Спілка > Публiкацiя

Пам’яті талановитого літератора й журналіста Михайла Прилуцького

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 04 Грудня 2018
Пам’яті талановитого літератора й журналіста Михайла Прилуцького

Кожна Людина – то цілий всесвіт. Зі своїми радощами й болями, думками й тривогами. То – безмір, якого не виміряти нічим, бо насправді немає такої шкали, що безпомильно визначала б глибину чеснот і таланту. Саме на одну таку багатогранну людину змалів світ 27 листопада 2018-го…

Відійшов у Вічність Михайло Антонович Прилуцький, заслужений журналіст України (1998), член Всесвітньої асоціації журналістів, письменників-екологів (1994), Громадянин світу (1994), голова громадської організації «Чаша» (1997).

Михайло Прилуцький народився 28 березня 1940 року на Житомирщині, в мальовничому лісовому селі Малі Кошарища, що в Коростишівському районі. Закінчив факультет журналістики Київського держуніверситету.

Від 1963 до 1975 року – літпрацівник, завідувач відділу, відповідальний секретар обласної газети «Радянська Житомирщина»; 1975–1989 – завідувач редакції, головний редактор Радіотелеграфного агентства України; 1984–1990 – відповідальний секретар письменницької газети «Літературна Україна»; 1990 – один із творців Української асоціації «Зелений світ» і однойменної незалежної екологічної газети; 1999–2001 –заступник головного редактора газети «Поштовий вісник» (Укрпошта); завідувач відділу журналу «Надзвичайна ситуація» (МНС); 2001–2005 – головний редактор земляцької (в Києві) газети «Житичі».

З-під його майстерного пера вийшли прозові й поетичні книжки «Яблука з материного саду», «Іван Кочерга. Радість мистецтва», «Світе мій зелений», «Чорний вік пречистої берези», «Кохання глухого Леля», «Чаша» та «Тіні зі скель».

У численних публікаціях на сторінках газет Михайло Прилуцький, як сам писав, «вростав» у теми духовності, знищення природи, історії і культури рідного краю й України, патріотом якої він завжди був.

Саме такою небайдужою людиною Михайло Антонович Прилуцький і залишиться в пам’яті журналістської спільноти та всіх, хто його знав.

Спілчанські новини

Місцева газета звинувачує БПП у політичному тиску та… крадіжці назви газети// НСЖУ, 21.02.2019

У дивній ситуації опинилася херсонська районка «Каховська зоря»: видання із багаторічною історією, добре знане серед читачів, звинувачують у порушенні прав інтелектуальної власності й забороняють використовувати… назву газети. Із такою претензією до ЗМІ та місцевої райради звернулося таке собі ФОП «Назарова О. В.», що, виявляється, стало ліцензіатом знаку для товарів та послуг «Каховська зоря».

22 лютого – презентація фотовиставки «Журналісти на Євромайдані. П’ять років по тому»// НСЖУ, 20.02.2019

У прес-центрі Національної спілки журналістів України 22 лютого відбудеться презентація фотовиставки «Журналісти на Євромайдані. П’ять років по тому». Проект розповідає про роботу працівників ЗМІ в часи Євромайдану (2013–2014 роки).

«Хто солідарний з Україною, має право називатися європейцем» – Дональд Туск// НСЖУ, 20.02.2019

Європа неможлива без справедливої, незалежної і безпечної України, а ті політики, які ладні продати Україну, продають майбутнє Європи – це сказано на спеціальному засіданні Верховної Ради України у зв’язку з п’ятою річницею з початку збройної агресії Російської Федерації проти України.

І через 5 років винні у побиті сотень журналістів у часи Євромайдану лишаються непокараними, – НСЖУ// НСЖУ, 20.02.2019

Попри гучний розголос і обіцянки правоохоронців та представників влади, численні справи щодо нападів на журналістів у часи Майдану так і лишаються нерозслідуваними.

Партнери