Спілка > Публiкацiя

До Державного бюро розслідувань звернувся видавець газети, аби повернути гроші, що заборгувала Укрпошта

Служба інформацii НСЖУ
Середа 06 Лютого 2019
До Державного бюро розслідувань звернувся видавець газети, аби повернути гроші, що заборгувала Укрпошта

Керівник медіа-холдингу «Мелитопольские ведомости» Михайло Кумок звернувся до Державного бюро розслідувань зі скаргою на керівництво Укрпошти: на сьогодні пошта заборгувала видавництву понад 400 тис. грн, невчасно здійснює доставку газет, а також своїми діями робить усе можливе, «щоб знищити друковані ЗМІ».

Про це видавець поінформував Національну спілку журналістів України.

Протягом січня медіа-холдинг «Мелитопольские ведомости» власним коштом друкував газету, наростивши таким чином чималі борги за друк. А в цей час чесно зароблені газетярами передплатні кошти – понад 600 тис. грн – перебували недоступними на рахунках Укрпошти. Після численних запитів пошта нарешті переказала 200 тис. грн, проте ще більш як 400 тис. грн лишаються недоступними. Усі намагання побудувати нормальні партнерські відносини регіональне керівництво Укрпошти ігнорує – не відповідає на офіційні листи й уникає зустрічі з газетярами. Обстоюючи свої права, керівництво медіа-холдингу мусило звернутися до правоохоронців і НСЖУ.

«Прошу вжити заходів щодо службових осіб АТ «Укрпошта», які навмисно ведуть справу до банкрутства життєво важливого для держави підприємства, а також до руйнування незалежних ЗМІ.

…Керівники Укрпошти, зловживаючи, своїм монопольним становищем, нав'язали газетярам кабальні умови передплатної кампанії. По-перше, до нашої редакційної ціни вони додають ще довільно визначену ціну своїх послуг.

По-друге, свою частину Укрпошта залишає собі повністю за весь час передплати, а нашу повинні переказати протягом місяця (хоча треба б відразу). Нам вони винні 600 тис. грн, вчора переказали перші 200 тис., на сьогодні винні 400 тис… Тобто весь січень ми видавали газети для передплатників, сумлінно їх оплатили, власним коштом, а наші гроші «прокручують» ці шахраї.

 

По-третє, у нас в холдингу і власна редакція, і рекламне агентство, яке приймає гроші не тільки за рекламу, але й за передплату, і друкарня, яка друкує наші і не наші газети. Природно, замовники поліграфічних послуг (ми і інші редакції) не можуть вчасно розплатитися з друкарнею і у неї вимиваються обігові кошти. Через це друкарня зриває терміни виплат по кредиту солідному Фонду.

По-четверте, на одну з наших газет, де співзасновником обласна рада ветеранів, ми за допомогою меценатів організували безкоштовну передплату для людей, списки яких надали міські й районні ради ветеранів. Так ось, за її оформлення Укрпошта вимагає з нас близько 100 тис. грн, при тому, що ми підготували для них реєстр передплатників в електронному вигляді.

По-п’яте, ми надіслали їм лист: так і бути, вирахуйте ці гроші з наших 600 тис. і починайте доставку, люди чекають. У відповідь – тиша; в запорізькій дирекції з грудня вже третій начальник, і того застати на робочому місці нам не вдалося, як і його заступників», – ідеться в офіційному листі, надісланому за підписом голови ради директорів медіа-холдингу «МВ» Михайла Кумка до Територіального управління Державного бюро розслідувань у м. Мелітополі. 

– Для мене очевидно, що нас, незалежних газетярів і поліграфістів, позбавляють оборотних коштів і провокують на позови до господарського суду. Якщо ми підемо на це, то неодмінно виграємо – проте це призведе до банкрутства ключового для держави підприємства, яке задешево викуплять «потрібні люди», – наголошує Михайло Кумок.

У НСЖУ наголошують, що в країні склалася критична ситуація з поштовою доставкою друкованих ЗМІ за передплатою, а зрив керівництвом АТ «Укрпошта» розрахунків з редакціями поглиблює загальну кризу друкованих медіа. Агресивна політика національного оператора розглядатиметься на спеціальній Всеукраїнській нараді редакторів газет, яка проходитиме у Києві наступного тижня за участі близько 150 представників друкованої преси.

Спілчанські новини

Звернення учасників Всеукраїнської наради редакторів газет (ДОКУМЕНТ)// НСЖУ, 15.02.2019

Ми, учасники Всеукраїнської наради редакторів, яку ініціювала Національна спілка журналістів України, закликаємо керівництво держави вжити невідкладних заходів для подолання кризової ситуації в українських медіа. Масштаби поширення фейкових новин, використання маніпуляцій та цілеспрямована пропаганда сягнули рівня, який становить нині загрозу інформаційній безпеці країни.

Редакції місцевих газет відмовляються друкувати «чорнуху» проти Зеленського// НСЖУ, 15.02.2019

Місцеві газети у Харківській області виступили проти «чорнухи», відмовившись друкувати наклепницький матеріал проти кандидата у Президенти України Володимира Зеленського.

Проти жінок-журналісток онлайн-атаки спрямовують утричі частіше, ніж проти чоловіків// НСЖУ, 15.02.2019

Питання онлайн-безпеки жінок-журналісток обговорювали експерти та журналісти-практики під час міжнародної конференції «Підвищення можливостей для свободи вираження та плюралізму медіа», яка відбулася 12 лютого у Відні. На відкритті конференції, організованої офісом Представника ОБСЄ з питань свободи медіа, виступили очільник офісу Арлем Дезір та комісар із прав людини Ради Європи Дунья Міятович.

Календар із малюнками Романа Сущенка – тепер і в офісі Представника ОБСЄ з питань свободи медіа// НСЖУ, 14.02.2019

Під час конференції у Відні, присвяченій безпеці жінок-журналісток в Інтернеті, перший секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ презентувала Представнику ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлему Дезіру календар із малюнками Романа Сущенка. Календар випустила агенція «Укрінформ», де працює колега, незаконно ув‘язнений у російській колонії.

Партнери