Спілка > Публiкацiя

Міжнародна підтримка важлива для боротьби за права українських журналістів, – конференція МФЖ

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 05 Листопада 2018
Міжнародна підтримка важлива для боротьби за права українських журналістів, – конференція МФЖ

Журналістська солідарність з колегами, які зазнають фізичних атак, гонінь за погляди або ув‘язнені за свою професійну діяльність – це прояв професійного самозахисту та намаганням відстояти право громадян на інформацію. Міжнародна федерація журналістів та її члени – національні асоціації журналістів – продовжуватимуть кампанії солідарності з колегами, які потрапили у біду.

Зокрема, і з українськими журналістами, яких переслідує російська влада – Романом Сущенком та Миколою Семеною. Про це йшлося 5 листопада в Афінах на конференції журналістських спілок країн Середзерномор‘я та Чорного моря  членів МФЖ.

 Ситуація з фізичною агресією щодо українських журналістів є надзвичайною,  наголосив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.  143 інциденти зафіксовано Індексом фізичної безпеки журналістів України з початку 2017 року при тому, що безкарність за напади на журналістів та активістів є системною. Але проблемою іншого рівня, де міжнародна підтримка нам неймовірно потрібна, є переслідування українських журналістів у Росії, Криму та окупованому Донбасі. 

За словами голови НСЖУ, однозначна солідарність МФЖ з ув‘язненим у Росії Романом Сущенком, Миколою Семеною, засудженим російським судом за професію, і з ув‘язненим в окупованому Донбасі Станіславом Асєєвим важлива в боротьбі за свободу українських журналістів.

Про загострення проблеми фізичних атак на журналістів, політичний тиск і кампанії ворожнечі в Європі на конференції МФЖ в Афінах також розповіли лідери журналістських спілок Італії, Франції, Греції, Сербії, Чорногорії, Португалії та Туреччини.

Спілчанські новини

«Зеленський VS Порошенко: результати медіамоніторингу другого туру виборів»// НСЖУ, 19.04.2019

У п’ятницю, 19 квітня 2019 року, об 11:00 в ІА «Укрінформ» (вул. Б.Хмельницького 8/16), коаліція громадських організацій «Комісія з журналістської етики», «Платформа прав людини», «Український інститут медіа та комунікації» та «StopFake» за підтримки проектів Ради Європи провели прес-конференцію щодо висвітлення в медіа передвиборчої кампанії напередодні другого туру виборів Президента України за період з 01 по 12 квітня 2019 року.

Допоможімо врятувати життя талановитого журналіста й батька двох донечок!// НСЖУ, 19.04.2019

Дмитро Демиденко – талановитий журналіст, який працює на кременчуцькому телебаченні (а полтавській глядач добре пам'ятає Дмитра з його спортивними й ранковими програмами в ефірі каналу "Лтава") потребує нашої допомоги.

Найкращі юнкори України взяли участь у відкритті ХІ Міжнародного юнкорівського зльоту в Миколаєві// НСЖУ, 19.04.2019

Майже 200 юнкорів і керівників юнкорівських груп з усіх куточків України приїхали до Миколаєва для того, щоб взяти участь у ХІ Міжнародному юнкорівському зльоті та урочистій церемонії нагородження переможців ХХІІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа.

Конкурс для журналістів, які пишуть про ОТГ та земельні ресурси// НСЖУ, 19.04.2019

Фонд Східна Європа в партнерстві з Національною спілкою журналістів України приймають журналістські матеріали, які висвітлюють питання важливості обліку та ефективного використання земельних ресурсів об’єднаних територіальних громад (ОТГ) для покращення можливостей власного економічного розвитку.

Партнери