Спілка > Публiкацiя

Генеральна прокуратура України долучилася до громадських слухань із фізичної безпеки журналістів

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 05 Листопада 2018
Генеральна прокуратура України долучилася до громадських слухань із фізичної безпеки журналістів

Звернути увагу на справу побиття черкаського фотокореспондента Ігоря Єфімова, який постраждав під час Євромайдану, пообіцяв учасник громадських слухань «Фізична безпека журналістів і свобода слова в Україні» представник Генеральної прокуратури України Олексій Донський.

Водночас представники інших правоохоронних органів (МВС, Національна поліція та СБУ) проігнорували запрошення Національної спілки журналістів і не взяли активної участі в обговоренні критичної ситуації з фізичною безпекою журналістів та свободою слова.
 
Начальник відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Олексій Донський наголосив, що справді дуже мало кримінальних проваджень, у яких потерпілими є журналісти, потрапляють до суду. Ще менше закінчуються обвинувальними вироками для зловмисників, які вчинили напад на працівника ЗМІ.  
 
– Наш відділ займається справами, пов’язаними з Майданом. Зокрема, серед них є провадження, в якому потерпілі – журналісти. І дійсно дуже мало з них завершені та прийнято остаточні судові рішення. Навіть попри те, що судові процеси тривають роками, – наголосив представник ГПУ. 
 
Яскравим прикладом є справа Ігоря Єфімова, фотокореспондента з Черкас, якого побили в часи Євромайдану працівники міліції. Зокрема, і через неякісно проведене прокуратурою Черкаської області досудове розслідування зловмисникам вдається уникнути покарання. І лише завдяки наполегливості самого Ігоря, підтримці Національної спілки журналістів України та медіа-юристів судовий процес ще триває. 
 
 
– Для нас це питання принципове, тож хотіли б, аби Генпрокуратура взяла під контроль і провела внутрішню ревізію щодо повноти розслідування, проведеного у 2015 та 2014 роках. Зрештою, на сьогодні маємо висновки столичних адвокатів, які наголошують, що робота черкаської прокуратури зроблена не належним чином, – наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко.   
 
Олексій Донський зауважив, що раніше на очолюваний ним відділ покладалася координуюча функція регіональних прокуратур. Однак нині, як показує практика, найбільш ефективно «проблемні» провадження на стадії розслідування забирати до ГПУ. 
 
– Якщо у справі Ігоря Єфімова стадія оскаржень не була пройдена, можливо, варто забрати справу до себе. Потрібно взяти це питання під контроль і з’ясувати всі обставини, – наголосив Олексій Донський. 
 
Участь у громадських слуханнях «Фізична безпека журналістів і свобода слова в Україні», які відбулися 1 листопада, взяли журналісти центральних і регіональних медіа, представники міжнародних організацій Freedom House, Моніторингової місії ООН з прав людини, правозахисної організації Human Rights Watch, громадські діячі. Значну частину аудиторії в НСЖУ становили журналісти, які свого часу постраждали при виконанні професійних обов’язків.
 
 

Спілчанські новини

Напад зі стріляниною: надзвичайна пригода в прес-центрі газети «Новий день»// НСЖУ, 18.01.2019

Прес-конференція і круглий стіл з питань автоперевезень у Херсоні закінчилися стріляниною, отруєнням журналістів газом та побитими вікнами. Сьогодні невідомі розпилили газ у прес-центрі газети «Новий день», а потім почали стріляти з редакційного коридору в приміщення прес-клубу...

Переможці Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців отримали сертифікати і премії// НСЖУ, 17.01.2019

У прес-центрі Національної спілки журналістів України відбулося урочисте вручення сертифікатів лауреатам Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців. Організатор конкурсу – Благодійний фонд «Горєніє», партнер – НСЖУ.

«З нетерпінням чекаємо всеукраїнського редакторського зібрання» – Володимир Яцкевич// НСЖУ, 17.01.2019

«Натуральним здирством» називає тарифну політику Укрпошти Володимир Яцкевич, шеф-редактор житомирської обласної газети «Эхо» («Відлуння»). У листі до НСЖУ він зазначив, що з нетерпінням чекає лютневої Всеукраїнської наради редакторів газет з питань захисту друкованих ЗМІ, на яку творча спілка запрошує керівництво держави.

Спеціальний календар на захист свободи слова й прав журналістів випустив телеканал «112 Україна»// НСЖУ, 17.01.2019

Тематичний календар на 2019 рік, який є роком великих виборів – Президента й парламенту, містить гасла щодо захисту прав журналістів і невтручання політиків у роботу українських медіа.

Партнери