Спілка > Публiкацiя

Пам’яті талановитого літератора й журналіста Михайла Прилуцького

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 04 Грудня 2018
Пам’яті талановитого літератора й журналіста Михайла Прилуцького

Кожна Людина – то цілий всесвіт. Зі своїми радощами й болями, думками й тривогами. То – безмір, якого не виміряти нічим, бо насправді немає такої шкали, що безпомильно визначала б глибину чеснот і таланту. Саме на одну таку багатогранну людину змалів світ 27 листопада 2018-го…

Відійшов у Вічність Михайло Антонович Прилуцький, заслужений журналіст України (1998), член Всесвітньої асоціації журналістів, письменників-екологів (1994), Громадянин світу (1994), голова громадської організації «Чаша» (1997).

Михайло Прилуцький народився 28 березня 1940 року на Житомирщині, в мальовничому лісовому селі Малі Кошарища, що в Коростишівському районі. Закінчив факультет журналістики Київського держуніверситету.

Від 1963 до 1975 року – літпрацівник, завідувач відділу, відповідальний секретар обласної газети «Радянська Житомирщина»; 1975–1989 – завідувач редакції, головний редактор Радіотелеграфного агентства України; 1984–1990 – відповідальний секретар письменницької газети «Літературна Україна»; 1990 – один із творців Української асоціації «Зелений світ» і однойменної незалежної екологічної газети; 1999–2001 –заступник головного редактора газети «Поштовий вісник» (Укрпошта); завідувач відділу журналу «Надзвичайна ситуація» (МНС); 2001–2005 – головний редактор земляцької (в Києві) газети «Житичі».

З-під його майстерного пера вийшли прозові й поетичні книжки «Яблука з материного саду», «Іван Кочерга. Радість мистецтва», «Світе мій зелений», «Чорний вік пречистої берези», «Кохання глухого Леля», «Чаша» та «Тіні зі скель».

У численних публікаціях на сторінках газет Михайло Прилуцький, як сам писав, «вростав» у теми духовності, знищення природи, історії і культури рідного краю й України, патріотом якої він завжди був.

Саме такою небайдужою людиною Михайло Антонович Прилуцький і залишиться в пам’яті журналістської спільноти та всіх, хто його знав.

Спілчанські новини

Президент України скасував укази про кадрові рішення щодо Нацради з питань ТБ і радіо// НСЖУ, 24.05.2019

Володимир Зеленський скасував укази Петра Порошенка про призначення Володимира Горковенка членом Нацради та про увільнення Юрія Артеменка. Відповідні документи оприлюднені 24 травня на офіційному сайті Президента.

«Це не побиття, а неприємний інцидент», – журналіст Юрій Смірнов про грубість охоронців Президента// НСЖУ, 24.05.2019

Ситуація щодо побиття охоронцями Президента України Володимира Зеленського спеціального кореспондента видання «Ліга.net» Юрія Смірнова під час заходу iForum-2019 в Києві, – перебільшена. Про це в коментарі Національній спілці журналістів України повідомив сам журналіст, зазначивши, що не має наміру звертатися до правоохоронців щодо перешкоджання його професійній діяльності.

Нацрада з питань ТБ і радіомовлення призупинила прийняття рішень після раптових кадрових указів екс-глави держави// НСЖУ, 23.05.2019

Нинішня в. о. голови Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк відмовляється відкривати засідання регулятора, поки не буде отримано висновків парламентського профільного комітету, або від нового Президента України щодо коректності кадрових рішень, зокрема призначення на посаду члена Нацради Володимира Горковенка.

Зафіксоване несанкціоноване проникнення в архів редакції «Запорізька правда»// НСЖУ, 23.05.2019

Газета «ПравдаЗП» - обласне видання ГО «Клуб друзів «Запорізької правди» виходитиме тимчасово на період, поки трудовому колективу КП «Газета «Запорізька правда» ЗОР вдасться реалізувати рішення Третього апеляційного адміністративного суду (м. Дніпро) про роздержавлення та відновити випуск газети «Запорізька правда».

Партнери