Спілка > Публiкацiя

Спілчанин-журналіст – лауреат премії Міністерства оборони України

Служба інформацii НСЖУ
Середа 05 Грудня 2018
Спілчанин-журналіст – лауреат премії Міністерства оборони України

Міністр оборони України Степан Полторак 5 грудня в Києві на урочистостях з нагоди Дня Збройних Сил України вручив нагороди військовослужбовцям, а також дипломи та сертифікати лауреатам Премії імені Богдана Хмельницького за краще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва 2018 року. Серед відзначених – член НСЖУ харків’янин Сергій Пущенко.

Нагадаємо, цьогоріч у двох номінаціях – література і театральне мистецтво – перемогли відповідно письменник Олександр Бакуменко, автор роману-есе “Захисник Чернечої гори”, і творці постановки “Блокпост “Україна” театру української традиції “Дзеркало” за п’єсою режисера й директора театру Володимира Петранюка на тексти поета і добровольця Бориса Гуменюка. Сергій Пущенко – лауреат премії в номінації «Твори образотворчого мистецтва військової тематики». Ще в двох номінаціях (кіно і музичне мистецтво) премію цього року вирішено не присуджувати.

Сергій Пущенко – професійний художник, автор серії полотен «Портрети добровольців на війні» й однойменної книги-альбому з репродукціями картин, писаних з натури впродовж 2015–2017 років (106 портретів), і 67 авторськими світлинами з життя й боротьби добровольчого батальйону, що створюють історичне тло, на якому народжувалася мистецька серія.

Диплом лауреата премії вручає художникові С. Пущенку міністр оборони України С. Полторак

Міністерство оборони нагородило також грамотами й кількох авторів, чиї твори подавалися на здобуття премії, але з різних причин не стали переможцями. Серед відзначених – журналіст-фрілансер Тарас Зозулінський, його нагороджено «за особистий внесок у справу розвитку Збройних Сил України, активну участь у військово-патріотичному вихованні української молоді, плідну громадську діяльність, високий професіоналізм та з нагоди Дня Збройних Сил України».

Нагадаємо, цьогоріч Сергій Пущенко і Тарас Зозулінський також перемогли в різних номінаціях у творчих конкурсах НСЖУ 2018 року.

Фото Сергія Шевченка

Спілчанські новини

22 лютого – презентація фотовиставки «Журналісти на Євромайдані. П’ять років по тому»// НСЖУ, 20.02.2019

У прес-центрі Національної спілки журналістів України 22 лютого відбудеться презентація фотовиставки «Журналісти на Євромайдані. П’ять років по тому». Проект розповідає про роботу працівників ЗМІ в часи Євромайдану (2013–2014 роки).

«Хто солідарний з Україною, має право називатися європейцем» – Дональд Туск// НСЖУ, 20.02.2019

Європа неможлива без справедливої, незалежної і безпечної України, а ті політики, які ладні продати Україну, продають майбутнє Європи – це сказано на спеціальному засіданні Верховної Ради України у зв’язку з п’ятою річницею з початку збройної агресії Російської Федерації проти України.

І через 5 років винні у побиті сотень журналістів у часи Євромайдану лишаються непокараними, – НСЖУ// НСЖУ, 20.02.2019

Попри гучний розголос і обіцянки правоохоронців та представників влади, численні справи щодо нападів на журналістів у часи Майдану так і лишаються нерозслідуваними.

На Житомирщині 2 справи нападів на журналістів уже півтора року лишаються нерозслідуваними// НСЖУ, 19.02.2019

Загалом же правоохоронці Житомирської області нині займаються розслідуванням 3 справ щодо нападу на журналістів, які трапилися в 2017 і 2018 роках. Ще дві справи передано до суду, а одну закрито «за відсутністю складу злочину». Про це в офіційному листі до голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка повідомляє Прокуратура Житомирської області.

Партнери