Спілка > Публiкацiя

НСЖУ та «1+1» реалізують спільний проект з оцінки рівня безпеки журналістів в Україні

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 05 Листопада 2018
НСЖУ та «1+1» реалізують спільний проект з оцінки рівня безпеки журналістів в Україні

З цією пропозицією до Національної спілки журналістів України звернувся журналіст-розслідувач, ведучий на телеканалі «1+1» Олександр Дубінський під час громадських слухань «Фізична безпека журналістів і свобода слова в Україні», що відбулися 1 листопада.

– Як представник телеканалу «1+1» хотів би запропонувати Національній спілці журналістів України провести спільний проект, аби оцінити рівень безпеки журналістів. У рамках проекту хотіли б з’ясувати: як сьогодні почуваються журналісти в Україні, почути їхню думку щодо фізичної безпеки журналістів, проаналізувати та зрозуміти, в яких областях існує найбільша загроза для медійників та свободи слова, – звернувся з пропозицією пан Дубінський.
 
Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, реагуючи на пропозицію колеги, наголосив, що для найбільшого журналістського об’єднання країни вкрай важливо привернути якомога більшу увагу громадськості до проблем свободи слова.
 
– Потрібно висвітлювати в медіа деталі нападів на журналістів, перебіг розслідування, викривати безкарність. Важливо, щоб громадяни бачили, в яких умовах працюють журналісти, хто їх атакує, і яка причина того, що в певних регіонах журналісти можуть утримуватися від порушень чутливих тем, – наголосив Сергій Томіленко. 
 
 
НСЖУ готова залучити до проекту партнерів – Міжнародну федерацію журналістів, Європейську федерацію журналістів, а також запросити до партнерства офіс ОБСЄ. 
 
– Але хочу наголосити, що проект має бути політично незалежним, а всі оприлюднені обставини злочину мають бути підкріпленні фактами й аргументами, – відзначив Сергій Томіленко. – Для нас питання фізичної безпеки журналістів – це не тема політичних дискусій. Спілка наголошує, що безпека – це право, а не подарунок чи привілей. Відповідно, від усіх політичних сил, нинішньої влади, правоохоронців ми вимагаємо клімату безпеки, без політизації.    

Спілчанські новини

«Зеленський VS Порошенко: результати медіамоніторингу другого туру виборів»// НСЖУ, 19.04.2019

У п’ятницю, 19 квітня 2019 року, об 11:00 в ІА «Укрінформ» (вул. Б.Хмельницького 8/16), коаліція громадських організацій «Комісія з журналістської етики», «Платформа прав людини», «Український інститут медіа та комунікації» та «StopFake» за підтримки проектів Ради Європи провели прес-конференцію щодо висвітлення в медіа передвиборчої кампанії напередодні другого туру виборів Президента України за період з 01 по 12 квітня 2019 року.

Допоможімо врятувати життя талановитого журналіста й батька двох донечок!// НСЖУ, 19.04.2019

Дмитро Демиденко – талановитий журналіст, який працює на кременчуцькому телебаченні (а полтавській глядач добре пам'ятає Дмитра з його спортивними й ранковими програмами в ефірі каналу "Лтава") потребує нашої допомоги.

Найкращі юнкори України взяли участь у відкритті ХІ Міжнародного юнкорівського зльоту в Миколаєві// НСЖУ, 19.04.2019

Майже 200 юнкорів і керівників юнкорівських груп з усіх куточків України приїхали до Миколаєва для того, щоб взяти участь у ХІ Міжнародному юнкорівському зльоті та урочистій церемонії нагородження переможців ХХІІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа.

Конкурс для журналістів, які пишуть про ОТГ та земельні ресурси// НСЖУ, 19.04.2019

Фонд Східна Європа в партнерстві з Національною спілкою журналістів України приймають журналістські матеріали, які висвітлюють питання важливості обліку та ефективного використання земельних ресурсів об’єднаних територіальних громад (ОТГ) для покращення можливостей власного економічного розвитку.

Партнери