Спілка > Публiкацiя

Звільнення Аласанії: незалежні журналісти вимагають скасувати рішення і створюють рух проти цензури

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 01 Лютого 2019
Звільнення Аласанії: незалежні журналісти вимагають скасувати рішення і створюють рух проти цензури

Незалежні журналісти оголосили про створення неформального руху проти цензури через звільнення глави Суспільного телебачення Зураба Аласанії. У спільній заяві журналістів ідеться, що розірвання контракту з головою правління Суспільного є проявом цензури:

Заява незалежних журналістів щодо ситуації навколо суспільного мовника

Ми, що нижче підписалися, вважаємо дії Наглядової ради Суспільного телебачення прямим проявом цензури та надзвичайно небезпечним прецедентом для країни. Ми усвідомлюємо, що до повноважень Наглядової ради суспільного мовника належить, у тому числі, дострокове припинення контракту з головою НСТУ за деяких обставин. Проте звільнення Зураба Аласанії 31 січня 2019 було здійснено непрозорим, таємним голосуванням з очевидним порушенням процедури, духу закону про суспільне мовлення, функцій незалежної Наглядової ради та здорового глузду. Воно є неприйнятним. Опублікована частина претензій до Аласанії, на жаль, не залишає сумнівів в тому, що це рішення є політичним та було ухвалене на догоду владі. Жодні помилки, яких міг припускатися Аласанія та його команда в роботі, не виправдовують його звільнення в гарячу та відповідальну політичну пору, за 2 місяці до президентських виборів. Ми вважаємо голосування Наглядової ради огидним проявом боягузтва та підлабузництва.

Ми вимагаємо негайного скасування результатів голосування та відставки нинішнього складу Наглядової ради, яка своїми діями поставила під загрозу реформу суспільного мовлення в країні та створила небезпечний прецедент звільнення керівника незалежної інституції через політичні мотиви​З огляду на нові виклики заявляємо про створення неформальної спільноти незалежних журналістів під назвою Ініціатива «34».​ (Саме 34 стаття Конституції України гарантує кожному право на свободу думки й слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань).

Рішення ухвалене у відповідь на звільнення Аласанії з посади голови правління Суспільного мовника, а також є реакцією на низку інших подій та процесів у медіа-середовищі, зокрема втручання власників медіа в редакційну політику, продаж медіа активів давньому ворогу свободи слова Віктору Медведчуку, кібербулінг, інформаційну закритість влади, безкарність за перешкоджання журналістській роботі тощо. До нового об'єднання входять незалежні журналісти, зокрема – учасники відомого руху «Стоп Цензурі», і має на меті протидіяти тим же викликам, що були актуальні для медіаспільноти за президентства Януковича, коли був утворений рух «Стоп Цензурі». 

Заяву вже підписали 94 журналісти, зокрема представники видань «Українська правда», «Накипело», редакції руху «ЧЕСНО» та Громадського. Серед тих, хто підтримав заяву, також голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

Нагадаємо, увечері 31 січня голову Суспільного мовлення Зураба Аласанію достроково усунули з посади за рішенням Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України.
 
Сам Аласанія заявив, що усунення його з посади відбулось за невідомих йому причин і з порушенням всіх процедур.
 
На початку травня 2017 року Наглядова рада Суспільного мовлення підписала 4-річний контракт із Аласанією.
 
Джерело: ГромадськеТБ

Спілчанські новини

Безпека й економічна незалежність ЗМІ – основні питання полтавських журналістів// НСЖУ, 21.05.2019

На відзначення 60-річчя Національної спілки журналістів України в Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Короленка спілкувалися зі студентами й викладачами факультету філології та журналістики перший секретар НСЖУ Ліна Кущ, голова правління Полтавської обласної організації НСЖУ Євген Лопушинський, відомі полтавські журналісти Микола Ляпаненко, Валентин Посухов, Віталій Скобельський та Анатолій Мішин.

Сьогодні Георгію Гонгадзе виповнилося б 50...// НСЖУ, 21.05.2019

Встановити і притягнути до відповідальності замовників жорстокого убивства засновника і першого головного редактора "Української правди" обіцяли всі глави держави й керівники МВС та Генпрокуратури. Але досі цього не зроблено.

Підсумки моніторингу висвітлення в медіа президентських перегонів в Україні// НСЖУ, 20.05.2019

У понеділок, 20 травня 2019 року, о 10:00 коаліція громадських організацій «Комісія з журналістської етики», «Платформа прав людини», «Український інститут медіа та комунікації» та «StopFake» за підтримки проектів Ради Європи провели заключну прес-конференцію щодо підсумків моніторингу висвітлення в медіа президентських перегонів в Україні.

Журналісти Сущенко та Семена отримуватимуть державну стипендію імені Левка Лук’яненка// НСЖУ, 20.05.2019

Президент України Петро Порошенко підписав указ про призначення незаконно утримуваним в РФ політв'язням державних стипендій ім. Левка Лук'яненка на період утримання та протягом одного року, повідомила прес-служба глави держави.

Партнери