", Адміністрація Президента України надіслала до Кабміну з проханням "розглянути згідно з компетенцією" та поінформувати НСЖУ про результати.

Партнери