Спілка > Публiкацiя

Кризова ситуація з місцевою пресою загрожує інформаційній безпеці держави

Служба інформацii НСЖУ
Субота 09 Лютого 2019
Кризова ситуація з місцевою пресою загрожує інформаційній безпеці держави

На загрозах інформаційній безпеці держави наголосили учасники брифінгу 7 лютого у Верховній Раді України – народний депутат України Михайло Бондар, перший секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ та редактор районної газети «Голос відродження» (Броди Львівської області) Надія Забокрицька.

Редактор газети розповіла, що через невиконання Укрпоштою зобов’язань зі своєчасної доставки преси читачі не можуть отримати свіжу газету й залишаються без важливої місцевої інформації. Ще однією проблемою газети, яка пройшла процедуру реформування й стала незалежною, є те, що обіцяні бюджетні кошти, передбачені законом про роздержавлення преси, до багатьох видань так і не надійшли.

«Проблеми, про які говорить пані Надія, характерні для всієї України. Тому Національна спілка журналістів України підтримує вимоги представників місцевих газет, які скаржаться на непартнерську поведінку Укрпошти, на несвоєчасну доставку періодики й постійне зростання тарифів. Також ми підтримуємо виділення бюджетних коштів кожному реформованому виданню, як це передбачено законом. Роль місцевої преси надзвичайно важлива. У районах і містах, де є сильні місцеві видання, влада більш прозора й відкрита», – сказала Ліна Кущ.

«Якщо зникнуть районні газети, висвітлювати місцеві проблеми не буде кому. Не буде кому писати про те, що в селі немає дороги, що місцеві мешканці протестують, приміром, проти будівництва ферми, бо вона створює екологічну загрозу. Відстоювати такі газети обов’язково треба. Після брифінгу я звертатимуся з депутатським запитом до Кабінету Міністрів, Укрпошти з проханням врегулювати порушені питання. Також готовий внести законодавчі пропозиції для того, щоб захистити місцеву пресу», – зазначив депутат Михайло Бондар.

Спілчанські новини

Звернення учасників Всеукраїнської наради редакторів газет (ДОКУМЕНТ)// НСЖУ, 15.02.2019

Ми, учасники Всеукраїнської наради редакторів, яку ініціювала Національна спілка журналістів України, закликаємо керівництво держави вжити невідкладних заходів для подолання кризової ситуації в українських медіа. Масштаби поширення фейкових новин, використання маніпуляцій та цілеспрямована пропаганда сягнули рівня, який становить нині загрозу інформаційній безпеці країни.

Редакції місцевих газет відмовляються друкувати «чорнуху» проти Зеленського// НСЖУ, 15.02.2019

Місцеві газети у Харківській області виступили проти «чорнухи», відмовившись друкувати наклепницький матеріал проти кандидата у Президенти України Володимира Зеленського.

Проти жінок-журналісток онлайн-атаки спрямовують утричі частіше, ніж проти чоловіків// НСЖУ, 15.02.2019

Питання онлайн-безпеки жінок-журналісток обговорювали експерти та журналісти-практики під час міжнародної конференції «Підвищення можливостей для свободи вираження та плюралізму медіа», яка відбулася 12 лютого у Відні. На відкритті конференції, організованої офісом Представника ОБСЄ з питань свободи медіа, виступили очільник офісу Арлем Дезір та комісар із прав людини Ради Європи Дунья Міятович.

Календар із малюнками Романа Сущенка – тепер і в офісі Представника ОБСЄ з питань свободи медіа// НСЖУ, 14.02.2019

Під час конференції у Відні, присвяченій безпеці жінок-журналісток в Інтернеті, перший секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ презентувала Представнику ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлему Дезіру календар із малюнками Романа Сущенка. Календар випустила агенція «Укрінформ», де працює колега, незаконно ув‘язнений у російській колонії.

Партнери