Спілка > Публiкацiя

Генеральна прокуратура України долучилася до громадських слухань із фізичної безпеки журналістів

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 05 Листопада 2018
Генеральна прокуратура України долучилася до громадських слухань із фізичної безпеки журналістів

Звернути увагу на справу побиття черкаського фотокореспондента Ігоря Єфімова, який постраждав під час Євромайдану, пообіцяв учасник громадських слухань «Фізична безпека журналістів і свобода слова в Україні» представник Генеральної прокуратури України Олексій Донський.

Водночас представники інших правоохоронних органів (МВС, Національна поліція та СБУ) проігнорували запрошення Національної спілки журналістів і не взяли активної участі в обговоренні критичної ситуації з фізичною безпекою журналістів та свободою слова.
 
Начальник відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Олексій Донський наголосив, що справді дуже мало кримінальних проваджень, у яких потерпілими є журналісти, потрапляють до суду. Ще менше закінчуються обвинувальними вироками для зловмисників, які вчинили напад на працівника ЗМІ.  
 
– Наш відділ займається справами, пов’язаними з Майданом. Зокрема, серед них є провадження, в якому потерпілі – журналісти. І дійсно дуже мало з них завершені та прийнято остаточні судові рішення. Навіть попри те, що судові процеси тривають роками, – наголосив представник ГПУ. 
 
Яскравим прикладом є справа Ігоря Єфімова, фотокореспондента з Черкас, якого побили в часи Євромайдану працівники міліції. Зокрема, і через неякісно проведене прокуратурою Черкаської області досудове розслідування зловмисникам вдається уникнути покарання. І лише завдяки наполегливості самого Ігоря, підтримці Національної спілки журналістів України та медіа-юристів судовий процес ще триває. 
 
 
– Для нас це питання принципове, тож хотіли б, аби Генпрокуратура взяла під контроль і провела внутрішню ревізію щодо повноти розслідування, проведеного у 2015 та 2014 роках. Зрештою, на сьогодні маємо висновки столичних адвокатів, які наголошують, що робота черкаської прокуратури зроблена не належним чином, – наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко.   
 
Олексій Донський зауважив, що раніше на очолюваний ним відділ покладалася координуюча функція регіональних прокуратур. Однак нині, як показує практика, найбільш ефективно «проблемні» провадження на стадії розслідування забирати до ГПУ. 
 
– Якщо у справі Ігоря Єфімова стадія оскаржень не була пройдена, можливо, варто забрати справу до себе. Потрібно взяти це питання під контроль і з’ясувати всі обставини, – наголосив Олексій Донський. 
 
Участь у громадських слуханнях «Фізична безпека журналістів і свобода слова в Україні», які відбулися 1 листопада, взяли журналісти центральних і регіональних медіа, представники міжнародних організацій Freedom House, Моніторингової місії ООН з прав людини, правозахисної організації Human Rights Watch, громадські діячі. Значну частину аудиторії в НСЖУ становили журналісти, які свого часу постраждали при виконанні професійних обов’язків.
 
 

Спілчанські новини

«Зеленський VS Порошенко: результати медіамоніторингу другого туру виборів»// НСЖУ, 19.04.2019

У п’ятницю, 19 квітня 2019 року, об 11:00 в ІА «Укрінформ» (вул. Б.Хмельницького 8/16), коаліція громадських організацій «Комісія з журналістської етики», «Платформа прав людини», «Український інститут медіа та комунікації» та «StopFake» за підтримки проектів Ради Європи провели прес-конференцію щодо висвітлення в медіа передвиборчої кампанії напередодні другого туру виборів Президента України за період з 01 по 12 квітня 2019 року.

Допоможімо врятувати життя талановитого журналіста й батька двох донечок!// НСЖУ, 19.04.2019

Дмитро Демиденко – талановитий журналіст, який працює на кременчуцькому телебаченні (а полтавській глядач добре пам'ятає Дмитра з його спортивними й ранковими програмами в ефірі каналу "Лтава") потребує нашої допомоги.

Найкращі юнкори України взяли участь у відкритті ХІ Міжнародного юнкорівського зльоту в Миколаєві// НСЖУ, 19.04.2019

Майже 200 юнкорів і керівників юнкорівських груп з усіх куточків України приїхали до Миколаєва для того, щоб взяти участь у ХІ Міжнародному юнкорівському зльоті та урочистій церемонії нагородження переможців ХХІІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа.

Конкурс для журналістів, які пишуть про ОТГ та земельні ресурси// НСЖУ, 19.04.2019

Фонд Східна Європа в партнерстві з Національною спілкою журналістів України приймають журналістські матеріали, які висвітлюють питання важливості обліку та ефективного використання земельних ресурсів об’єднаних територіальних громад (ОТГ) для покращення можливостей власного економічного розвитку.

Партнери