Спілка > Публiкацiя

Народний депутат Сергій Тарута підтримує Декларацію на захист свободи слова

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 09 Листопада 2018
Народний депутат Сергій Тарута підтримує Декларацію на захист свободи слова

Народний депутат України, лідер партії «Основа» Сергій Тарута підтримує «Декларацію на захист свободи слова», запропоновану Національною спілкою журналістів України для підписання всім потенційним кандидатам на президентських виборах 2019 року. Про це політик заявив у п’ятницю під час засідання медіа-клубу «На власний погляд» за участі журналістів з усіх регіонів у Києві.

Документ передбачає, що претенденти на найвищу посаду в державі беруть на себе добровільні зобов‘язання гарантувати свободу слова, її подальше утвердження і розвиток відповідно до світових стандартів. Зокрема, обіцяють поважати свободу слова й самовираження, не чинити тиск на журналістів та ЗМІ, не використовувати силові органи для переслідування журналістів, проводити публічні звіти про розслідування правопорушень проти працівників ЗМІ тощо. Загалом декларація містить сім пунктів, напрацьованих керівництвом НСЖУ спільно з експертами Міжнародної федерації журналістів.

«Цілком підтримую ці вимоги, спрямовані на захист свободи слова», - заявив Сергій Тарута. Водночас, на переконання політика, перелік вимог варто доповнити ще двома пунктами. «Необхідно посилити відповідальність правоохоронних органів за розслідування фактів корупції та інших порушень закону, які оприлюднюються в медіа. Процедура розслідування таких випадків повинна стати автоматичною: коли в ЗМІ з‘являється повідомлення про правопорушення, правоохоронні органи повинні відреагувати на це негайно, не чекаючи команди «згори», - сказав політик.

Також Сергій Тарута вважає за потрібне в передвиборчий період запровадити саморегуляцію в сфері медіа та посилити нетерпимість до фактів розміщення негативних замовних матеріалів і «джинси». Українські медіа повинні стати справжньою «четвертою владою», а для цього їм потрібні і більші повноваження, але й більша відповідальність перед суспільством, переконаний політик.

У Національній спілці журналістів України підтримують ініціативу народного депутата Сергія Тарути запровадити для правоохоронців обов’язок реагувати на викривальні матеріали у ЗМІ:


 Ключова позиція журналістів та ЗМІ – бути на сторожі інтересів суспільства, привертати увагу до зловживань владою, - наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Але якщо журналістські розслідування не ставатимуть підставою для перевірок слідчими зі структур МВС чи ГПУ, то громадяни продовжуватимуть вважати правоохоронні органи «політичним сервісом», а не захисником прав громадян.
Водночас у НСЖУ наголошують, що Декларація на захист свободи слова містить базові положення на захист свободи слова і прав журналістів, тому політики можуть брати ширші добровільні зобов’язання, ніж містяться у документі.

Спілчанські новини

«Зеленський VS Порошенко: результати медіамоніторингу другого туру виборів»// НСЖУ, 19.04.2019

У п’ятницю, 19 квітня 2019 року, об 11:00 в ІА «Укрінформ» (вул. Б.Хмельницького 8/16), коаліція громадських організацій «Комісія з журналістської етики», «Платформа прав людини», «Український інститут медіа та комунікації» та «StopFake» за підтримки проектів Ради Європи провели прес-конференцію щодо висвітлення в медіа передвиборчої кампанії напередодні другого туру виборів Президента України за період з 01 по 12 квітня 2019 року.

Допоможімо врятувати життя талановитого журналіста й батька двох донечок!// НСЖУ, 19.04.2019

Дмитро Демиденко – талановитий журналіст, який працює на кременчуцькому телебаченні (а полтавській глядач добре пам'ятає Дмитра з його спортивними й ранковими програмами в ефірі каналу "Лтава") потребує нашої допомоги.

Найкращі юнкори України взяли участь у відкритті ХІ Міжнародного юнкорівського зльоту в Миколаєві// НСЖУ, 19.04.2019

Майже 200 юнкорів і керівників юнкорівських груп з усіх куточків України приїхали до Миколаєва для того, щоб взяти участь у ХІ Міжнародному юнкорівському зльоті та урочистій церемонії нагородження переможців ХХІІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа.

Конкурс для журналістів, які пишуть про ОТГ та земельні ресурси// НСЖУ, 19.04.2019

Фонд Східна Європа в партнерстві з Національною спілкою журналістів України приймають журналістські матеріали, які висвітлюють питання важливості обліку та ефективного використання земельних ресурсів об’єднаних територіальних громад (ОТГ) для покращення можливостей власного економічного розвитку.

Партнери