Спілка > Публiкацiя

У прокуратурі Одеської області пообіцяли додатково вивчити ситуацію щодо нападів на журналістів

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 01 Лютого 2019
У прокуратурі Одеської області пообіцяли додатково вивчити ситуацію щодо нападів на журналістів

Одеська область за підсумками «Індексу фізичної безпеки журналістів України» за 2018 рік посіла третє місце серед регіонів за кількістю нападів на представників медіа. Тут зафіксовано сім випадків побиття колег. Про це йшлося під час зустрічі представників Національної спілки журналістів України, місцевих журналістів із в. о. начальника управління прокуратури Одеської області Сергієм Гожеловим та начальником відділу прокуратури Дмитром Лященком.

«Аналіз випадків за минулий рік свідчить, що атаки на журналістів стали більш зухвалими. Це – результат системної безкарності правопорушень проти журналістів, скоєних у попередні роки», – сказала перший секретар НСЖУ Ліна Кущ. Вона розповіла про методологію «Індексу…» та про те, що стурбованість високим рівнем нападів на журналістів і громадських активістів висловлюють і міжнародні правозахисні місії.

Участь в обговоренні взяли голова Одеської регіональної організації НСЖУ Юрій Работін, а також інші журналісти, які цього дня провели перед обласною прокуратурою акцію для привернення уваги до розслідування кримінальних проваджень за фактами фізичних атак проти журналістів. На думку учасників зустрічі, безкарність таких злочинів впливає на рівень свободи слова в цілому. Приклади, коли справа доходить до суду (як справа про побиття редактора видання «Надднестрянская правда» Романа Варшанідзе), – радше виняток, ніж правило.

«Всі кримінальні провадження проти журналістів перебувають на контролі прокуратури, її обласного керівництва. Після вашого звернення ми додатково вивчимо ситуацію і надамо відповідь», – пообіцяв Сергій Гожелов.

Спілчанські новини

В Києві відбувся Медіа форум «Дослідження медіа ринку України»// НСЖУ, 20.03.2019

20 березня в Києві пройшов Медіа форум, на якому презентовано дорожню карту та огляд медіа ринку України. Організатори заходу – Американська торговельна палата в Україні та медіа агенція Arena Media Expert.

Убивства Гонгадзе й Шеремета – злочини, розкриття яких впливає на безпеку країни, – Ігор Смешко// НСЖУ, 19.03.2019

Без розслідування резонансних злочинів неможливо повернути довіру до правоохоронної системи країни. Потрібна політична воля, щоб відновити справедливість і притягти до відповідальності винних. Про це заявив кандидат у Президенти України, екс-голова СБУ Ігор Смешко, відповідаючи на запитання голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

Чим небезпечні псевдожурналісти у день голосування: НСЖУ застерігає// НСЖУ, 19.03.2019

Псевдожурналісти на виборчих дільницях перешкоджають діяльності реальних журналістів і дискредитують професію.

Кабмін, згідно з компетенцією, знову "вживатиме невідкладних заходів"// НСЖУ, 19.03.2019

Лист Національної спілки журналістів України зі зверненням учасників Всеукраїнської наради редакторів газет, у якому йдеться, зокрема, про неефективну діяльність АТ "Укрпошта", Адміністрація Президента України надіслала до Кабміну з проханням "розглянути згідно з компетенцією" та поінформувати НСЖУ про результати.

Партнери