Спілка > Публiкацiя

Народний депутат Сергій Тарута підтримує Декларацію на захист свободи слова

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 09 Листопада 2018
Народний депутат Сергій Тарута підтримує Декларацію на захист свободи слова

Народний депутат України, лідер партії «Основа» Сергій Тарута підтримує «Декларацію на захист свободи слова», запропоновану Національною спілкою журналістів України для підписання всім потенційним кандидатам на президентських виборах 2019 року. Про це політик заявив у п’ятницю під час засідання медіа-клубу «На власний погляд» за участі журналістів з усіх регіонів у Києві.

Документ передбачає, що претенденти на найвищу посаду в державі беруть на себе добровільні зобов‘язання гарантувати свободу слова, її подальше утвердження і розвиток відповідно до світових стандартів. Зокрема, обіцяють поважати свободу слова й самовираження, не чинити тиск на журналістів та ЗМІ, не використовувати силові органи для переслідування журналістів, проводити публічні звіти про розслідування правопорушень проти працівників ЗМІ тощо. Загалом декларація містить сім пунктів, напрацьованих керівництвом НСЖУ спільно з експертами Міжнародної федерації журналістів.

«Цілком підтримую ці вимоги, спрямовані на захист свободи слова», - заявив Сергій Тарута. Водночас, на переконання політика, перелік вимог варто доповнити ще двома пунктами. «Необхідно посилити відповідальність правоохоронних органів за розслідування фактів корупції та інших порушень закону, які оприлюднюються в медіа. Процедура розслідування таких випадків повинна стати автоматичною: коли в ЗМІ з‘являється повідомлення про правопорушення, правоохоронні органи повинні відреагувати на це негайно, не чекаючи команди «згори», - сказав політик.

Також Сергій Тарута вважає за потрібне в передвиборчий період запровадити саморегуляцію в сфері медіа та посилити нетерпимість до фактів розміщення негативних замовних матеріалів і «джинси». Українські медіа повинні стати справжньою «четвертою владою», а для цього їм потрібні і більші повноваження, але й більша відповідальність перед суспільством, переконаний політик.

У Національній спілці журналістів України підтримують ініціативу народного депутата Сергія Тарути запровадити для правоохоронців обов’язок реагувати на викривальні матеріали у ЗМІ:


 Ключова позиція журналістів та ЗМІ – бути на сторожі інтересів суспільства, привертати увагу до зловживань владою, - наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Але якщо журналістські розслідування не ставатимуть підставою для перевірок слідчими зі структур МВС чи ГПУ, то громадяни продовжуватимуть вважати правоохоронні органи «політичним сервісом», а не захисником прав громадян.
Водночас у НСЖУ наголошують, що Декларація на захист свободи слова містить базові положення на захист свободи слова і прав журналістів, тому політики можуть брати ширші добровільні зобов’язання, ніж містяться у документі.

Спілчанські новини

Напад зі стріляниною: надзвичайна пригода в прес-центрі газети «Новий день»// НСЖУ, 18.01.2019

Прес-конференція і круглий стіл з питань автоперевезень у Херсоні закінчилися стріляниною, отруєнням журналістів газом та побитими вікнами. Сьогодні невідомі розпилили газ у прес-центрі газети «Новий день», а потім почали стріляти з редакційного коридору в приміщення прес-клубу...

Переможці Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців отримали сертифікати і премії// НСЖУ, 17.01.2019

У прес-центрі Національної спілки журналістів України відбулося урочисте вручення сертифікатів лауреатам Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців. Організатор конкурсу – Благодійний фонд «Горєніє», партнер – НСЖУ.

«З нетерпінням чекаємо всеукраїнського редакторського зібрання» – Володимир Яцкевич// НСЖУ, 17.01.2019

«Натуральним здирством» називає тарифну політику Укрпошти Володимир Яцкевич, шеф-редактор житомирської обласної газети «Эхо» («Відлуння»). У листі до НСЖУ він зазначив, що з нетерпінням чекає лютневої Всеукраїнської наради редакторів газет з питань захисту друкованих ЗМІ, на яку творча спілка запрошує керівництво держави.

Спеціальний календар на захист свободи слова й прав журналістів випустив телеканал «112 Україна»// НСЖУ, 17.01.2019

Тематичний календар на 2019 рік, який є роком великих виборів – Президента й парламенту, містить гасла щодо захисту прав журналістів і невтручання політиків у роботу українських медіа.

Партнери