Спілка > Публiкацiя

НСЖУ та «1+1» реалізують спільний проект з оцінки рівня безпеки журналістів в Україні

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 05 Листопада 2018
НСЖУ та «1+1» реалізують спільний проект з оцінки рівня безпеки журналістів в Україні

З цією пропозицією до Національної спілки журналістів України звернувся журналіст-розслідувач, ведучий на телеканалі «1+1» Олександр Дубінський під час громадських слухань «Фізична безпека журналістів і свобода слова в Україні», що відбулися 1 листопада.

– Як представник телеканалу «1+1» хотів би запропонувати Національній спілці журналістів України провести спільний проект, аби оцінити рівень безпеки журналістів. У рамках проекту хотіли б з’ясувати: як сьогодні почуваються журналісти в Україні, почути їхню думку щодо фізичної безпеки журналістів, проаналізувати та зрозуміти, в яких областях існує найбільша загроза для медійників та свободи слова, – звернувся з пропозицією пан Дубінський.
 
Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, реагуючи на пропозицію колеги, наголосив, що для найбільшого журналістського об’єднання країни вкрай важливо привернути якомога більшу увагу громадськості до проблем свободи слова.
 
– Потрібно висвітлювати в медіа деталі нападів на журналістів, перебіг розслідування, викривати безкарність. Важливо, щоб громадяни бачили, в яких умовах працюють журналісти, хто їх атакує, і яка причина того, що в певних регіонах журналісти можуть утримуватися від порушень чутливих тем, – наголосив Сергій Томіленко. 
 
 
НСЖУ готова залучити до проекту партнерів – Міжнародну федерацію журналістів, Європейську федерацію журналістів, а також запросити до партнерства офіс ОБСЄ. 
 
– Але хочу наголосити, що проект має бути політично незалежним, а всі оприлюднені обставини злочину мають бути підкріпленні фактами й аргументами, – відзначив Сергій Томіленко. – Для нас питання фізичної безпеки журналістів – це не тема політичних дискусій. Спілка наголошує, що безпека – це право, а не подарунок чи привілей. Відповідно, від усіх політичних сил, нинішньої влади, правоохоронців ми вимагаємо клімату безпеки, без політизації.    

Спілчанські новини

Напад зі стріляниною: надзвичайна пригода в прес-центрі газети «Новий день»// НСЖУ, 18.01.2019

Прес-конференція і круглий стіл з питань автоперевезень у Херсоні закінчилися стріляниною, отруєнням журналістів газом та побитими вікнами. Сьогодні невідомі розпилили газ у прес-центрі газети «Новий день», а потім почали стріляти з редакційного коридору в приміщення прес-клубу...

Переможці Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців отримали сертифікати і премії// НСЖУ, 17.01.2019

У прес-центрі Національної спілки журналістів України відбулося урочисте вручення сертифікатів лауреатам Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців. Організатор конкурсу – Благодійний фонд «Горєніє», партнер – НСЖУ.

«З нетерпінням чекаємо всеукраїнського редакторського зібрання» – Володимир Яцкевич// НСЖУ, 17.01.2019

«Натуральним здирством» називає тарифну політику Укрпошти Володимир Яцкевич, шеф-редактор житомирської обласної газети «Эхо» («Відлуння»). У листі до НСЖУ він зазначив, що з нетерпінням чекає лютневої Всеукраїнської наради редакторів газет з питань захисту друкованих ЗМІ, на яку творча спілка запрошує керівництво держави.

Спеціальний календар на захист свободи слова й прав журналістів випустив телеканал «112 Україна»// НСЖУ, 17.01.2019

Тематичний календар на 2019 рік, який є роком великих виборів – Президента й парламенту, містить гасла щодо захисту прав журналістів і невтручання політиків у роботу українських медіа.

Партнери