Спілка > Публiкацiя

У прокуратурі Одеської області пообіцяли додатково вивчити ситуацію щодо нападів на журналістів

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 01 Лютого 2019
У прокуратурі Одеської області пообіцяли додатково вивчити ситуацію щодо нападів на журналістів

Одеська область за підсумками «Індексу фізичної безпеки журналістів України» за 2018 рік посіла третє місце серед регіонів за кількістю нападів на представників медіа. Тут зафіксовано сім випадків побиття колег. Про це йшлося під час зустрічі представників Національної спілки журналістів України, місцевих журналістів із в. о. начальника управління прокуратури Одеської області Сергієм Гожеловим та начальником відділу прокуратури Дмитром Лященком.

«Аналіз випадків за минулий рік свідчить, що атаки на журналістів стали більш зухвалими. Це – результат системної безкарності правопорушень проти журналістів, скоєних у попередні роки», – сказала перший секретар НСЖУ Ліна Кущ. Вона розповіла про методологію «Індексу…» та про те, що стурбованість високим рівнем нападів на журналістів і громадських активістів висловлюють і міжнародні правозахисні місії.

Участь в обговоренні взяли голова Одеської регіональної організації НСЖУ Юрій Работін, а також інші журналісти, які цього дня провели перед обласною прокуратурою акцію для привернення уваги до розслідування кримінальних проваджень за фактами фізичних атак проти журналістів. На думку учасників зустрічі, безкарність таких злочинів впливає на рівень свободи слова в цілому. Приклади, коли справа доходить до суду (як справа про побиття редактора видання «Надднестрянская правда» Романа Варшанідзе), – радше виняток, ніж правило.

«Всі кримінальні провадження проти журналістів перебувають на контролі прокуратури, її обласного керівництва. Після вашого звернення ми додатково вивчимо ситуацію і надамо відповідь», – пообіцяв Сергій Гожелов.

Спілчанські новини

Безпека й економічна незалежність ЗМІ – основні питання полтавських журналістів// НСЖУ, 21.05.2019

На відзначення 60-річчя Національної спілки журналістів України в Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Короленка спілкувалися зі студентами й викладачами факультету філології та журналістики перший секретар НСЖУ Ліна Кущ, голова правління Полтавської обласної організації НСЖУ Євген Лопушинський, відомі полтавські журналісти Микола Ляпаненко, Валентин Посухов, Віталій Скобельський та Анатолій Мішин.

Сьогодні Георгію Гонгадзе виповнилося б 50...// НСЖУ, 21.05.2019

Встановити і притягнути до відповідальності замовників жорстокого убивства засновника і першого головного редактора "Української правди" обіцяли всі глави держави й керівники МВС та Генпрокуратури. Але досі цього не зроблено.

Підсумки моніторингу висвітлення в медіа президентських перегонів в Україні// НСЖУ, 20.05.2019

У понеділок, 20 травня 2019 року, о 10:00 коаліція громадських організацій «Комісія з журналістської етики», «Платформа прав людини», «Український інститут медіа та комунікації» та «StopFake» за підтримки проектів Ради Європи провели заключну прес-конференцію щодо підсумків моніторингу висвітлення в медіа президентських перегонів в Україні.

Журналісти Сущенко та Семена отримуватимуть державну стипендію імені Левка Лук’яненка// НСЖУ, 20.05.2019

Президент України Петро Порошенко підписав указ про призначення незаконно утримуваним в РФ політв'язням державних стипендій ім. Левка Лук'яненка на період утримання та протягом одного року, повідомила прес-служба глави держави.

Партнери