Спілка > Публiкацiя

Заслуженого журналіста України Катерину Таран провели в останню путь у рідних Черкасах

Служба інформацii НСЖУ
Середа 09 Січня 2019
Заслуженого журналіста України Катерину Таран провели в останню путь у рідних Черкасах

Катерині Пилипівні зовсім нещодавно, 2 січня, виповнилося 63 роки.Народилася вона в 1956 році в Сахнівці Корсунь-Шевченківського району. Навчалася у школі, директором якої був знаменитий учитель-новатор Олександр Захаренко. Катерина Пилипівна дуже пишалася, що закінчила саме цю школу.

З дитинства мріяла стати журналістом. Після закінчення Київського державного університету ім. Т. Шевченка отримала цілу низку пропозицій щодо працевлаштування, в тому числі й від столичних ЗМІ. Проте вона обрала Черкаси. Тут 12 років працювала на обласному радіо. Згодом стала одним із творців обласної телестудії «Рось».

На думку американсько-українського журналіста, вихідця з Черкас Льва Хмельковського, саме телестудія «Рось» була головним життєвим покликанням Катерини Пилипівни. «Катерина Таран була покликана створити телестудію «Рось», і вона її створила разом з добраними сучасними репортерами, операторами, ведучими і так далі», – написав він у своєму дописі в «Фейсбуці».

Усе своє життя Катерина Таран присвятила улюбленій роботі й вихованню племінниць.

У своїх прощальних промовах близькі й друзі Катерини Пилипівни наголошували на її журналістській принциповості й непідкупності, через які вона не раз зазнавала утисків.

– Для черкаських журналістів найкращим пам’ятником Каті Таран стане спроба робити те, що робила вона, – створити в краї чесну, правдиву, проукраїнську журналістику, – наголосив однокурсник Катерини Пилипівни, завідувач кафедри PR і журналістики Київського національного університету культури і мистецтв Микола Тимошик. – Створити журналістику з людським обличчям, непродажну, журналістику не негативну, не антиукраїнську, а ту, якій весь час служила вона.

Глибокі співчуття рідним Катерини Пилипівни передав голова Національної спілки журналістів, до вона входила, Сергій Томіленко. Сергій Антонович називає Катерину Таран одним із найбільших авторитетів сучасної черкаської журналістики.

Катерина Пилипівна пішла з життя 5 січня 2019 року після тривалої важкої хвороби, спричиненої ускладненим цукровим діабетом. Перенесла важку операцію, в останні місяці не вставала.

Поховали Катерину Пилипівну на п’ятому міському цвинтарі Черкас.

 

Джерело сайт "Прочерк"

Спілчанські новини

Візит іноземних журналістів до НСЖУ: про тиск політиків та проблеми фінансування ЗМІ// НСЖУ, 22.01.2019

Тиск політиків та посадовців і економічні складнощі незалежних ЗМІ – спільні тенденції для медіа України і країн демократичної Європи. Про це йшлося в ході зустрічі голови НСЖУ Сергія Томіленка із групою міжнародних колег, які відвідують Україну для написання матеріалів про українські реалії.

«Зупинити хвилю агресії проти журналістів можливо лише через солідарність», – учасники регіональної дискусії в Кривому Розі// НСЖУ, 22.01.2019

Дніпропетровська область за результатами «Індексу фізичної безпеки журналістів», що проводить Національна спілка журналістів України разом із партнерами, 2018 року опинилася на другому місці за кількістю нападів на працівників медіа – 10 випадків, 6 із них трапилися в Кривому Розі.

Чому в Україні кожні 4 дні атакують журналістів? (АНОНС)// НСЖУ, 22.01.2019

У середу, 23 січня 2019 року, о 12:00 Національна спілка журналістів України запрошує представників ЗМІ на прес-конференцію «Презентація Індексу фізичної безпеки журналістів України. Підсумки 2018 року».

На Вінниччині реформовані видання отримають 900 тисяч гривень допомоги з обласного бюджету// НСЖУ, 22.01.2019

Це рішення ухвалили депутати Вінницької облради наприкінці 2018-го. Торік роздержавлені комунальні друковані ЗМІ також дістали грошову підтримку обсягом 539 тисяч гривень.

Партнери