Спілка > Публiкацiя

НСЖУ висловлює недовіру генеральному директору Укрпошти Ігорю Смілянському

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 01 Листопада 2018
НСЖУ висловлює недовіру генеральному директору Укрпошти Ігорю Смілянському

Секретаріат Національної спілки журналістів України закликає владу терміново утворити робочу групу з представників Президента, Кабміну, Верховної Ради та НСЖУ для реагування на критичну ситуацію з поштовою доставкою преси та для напрацювання протекціоністської політики щодо українського друкованого інформаційного простору. Також НСЖУ висловлює недовіру генеральному директору Укрпошти Ігорю Смілянському, який руйнує систему поштової доставки преси.

Рішення звернутися до керівництва країни, аби захистити українські друковані ЗМІ, що опинилися на межі виживання, секретаріат НСЖУ ухвалив на своєму засіданні 31 жовтня. Здирницька політика і непартнерське ставлення Укрпошти та істотне зростання ціни на газетний папір – основні чинники, які призводять до знищення ринку друкованої преси в Україні. Чимало газет через невчасну доставку й постійне підвищення вартості послуг пошти втрачають читачів, а також змушені скорочувати обсяги видань.

– Національна спілка журналістів України вже не раз порушувала проблему непартнерського ставлення Укрпошти. Проводили чимало робочих зустрічей з керівництвом підприємства, намагаючись донести свою позицію та знайти компроміс. Адже лише в цьому році пошта двічі підвищувала ціни на свої послуги, що лягає непомірним тягарем на друковані видання, надто коли мова йде про невеликі районні газети, – розповідає голова правління Видавничого Дому «Високий Замок» Степан Курпіль.

Ще в травні Національна спілка журналістів України звернулася до уряду з офіційним листом, де висловила прохання запровадити мораторій на зростання поштових тарифів на доставку українських газет. Проте відповіді на звернення не отримали й досі.

– Так само на боці Укрпошти стоїть і Міністерство інфраструктури. Ситуацію видавців ніхто не розуміє – ні держава, ні Укрпошта. Уже зараз скорочуються тиражі, деякі газети змушені зменшувати обсяги видання. Приміром, навіть «Високий замок» замість 32 сторінок кілька разів виходив на 28 сторінках. Тож тепер для нас головна мета – донести до керівництва країни, що нині друковані видання опинилися на межі виживання, – каже Степан Курпіль.

Головний редактор газети «Донбасс» Олександр Бриж наголосив, що його видання так само стало жертвою здирницької політики Укрпошти.

– Цього року наша газета припинила діяльність: через дії пошти, зокрема і невчасну доставку, тираж знизився з 32 тисяч до 1,5 тисячі примірників, – наголошує Олександр Бриж.

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко зазначив, що найбільше журналістське об’єднання солідарне з колегами-газетярами, а тому провадить кампанію, спрямовану на захист видавців.

– Вичерпавши всі можливості налагодити партнерські відносини з Укрпоштою, змушені вдатися до крайніх заходів і звернутися з листом до Президента України, аби держава стала на бік друкованих ЗМІ, а також, щоб висловити недовіру гендиректорові Укрпошти Ігорю Смілянському, – відзначає голова НСЖУ

Також на засіданні Секретаріату Національної спілки журналістів України порушили питання зростання ціни на газетний папір, що є ще одним чинником, який істотно впливає на роботу друкованих ЗМІ.

– Потрібно знайти кошти в бюджеті, щоб налагодити наявні потужності, або створити нові для виробництва власного, українського паперу. Адже нині змушені закуповувати його за кордоном, часто в Росії, – наголошує Степан Курпіль. – Тут без державної підтримки, як це, приміром, запроваджено в Європі, зокрема у Франції, просто не обійтися.

Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко відзначив, що налагодити партнерський діалог з керівництвом Укрпошти, зокрема з Ігорем Смілянським, після численних спроб, на жаль, так і не вдалося. Сподіватися знайти спільну мову в майбутньому, судячи з попереднього досвіду, не варто.

– Потрібно безпосередньо звертатися до керівництва країни, аби донести, що без втручання держави друковані медіа України просто не виживуть, – наголосив Олег Наливайко.

Спілчанські новини

«Заборонити відкриття будь-яких незаконних справ, включно з оперативними, стосовно українських журналістів», – Наливайченко// НСЖУ, 15.11.2018

Варто невідкладно провести відкриті парламентські слухання щодо фізичної безпеки журналістів, аби раз і назавжди усунути тиск правоохоронних органів, чиновників та політиків на журналістів. На цьому наголосив лідер руху «Справедливість», екс-голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко під час зустрічі з активом Національної спілки журналістів України. Захід відбувся 15 листопада в офісі НСЖУ.

Діти з Донеччини відправились на оздоровлення до Одеси та Києва// НСЖУ, 15.11.2018

У дитячому центрі «Артек» (м. Київ) розпочато ХІI тематичну змiну. Від Донецької області на ХІI тематичну зміну «Медіа бум «Артек+» виїхали 38 дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Зміна триватиме 21 день, з 12.11 до 02.12.2018 року.

«Парламент має невідкладно проголосувати за мораторій на перевірку ЗМІ під час виборів», – Томенко// НСЖУ, 14.11.2018

Мораторій на перевірки засобів масової інформації в період виборів невідкладно своїм рішенням має затвердити парламент України. Про це сказав політичний діяч, колишній віце-спікер Верховної Ради України, екс-голова Комітету з питань свободи слова Верховної Ради України Микола Томенко в ході «Президентського клубу» в Національній спілці журналістів України.

У Верховній Раді – нова спроба обмежити свободу слова// НСЖУ, 14.11.2018

Громадські активісти проаналізували новий законопроект, у разі ухвалення якого Верховна Рада матиме виключне право пропонувати РНБО список медіа, щодо яких можуть застосувати санкції. Про це йдеться у зверненні коаліції "За вільний інтернет", яке підтримала і Національна спілка журналістів України.

Партнери