Спілка > Публiкацiя

На знімальну групу «Схем» напали під час зйомок на Київщині

Служба інформацii НСЖУ
Середа 06 Березня 2019
На знімальну групу «Схем» напали під час зйомок на Київщині

Під час зйомок у селищі Чабани Київської області 6 березня на знімальну групу програми «Схеми: корупція в деталях» у складі журналістки Катерини Каплюк та оператора Бориса Троценка вчинено напад. Інцидент стався в приміщенні Чабанівської селищної ради. Чоловіки завдали травм оператору і зламали відеокамеру. Серед тих, хто перешкоджав зйомці, були двоє заступників Чабанівського селищного голови Олександра Киризлієва.

Поліція уже відкрила кримінальне провадження за ст. 171 Кримінального кодексу. В Національній спілці журналістів України засудили черговий напад на колег і закликають правоохоронців провести оперативне й результативне розслідування інциденту.

Журналісти впізнали двох чиновників, ідеться на сайті «Радіо Свобода». Це Володимир Чуприна – заступник селищного голови з питань роботи житлово-комунального господарства та Юрій Бондар – заступник селищного голови з питань роботи виконавчих органів.

Також зйомці перешкоджали представники громадської організації «Розвиток Київщини», почесним головою якої є сам селищний голова Чабанівської ради Олександр Киризлієв. Серед нападників – голова цієї ГО Валерій Присяжний.

На місце інциденту журналісти викликали поліцію та швидку, щоб зафіксувати побої. Після обстеження в лікарні медики діагностували в Бориса Троценка струс мозку.

«Наша знімальна група виконувала редакційне завдання – поїхала до Чабанівської селищної ради, щоб отримати інформацію для матеріалу, який готується до ефіру. Чабани – елітне столичне передмістя. Наші журналісти запитували у секретаря сільради про передачу державної землі в приватні руки – про це йтиметься в одному з наших наступних ефірів.

У кабінет увірвались кілька молодих людей і накинулись на оператора, щоб перешкодити зйомці. Вдарили його по голові, пошкодили техніку. Ми написали заяву до поліції, яка швидко прибула за нашим викликом… Уже відкрито кримінальне провадження, а ввечері їдемо на офіційне упізнання нападників.

«Усе це, звісно, дикунство. Але попередні непокарані напади на журналістів – породжують нові й нові злочини», – повідомляє головна редакторка «Схем» Наталка Седлецька.

Пізніше в головному управлінні Національної поліції в Київській області повідомили, що відкрито провадження за цим фактом – за ст. 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) Кримінального кодексу України.

«Застосування сили щодо знімальної групи і журналістів, які працювали за редакційним завданням і проводили відеозйомку в приміщенні селищної ради, тобто в публічному місці, – є неприпустимим. Подія була негайно зареєстрована належним чином, за цим фактом відкрито кримінальне провадження за ст. 171 – перешкоджання законній професійній діяльності журналістів. Найближчим часом члени знімальної групи, щодо яких вчинено правопорушення, отримають запрошення до поліції для проведення слідчих дій – надання показів і впізнання осіб, які перешкоджали проведенню відеозйомки», – зазначив речник Нацполіції Ярослав Тракало.

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко зазначає, що НСЖУ саме 6 березня оприлюднила Індекс фізичної безпеки журналістів від початку року, де зафіксовано 13 нападів на журналістів.

– Агресія тримається на високому рівні. Реально в суспільстві поширений чіткий стереотип поведінки – незручного допитливого журналіста простіше побити, ніж дискутувати з ним. Будуть прецеденти вагомих покарань за напади на журналістів, боятимуться чіпати працівників ЗМІ, – впевнений Сергій Томіленко.

Спілчанські новини

В Києві відбувся Медіа форум «Дослідження медіа ринку України»// НСЖУ, 20.03.2019

20 березня в Києві пройшов Медіа форум, на якому презентовано дорожню карту та огляд медіа ринку України. Організатори заходу – Американська торговельна палата в Україні та медіа агенція Arena Media Expert.

Убивства Гонгадзе й Шеремета – злочини, розкриття яких впливає на безпеку країни, – Ігор Смешко// НСЖУ, 19.03.2019

Без розслідування резонансних злочинів неможливо повернути довіру до правоохоронної системи країни. Потрібна політична воля, щоб відновити справедливість і притягти до відповідальності винних. Про це заявив кандидат у Президенти України, екс-голова СБУ Ігор Смешко, відповідаючи на запитання голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

Чим небезпечні псевдожурналісти у день голосування: НСЖУ застерігає// НСЖУ, 19.03.2019

Псевдожурналісти на виборчих дільницях перешкоджають діяльності реальних журналістів і дискредитують професію.

Кабмін, згідно з компетенцією, знову "вживатиме невідкладних заходів"// НСЖУ, 19.03.2019

Лист Національної спілки журналістів України зі зверненням учасників Всеукраїнської наради редакторів газет, у якому йдеться, зокрема, про неефективну діяльність АТ "Укрпошта", Адміністрація Президента України надіслала до Кабміну з проханням "розглянути згідно з компетенцією" та поінформувати НСЖУ про результати.

Партнери