Спілка > Публiкацiя

Paradise Papers: турецьку журналістку засудили за "наклеп та образи"

Служба інформацii НСЖУ
Середа 09 Січня 2019
Paradise Papers: турецьку журналістку засудили за "наклеп та образи"

Турецьку журналістку Пелін Юнкер засуджено до більш як року в'язниці за роботу над розслідуванням Paradise Papers про офшори, оскільки були розкриті деталі ділової діяльності колишнього прем'єр-міністра країни та його синів.

Про це повідомляє The Guardian.

"Пелін Юнкер, член Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ), була визнана винною судом у Стамбулі за "наклеп та образи" за публікацію про компанії на Мальті, що належать Біналі Йилдириму та його синам. Йилдирим був прем'єр-міністром з 2016 по 2018 рік, до того як посаду було скасовано, і тепер обіймає посаду спікера Національної асамблеї (парламенту – ред.) країни",  повідомляє британське видання.

Після оголошення вироку Юнкер повідомила ICIJ, що має намір подати апеляцію, зазначивши: родина Йилдирим визнала, що статті про їхні мальтійські підприємства відповідали дійсності.

"Це рішення для нас не є сюрпризом. Тому що результат був визначений з самого початку. У моїх статтях немає кримінального злочину або наклепу",  наголосила Юнкер.

Вона вказала, що сини Біналі Йилдирима володіють мальтійськими компаніями й визнають це.

Як повідомлялося, Міжнародний консорціум журналістських розслідувань у 2017 році оприлюднив матеріали слідства під назвою Paradise Papers. Документи охоплюють аналіз офшорної діяльності наймогутніших людей та компаній у світі та базуються на вивченні 13,4 млн файлів, отриманих у результаті витоку інформації. Загалом нове досьє перебільшує за обсягами та насиченістю "Панамські документи", опубліковані у квітні позаминулого року. У них ідеться про 120 політиків та посадовців з майже 50 країн.

Джерело сайт ІА "Укрінформ"

Спілчанські новини

Візит іноземних журналістів до НСЖУ: про тиск політиків та проблеми фінансування ЗМІ// НСЖУ, 22.01.2019

Тиск політиків та посадовців і економічні складнощі незалежних ЗМІ – спільні тенденції для медіа України і країн демократичної Європи. Про це йшлося в ході зустрічі голови НСЖУ Сергія Томіленка із групою міжнародних колег, які відвідують Україну для написання матеріалів про українські реалії.

«Зупинити хвилю агресії проти журналістів можливо лише через солідарність», – учасники регіональної дискусії в Кривому Розі// НСЖУ, 22.01.2019

Дніпропетровська область за результатами «Індексу фізичної безпеки журналістів», що проводить Національна спілка журналістів України разом із партнерами, 2018 року опинилася на другому місці за кількістю нападів на працівників медіа – 10 випадків, 6 із них трапилися в Кривому Розі.

Чому в Україні кожні 4 дні атакують журналістів? (АНОНС)// НСЖУ, 22.01.2019

У середу, 23 січня 2019 року, о 12:00 Національна спілка журналістів України запрошує представників ЗМІ на прес-конференцію «Презентація Індексу фізичної безпеки журналістів України. Підсумки 2018 року».

На Вінниччині реформовані видання отримають 900 тисяч гривень допомоги з обласного бюджету// НСЖУ, 22.01.2019

Це рішення ухвалили депутати Вінницької облради наприкінці 2018-го. Торік роздержавлені комунальні друковані ЗМІ також дістали грошову підтримку обсягом 539 тисяч гривень.

Партнери