Спілка > Публiкацiя

Завдяки підтримці колег, журналістка примусила правоохоронців відкрити справу про перешкоджання її професійній діяльності

Служба інформацii НСЖУ
Середа 05 Грудня 2018
Завдяки підтримці колег, журналістка примусила правоохоронців відкрити справу про перешкоджання її професійній діяльності

У Рівному поліція проігнорувала заяву журналістки сайту «ЧаРівне. інфо» Оксани Кравець, яка поскаржилася на перешкоджання професійній діяльності.

 

28 листопада в міському пологовому будинкуза редакційним завданням Оксана займалася висвітленням кадрового конфлікту, що розгорівся між лікарями. Працівники медзакладу заборонили журналістці проводити зйомку - виштовхали дівчину за межі кабінету, придавивши руку дверима.Написавши заяву до поліції, через кілька днів журналістка дізналася, що її так і не внесли в ЄРДР.

- Після цієї події одразу поїхала до травмпункту, де лікарі запевнили: якби не верхній одяг, то без перелому не обійшлося. А так усе закінчилося забиттям, - розповідає у коментарі НСЖУ Оксана Кравець. – Власне, після конфлікту й такого грубого перешкоджання професійній діяльності, одразу викликала правоохоронців, та написала заяву.

Проте через день після конфлікту, коли Оксана звернулася до поліції, аби з’ясувати як просувається її справа, виявилося, що заяву журналістки до ЄРДР не внесли.

– У поліції пояснили, що справу про перешкоджання журналістській діяльності закрили через відсутність складу злочину, – говорить Оксана. – Натомість у поліції попросили написати іншу заяву – про тілесні ушкодження, яку, власне, і внесли в ЄРДР. Але для мене принципово було інше: аж надто серйозних травм я не зазнала, натомість постраждала моя робота – не впоралася із редакційним завданням через грубе перешкоджання. Тож наполягала саме на відкритті справи за статтею 171, але ось таким чином у поліції технічно уникнули небажаного клопоту по журналістській статті.

Лише коли Оксана Кравець звернулася до колег-журналістів із проханням про підтримку, а відтак ситуація набула чималого розголосу і серед ЗМІ, і в соціальних мережах, у поліції вирішили переглянути свої дії.

- Мені зателефонували правоохоронці та запевнили, що за моєю заявою про перешкоджання професійній діяльності відкрито кримінальне провадження. А також розпочато службове розслідування, чому, власне, мою заяву стільки часу ігнорували, - розповідає Оксана Кравець.

 

Спілчанські новини

Президент України скасував укази про кадрові рішення щодо Нацради з питань ТБ і радіо// НСЖУ, 24.05.2019

Володимир Зеленський скасував укази Петра Порошенка про призначення Володимира Горковенка членом Нацради та про увільнення Юрія Артеменка. Відповідні документи оприлюднені 24 травня на офіційному сайті Президента.

«Це не побиття, а неприємний інцидент», – журналіст Юрій Смірнов про грубість охоронців Президента// НСЖУ, 24.05.2019

Ситуація щодо побиття охоронцями Президента України Володимира Зеленського спеціального кореспондента видання «Ліга.net» Юрія Смірнова під час заходу iForum-2019 в Києві, – перебільшена. Про це в коментарі Національній спілці журналістів України повідомив сам журналіст, зазначивши, що не має наміру звертатися до правоохоронців щодо перешкоджання його професійній діяльності.

Нацрада з питань ТБ і радіомовлення призупинила прийняття рішень після раптових кадрових указів екс-глави держави// НСЖУ, 23.05.2019

Нинішня в. о. голови Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк відмовляється відкривати засідання регулятора, поки не буде отримано висновків парламентського профільного комітету, або від нового Президента України щодо коректності кадрових рішень, зокрема призначення на посаду члена Нацради Володимира Горковенка.

Зафіксоване несанкціоноване проникнення в архів редакції «Запорізька правда»// НСЖУ, 23.05.2019

Газета «ПравдаЗП» - обласне видання ГО «Клуб друзів «Запорізької правди» виходитиме тимчасово на період, поки трудовому колективу КП «Газета «Запорізька правда» ЗОР вдасться реалізувати рішення Третього апеляційного адміністративного суду (м. Дніпро) про роздержавлення та відновити випуск газети «Запорізька правда».

Партнери