Спілка > Публiкацiя

Завдяки підтримці колег, журналістка примусила правоохоронців відкрити справу про перешкоджання її професійній діяльності

Служба інформацii НСЖУ
Середа 05 Грудня 2018
Завдяки підтримці колег, журналістка примусила правоохоронців відкрити справу про перешкоджання її професійній діяльності

У Рівному поліція проігнорувала заяву журналістки сайту «ЧаРівне. інфо» Оксани Кравець, яка поскаржилася на перешкоджання професійній діяльності.

 

28 листопада в міському пологовому будинкуза редакційним завданням Оксана займалася висвітленням кадрового конфлікту, що розгорівся між лікарями. Працівники медзакладу заборонили журналістці проводити зйомку - виштовхали дівчину за межі кабінету, придавивши руку дверима.Написавши заяву до поліції, через кілька днів журналістка дізналася, що її так і не внесли в ЄРДР.

- Після цієї події одразу поїхала до травмпункту, де лікарі запевнили: якби не верхній одяг, то без перелому не обійшлося. А так усе закінчилося забиттям, - розповідає у коментарі НСЖУ Оксана Кравець. – Власне, після конфлікту й такого грубого перешкоджання професійній діяльності, одразу викликала правоохоронців, та написала заяву.

Проте через день після конфлікту, коли Оксана звернулася до поліції, аби з’ясувати як просувається її справа, виявилося, що заяву журналістки до ЄРДР не внесли.

– У поліції пояснили, що справу про перешкоджання журналістській діяльності закрили через відсутність складу злочину, – говорить Оксана. – Натомість у поліції попросили написати іншу заяву – про тілесні ушкодження, яку, власне, і внесли в ЄРДР. Але для мене принципово було інше: аж надто серйозних травм я не зазнала, натомість постраждала моя робота – не впоралася із редакційним завданням через грубе перешкоджання. Тож наполягала саме на відкритті справи за статтею 171, але ось таким чином у поліції технічно уникнули небажаного клопоту по журналістській статті.

Лише коли Оксана Кравець звернулася до колег-журналістів із проханням про підтримку, а відтак ситуація набула чималого розголосу і серед ЗМІ, і в соціальних мережах, у поліції вирішили переглянути свої дії.

- Мені зателефонували правоохоронці та запевнили, що за моєю заявою про перешкоджання професійній діяльності відкрито кримінальне провадження. А також розпочато службове розслідування, чому, власне, мою заяву стільки часу ігнорували, - розповідає Оксана Кравець.

 

Спілчанські новини

22 лютого – презентація фотовиставки «Журналісти на Євромайдані. П’ять років по тому»// НСЖУ, 20.02.2019

У прес-центрі Національної спілки журналістів України 22 лютого відбудеться презентація фотовиставки «Журналісти на Євромайдані. П’ять років по тому». Проект розповідає про роботу працівників ЗМІ в часи Євромайдану (2013–2014 роки).

«Хто солідарний з Україною, має право називатися європейцем» – Дональд Туск// НСЖУ, 20.02.2019

Європа неможлива без справедливої, незалежної і безпечної України, а ті політики, які ладні продати Україну, продають майбутнє Європи – це сказано на спеціальному засіданні Верховної Ради України у зв’язку з п’ятою річницею з початку збройної агресії Російської Федерації проти України.

І через 5 років винні у побиті сотень журналістів у часи Євромайдану лишаються непокараними, – НСЖУ// НСЖУ, 20.02.2019

Попри гучний розголос і обіцянки правоохоронців та представників влади, численні справи щодо нападів на журналістів у часи Майдану так і лишаються нерозслідуваними.

На Житомирщині 2 справи нападів на журналістів уже півтора року лишаються нерозслідуваними// НСЖУ, 19.02.2019

Загалом же правоохоронці Житомирської області нині займаються розслідуванням 3 справ щодо нападу на журналістів, які трапилися в 2017 і 2018 роках. Ще дві справи передано до суду, а одну закрито «за відсутністю складу злочину». Про це в офіційному листі до голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка повідомляє Прокуратура Житомирської області.

Партнери