Спілка > Публiкацiя

Покарайте кривдників журналістів! Резолюція

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 01 Листопада 2018
Покарайте кривдників журналістів! Резолюція

Негайного публічного звіту Генерального прокурора України і Міністра внутрішніх справ України щодо розслідування найбільш резонансних злочинів, скоєних проти журналістів, вимагають учасники других громадських слухань «Фізична безпека журналістів і свобода слова в Україні». Відповідну резолюцію «Покарайте кривдників журналістів!» ухвалили на слуханнях.

Учасники громадських слухань з питань безпеки журналістів в Україні, проведених Національною спілкою журналістів України з нагоди Міжнародного дня боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів,

констатують:

·        високий рівень фізичної агресії до журналістів;

·        масову бездіяльність слідства, відсутність ефективного розслідування злочинів, скоєних проти працівників ЗМІ;

·        відсутність належного покарання судами злочинців, які скоїли злочини проти журналістів;

·        ігноруються навіть найрезонансніші злочини: відсутній прогрес у розслідуванні вбивства Павла Шеремета, не покарані вбивці В’ячеслава Веремія (організатор убивства дістав вирок лише під тиском громадськості), немає прогресу в справі відповідальності замовників вбивства Георгія Гонгадзе;

·        системне небажання влади вирішувати проблему безкарності, ігнорування справедливих вимог журналістської громади;

·        неефективність наявних форм співпраці медіаорганізацій з силовиками і владними органами; попри багаторічну співпрацю немає прецедентів справедливого покарання злочинців;

·        зневіру журналістів, що відповідні державні служби зможуть їх захистити, знайти і справедливо покарати злочинців;

·        зростання прихованої злочинності;

Учасники громадських слухань вимагають:

·        негайного публічного звіту Генерального прокурора України і Міністра внутрішніх справ України щодо розслідування найбільш резонансних злочинів, скоєних проти журналістів. Президент Порошенко в День журналіста 6 червня 2017 року дав обіцянку організувати публічний звіт силовиків з розслідування вбивства Павла Шеремета. Ми досі чекаємо.

·         Невідкладно провести парламентські слухання щодо стану безпеки журналістів і свободи слова в Україні. Вже 9 років в Україні не було таких слухань. Час для них настав.

·        Уже другий рік голова парламенту Парубій ігнорує справедливу вимогу журналістів і рішення Комітету ВР з питань свободи слова поставити на голосування у Верховній Раді питання про проведення слухань. Ми хочемо знати, хто в залі парламенту є ворогами свободи слова і не підтримує проведення слухань.

·        запровадити посаду Уповноваженого Верховної Ради України з питань свободи слова та безпеки журналістів з широкими повноваженнями контролю за слідством, доступу до матеріалів розслідування.

ПОКАРАЙТЕ КРИВДНИКІВ ЖУРНАЛІСТІВ!

ЗУПИНІТЬ БЕЗКАРНІСТЬ НЕГАЙНО!

ПРИПИНІТЬ ТИСК НА ЗМІ!

Спілчанські новини

«Заборонити відкриття будь-яких незаконних справ, включно з оперативними, стосовно українських журналістів», – Наливайченко// НСЖУ, 15.11.2018

Варто невідкладно провести відкриті парламентські слухання щодо фізичної безпеки журналістів, аби раз і назавжди усунути тиск правоохоронних органів, чиновників та політиків на журналістів. На цьому наголосив лідер руху «Справедливість», екс-голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко під час зустрічі з активом Національної спілки журналістів України. Захід відбувся 15 листопада в офісі НСЖУ.

Діти з Донеччини відправились на оздоровлення до Одеси та Києва// НСЖУ, 15.11.2018

У дитячому центрі «Артек» (м. Київ) розпочато ХІI тематичну змiну. Від Донецької області на ХІI тематичну зміну «Медіа бум «Артек+» виїхали 38 дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Зміна триватиме 21 день, з 12.11 до 02.12.2018 року.

«Парламент має невідкладно проголосувати за мораторій на перевірку ЗМІ під час виборів», – Томенко// НСЖУ, 14.11.2018

Мораторій на перевірки засобів масової інформації в період виборів невідкладно своїм рішенням має затвердити парламент України. Про це сказав політичний діяч, колишній віце-спікер Верховної Ради України, екс-голова Комітету з питань свободи слова Верховної Ради України Микола Томенко в ході «Президентського клубу» в Національній спілці журналістів України.

У Верховній Раді – нова спроба обмежити свободу слова// НСЖУ, 14.11.2018

Громадські активісти проаналізували новий законопроект, у разі ухвалення якого Верховна Рада матиме виключне право пропонувати РНБО список медіа, щодо яких можуть застосувати санкції. Про це йдеться у зверненні коаліції "За вільний інтернет", яке підтримала і Національна спілка журналістів України.

Партнери