Спілка > Публiкацiя

У Києві представили англомовну книгу «Кримський репортаж» автора Крим.Реалії Миколи Семени

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 08 Лютого 2019
У Києві представили англомовну книгу «Кримський репортаж» автора Крим.Реалії Миколи Семени

У Києві 7 лютого презентовано англомовну книжку кримського журналіста, автора Крим.Реалії Миколи Семени «Кримський репортаж. Хроніки окупації Криму 2014–2016».На заході перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар повідомила, що кандидатуру Семени подали на премію ЮНЕСКО за свободу слова.

У грудні 2017 року в київському центрі «Кримський дім» відбулася презентація книжки «Кримський репортаж». Хроніки окупації Криму 20142016», автором якої виступив український журналіст Микола Семена, засуджений в анексованому Криму.

У збірнику, який видали до оголошення вироку журналісту підконтрольним Кремлю судом у Криму, зібрані статті Миколи Семени, які містить сайт Крим.Реалії з квітня 2014 по квітень 2016 років.

Публікацію здійснило «Державне газетно-журнальне видавництво» з ініціативи низки правозахисних організацій, за згодою Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода та за підтримки Міністерства інформаційної політики України.

Раніше цю книжку отримав у подарунок представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір під час його візиту до Києва.

У вересні 2017 року російський суд у Сімферополі призначив Семені покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки й забороною займатися публічною діяльністю на три роки. У грудні того ж року підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму частково пом'якшив вирок Семені в частині додаткового покарання, скоротивши термін заборони публічної діяльності до двох років.

Микола Семена стверджує, що в своїх матеріалах він реалізовував право на «вільне вираження думки».

Міністерство закордонних справ України, Держдепартамент США, Євросоюз і низка міжнародних організацій засудили оголошений Семені вирок.

Екс-президент Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода Том Кент назвав необґрунтованими звинувачення проти журналіста Миколи Семени, також зазначивши, що вирок підконтрольного Кремлю суду в Криму має бути скасований.

2 жовтня 2018 року стало відомо, що Семені відмовили в дозволі на виїзд з анексованого Криму для проходження лікування в кардіологічній клініці Києва.

Спілчанські новини

Звернення учасників Всеукраїнської наради редакторів газет (ДОКУМЕНТ)// НСЖУ, 15.02.2019

Ми, учасники Всеукраїнської наради редакторів, яку ініціювала Національна спілка журналістів України, закликаємо керівництво держави вжити невідкладних заходів для подолання кризової ситуації в українських медіа. Масштаби поширення фейкових новин, використання маніпуляцій та цілеспрямована пропаганда сягнули рівня, який становить нині загрозу інформаційній безпеці країни.

Редакції місцевих газет відмовляються друкувати «чорнуху» проти Зеленського// НСЖУ, 15.02.2019

Місцеві газети у Харківській області виступили проти «чорнухи», відмовившись друкувати наклепницький матеріал проти кандидата у Президенти України Володимира Зеленського.

Проти жінок-журналісток онлайн-атаки спрямовують утричі частіше, ніж проти чоловіків// НСЖУ, 15.02.2019

Питання онлайн-безпеки жінок-журналісток обговорювали експерти та журналісти-практики під час міжнародної конференції «Підвищення можливостей для свободи вираження та плюралізму медіа», яка відбулася 12 лютого у Відні. На відкритті конференції, організованої офісом Представника ОБСЄ з питань свободи медіа, виступили очільник офісу Арлем Дезір та комісар із прав людини Ради Європи Дунья Міятович.

Календар із малюнками Романа Сущенка – тепер і в офісі Представника ОБСЄ з питань свободи медіа// НСЖУ, 14.02.2019

Під час конференції у Відні, присвяченій безпеці жінок-журналісток в Інтернеті, перший секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ презентувала Представнику ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлему Дезіру календар із малюнками Романа Сущенка. Календар випустила агенція «Укрінформ», де працює колега, незаконно ув‘язнений у російській колонії.

Партнери