Спілка > Публiкацiя

Народний депутат Сергій Тарута підтримує Декларацію на захист свободи слова

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 09 Листопада 2018
Народний депутат Сергій Тарута підтримує Декларацію на захист свободи слова

Народний депутат України, лідер партії «Основа» Сергій Тарута підтримує «Декларацію на захист свободи слова», запропоновану Національною спілкою журналістів України для підписання всім потенційним кандидатам на президентських виборах 2019 року. Про це політик заявив у п’ятницю під час засідання медіа-клубу «На власний погляд» за участі журналістів з усіх регіонів у Києві.

Документ передбачає, що претенденти на найвищу посаду в державі беруть на себе добровільні зобов‘язання гарантувати свободу слова, її подальше утвердження і розвиток відповідно до світових стандартів. Зокрема, обіцяють поважати свободу слова й самовираження, не чинити тиск на журналістів та ЗМІ, не використовувати силові органи для переслідування журналістів, проводити публічні звіти про розслідування правопорушень проти працівників ЗМІ тощо. Загалом декларація містить сім пунктів, напрацьованих керівництвом НСЖУ спільно з експертами Міжнародної федерації журналістів.

«Цілком підтримую ці вимоги, спрямовані на захист свободи слова», - заявив Сергій Тарута. Водночас, на переконання політика, перелік вимог варто доповнити ще двома пунктами. «Необхідно посилити відповідальність правоохоронних органів за розслідування фактів корупції та інших порушень закону, які оприлюднюються в медіа. Процедура розслідування таких випадків повинна стати автоматичною: коли в ЗМІ з‘являється повідомлення про правопорушення, правоохоронні органи повинні відреагувати на це негайно, не чекаючи команди «згори», - сказав політик.

Також Сергій Тарута вважає за потрібне в передвиборчий період запровадити саморегуляцію в сфері медіа та посилити нетерпимість до фактів розміщення негативних замовних матеріалів і «джинси». Українські медіа повинні стати справжньою «четвертою владою», а для цього їм потрібні і більші повноваження, але й більша відповідальність перед суспільством, переконаний політик.

У Національній спілці журналістів України підтримують ініціативу народного депутата Сергія Тарути запровадити для правоохоронців обов’язок реагувати на викривальні матеріали у ЗМІ:


 Ключова позиція журналістів та ЗМІ – бути на сторожі інтересів суспільства, привертати увагу до зловживань владою, - наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Але якщо журналістські розслідування не ставатимуть підставою для перевірок слідчими зі структур МВС чи ГПУ, то громадяни продовжуватимуть вважати правоохоронні органи «політичним сервісом», а не захисником прав громадян.
Водночас у НСЖУ наголошують, що Декларація на захист свободи слова містить базові положення на захист свободи слова і прав журналістів, тому політики можуть брати ширші добровільні зобов’язання, ніж містяться у документі.

Спілчанські новини

«Заборонити відкриття будь-яких незаконних справ, включно з оперативними, стосовно українських журналістів», – Наливайченко// НСЖУ, 15.11.2018

Варто невідкладно провести відкриті парламентські слухання щодо фізичної безпеки журналістів, аби раз і назавжди усунути тиск правоохоронних органів, чиновників та політиків на журналістів. На цьому наголосив лідер руху «Справедливість», екс-голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко під час зустрічі з активом Національної спілки журналістів України. Захід відбувся 15 листопада в офісі НСЖУ.

Діти з Донеччини відправились на оздоровлення до Одеси та Києва// НСЖУ, 15.11.2018

У дитячому центрі «Артек» (м. Київ) розпочато ХІI тематичну змiну. Від Донецької області на ХІI тематичну зміну «Медіа бум «Артек+» виїхали 38 дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Зміна триватиме 21 день, з 12.11 до 02.12.2018 року.

«Парламент має невідкладно проголосувати за мораторій на перевірку ЗМІ під час виборів», – Томенко// НСЖУ, 14.11.2018

Мораторій на перевірки засобів масової інформації в період виборів невідкладно своїм рішенням має затвердити парламент України. Про це сказав політичний діяч, колишній віце-спікер Верховної Ради України, екс-голова Комітету з питань свободи слова Верховної Ради України Микола Томенко в ході «Президентського клубу» в Національній спілці журналістів України.

У Верховній Раді – нова спроба обмежити свободу слова// НСЖУ, 14.11.2018

Громадські активісти проаналізували новий законопроект, у разі ухвалення якого Верховна Рада матиме виключне право пропонувати РНБО список медіа, щодо яких можуть застосувати санкції. Про це йдеться у зверненні коаліції "За вільний інтернет", яке підтримала і Національна спілка журналістів України.

Партнери