Спілка > Публiкацiя

Міжнародна підтримка важлива для боротьби за права українських журналістів, – конференція МФЖ

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 05 Листопада 2018
Міжнародна підтримка важлива для боротьби за права українських журналістів, – конференція МФЖ

Журналістська солідарність з колегами, які зазнають фізичних атак, гонінь за погляди або ув‘язнені за свою професійну діяльність – це прояв професійного самозахисту та намаганням відстояти право громадян на інформацію. Міжнародна федерація журналістів та її члени – національні асоціації журналістів – продовжуватимуть кампанії солідарності з колегами, які потрапили у біду.

Зокрема, і з українськими журналістами, яких переслідує російська влада – Романом Сущенком та Миколою Семеною. Про це йшлося 5 листопада в Афінах на конференції журналістських спілок країн Середзерномор‘я та Чорного моря  членів МФЖ.

 Ситуація з фізичною агресією щодо українських журналістів є надзвичайною,  наголосив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.  143 інциденти зафіксовано Індексом фізичної безпеки журналістів України з початку 2017 року при тому, що безкарність за напади на журналістів та активістів є системною. Але проблемою іншого рівня, де міжнародна підтримка нам неймовірно потрібна, є переслідування українських журналістів у Росії, Криму та окупованому Донбасі. 

За словами голови НСЖУ, однозначна солідарність МФЖ з ув‘язненим у Росії Романом Сущенком, Миколою Семеною, засудженим російським судом за професію, і з ув‘язненим в окупованому Донбасі Станіславом Асєєвим важлива в боротьбі за свободу українських журналістів.

Про загострення проблеми фізичних атак на журналістів, політичний тиск і кампанії ворожнечі в Європі на конференції МФЖ в Афінах також розповіли лідери журналістських спілок Італії, Франції, Греції, Сербії, Чорногорії, Португалії та Туреччини.

Спілчанські новини

Напад зі стріляниною: надзвичайна пригода в прес-центрі газети «Новий день»// НСЖУ, 18.01.2019

Прес-конференція і круглий стіл з питань автоперевезень у Херсоні закінчилися стріляниною, отруєнням журналістів газом та побитими вікнами. Сьогодні невідомі розпилили газ у прес-центрі газети «Новий день», а потім почали стріляти з редакційного коридору в приміщення прес-клубу...

Переможці Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців отримали сертифікати і премії// НСЖУ, 17.01.2019

У прес-центрі Національної спілки журналістів України відбулося урочисте вручення сертифікатів лауреатам Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців. Організатор конкурсу – Благодійний фонд «Горєніє», партнер – НСЖУ.

«З нетерпінням чекаємо всеукраїнського редакторського зібрання» – Володимир Яцкевич// НСЖУ, 17.01.2019

«Натуральним здирством» називає тарифну політику Укрпошти Володимир Яцкевич, шеф-редактор житомирської обласної газети «Эхо» («Відлуння»). У листі до НСЖУ він зазначив, що з нетерпінням чекає лютневої Всеукраїнської наради редакторів газет з питань захисту друкованих ЗМІ, на яку творча спілка запрошує керівництво держави.

Спеціальний календар на захист свободи слова й прав журналістів випустив телеканал «112 Україна»// НСЖУ, 17.01.2019

Тематичний календар на 2019 рік, який є роком великих виборів – Президента й парламенту, містить гасла щодо захисту прав журналістів і невтручання політиків у роботу українських медіа.

Партнери