Спілка > Публiкацiя

У незаконний спосіб уряд позбавив газети фінансування – Наливайченко про дії Укрпошти

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 07 Лютого 2019
У незаконний спосіб уряд позбавив газети фінансування – Наливайченко про дії Укрпошти

Кандидат у президенти, лідер Руху «Справедливість» Валентин Наливайченко закликає громадськість об’єднатися для підтримки журналістів регіональних друкованих медіа.

Річ у тім, що «підпорядковане уряду держпідприємство «Укрпошта» (нині це акціонерне товариство, 100% акцій якого належать державі. – Ред.) не перерахувало більшості місцевих видань сплачені людьми гроші за передплату. У такий незаконний спосіб уряд позбавив колективи місцевих видань фінансування, а українців – права на вільний доступ до інформації», пише сайт spravedlyvist.com.ua.

«Ініціюю народну вимогу до влади терміново і в повному обсязі розрахуватися з місцевими медіа. Відновити доставку газет людям», – наголосив Валентин Наливайченко.

Нагадаємо, 15 листопада 2018 року Валентин Наливайченко підписав розроблену Національною спілкою журналістів України спільно з фахівцями Міжнародної федерації журналістів і представниками медіаспільноти «Декларацію на захист свободи слова». Декларацію на цей час підписали також кандидати на посаду глави держави Юлія Тимошенко, Сергій Тарута, Дмитро Добродомов, Ольга Богомолець, Віталій Купрій, Ігор Смешко та деякі інші політики.

Фото з підписання "Декларації на захист свободи слова"

Спілчанські новини

Звернення учасників Всеукраїнської наради редакторів газет (ДОКУМЕНТ)// НСЖУ, 15.02.2019

Ми, учасники Всеукраїнської наради редакторів, яку ініціювала Національна спілка журналістів України, закликаємо керівництво держави вжити невідкладних заходів для подолання кризової ситуації в українських медіа. Масштаби поширення фейкових новин, використання маніпуляцій та цілеспрямована пропаганда сягнули рівня, який становить нині загрозу інформаційній безпеці країни.

Редакції місцевих газет відмовляються друкувати «чорнуху» проти Зеленського// НСЖУ, 15.02.2019

Місцеві газети у Харківській області виступили проти «чорнухи», відмовившись друкувати наклепницький матеріал проти кандидата у Президенти України Володимира Зеленського.

Проти жінок-журналісток онлайн-атаки спрямовують утричі частіше, ніж проти чоловіків// НСЖУ, 15.02.2019

Питання онлайн-безпеки жінок-журналісток обговорювали експерти та журналісти-практики під час міжнародної конференції «Підвищення можливостей для свободи вираження та плюралізму медіа», яка відбулася 12 лютого у Відні. На відкритті конференції, організованої офісом Представника ОБСЄ з питань свободи медіа, виступили очільник офісу Арлем Дезір та комісар із прав людини Ради Європи Дунья Міятович.

Календар із малюнками Романа Сущенка – тепер і в офісі Представника ОБСЄ з питань свободи медіа// НСЖУ, 14.02.2019

Під час конференції у Відні, присвяченій безпеці жінок-журналісток в Інтернеті, перший секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ презентувала Представнику ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлему Дезіру календар із малюнками Романа Сущенка. Календар випустила агенція «Укрінформ», де працює колега, незаконно ув‘язнений у російській колонії.

Партнери