Спілка > Публiкацiя

НСЖУ висловлює недовіру генеральному директору Укрпошти Ігорю Смілянському

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 01 Листопада 2018
НСЖУ висловлює недовіру генеральному директору Укрпошти Ігорю Смілянському

Секретаріат Національної спілки журналістів України закликає владу терміново утворити робочу групу з представників Президента, Кабміну, Верховної Ради та НСЖУ для реагування на критичну ситуацію з поштовою доставкою преси та для напрацювання протекціоністської політики щодо українського друкованого інформаційного простору. Також НСЖУ висловлює недовіру генеральному директору Укрпошти Ігорю Смілянському, який руйнує систему поштової доставки преси.

Рішення звернутися до керівництва країни, аби захистити українські друковані ЗМІ, що опинилися на межі виживання, секретаріат НСЖУ ухвалив на своєму засіданні 31 жовтня. Здирницька політика і непартнерське ставлення Укрпошти та істотне зростання ціни на газетний папір – основні чинники, які призводять до знищення ринку друкованої преси в Україні. Чимало газет через невчасну доставку й постійне підвищення вартості послуг пошти втрачають читачів, а також змушені скорочувати обсяги видань.

– Національна спілка журналістів України вже не раз порушувала проблему непартнерського ставлення Укрпошти. Проводили чимало робочих зустрічей з керівництвом підприємства, намагаючись донести свою позицію та знайти компроміс. Адже лише в цьому році пошта двічі підвищувала ціни на свої послуги, що лягає непомірним тягарем на друковані видання, надто коли мова йде про невеликі районні газети, – розповідає голова правління Видавничого Дому «Високий Замок» Степан Курпіль.

Ще в травні Національна спілка журналістів України звернулася до уряду з офіційним листом, де висловила прохання запровадити мораторій на зростання поштових тарифів на доставку українських газет. Проте відповіді на звернення не отримали й досі.

– Так само на боці Укрпошти стоїть і Міністерство інфраструктури. Ситуацію видавців ніхто не розуміє – ні держава, ні Укрпошта. Уже зараз скорочуються тиражі, деякі газети змушені зменшувати обсяги видання. Приміром, навіть «Високий замок» замість 32 сторінок кілька разів виходив на 28 сторінках. Тож тепер для нас головна мета – донести до керівництва країни, що нині друковані видання опинилися на межі виживання, – каже Степан Курпіль.

Головний редактор газети «Донбасс» Олександр Бриж наголосив, що його видання так само стало жертвою здирницької політики Укрпошти.

– Цього року наша газета припинила діяльність: через дії пошти, зокрема і невчасну доставку, тираж знизився з 32 тисяч до 1,5 тисячі примірників, – наголошує Олександр Бриж.

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко зазначив, що найбільше журналістське об’єднання солідарне з колегами-газетярами, а тому провадить кампанію, спрямовану на захист видавців.

– Вичерпавши всі можливості налагодити партнерські відносини з Укрпоштою, змушені вдатися до крайніх заходів і звернутися з листом до Президента України, аби держава стала на бік друкованих ЗМІ, а також, щоб висловити недовіру гендиректорові Укрпошти Ігорю Смілянському, – відзначає голова НСЖУ

Також на засіданні Секретаріату Національної спілки журналістів України порушили питання зростання ціни на газетний папір, що є ще одним чинником, який істотно впливає на роботу друкованих ЗМІ.

– Потрібно знайти кошти в бюджеті, щоб налагодити наявні потужності, або створити нові для виробництва власного, українського паперу. Адже нині змушені закуповувати його за кордоном, часто в Росії, – наголошує Степан Курпіль. – Тут без державної підтримки, як це, приміром, запроваджено в Європі, зокрема у Франції, просто не обійтися.

Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко відзначив, що налагодити партнерський діалог з керівництвом Укрпошти, зокрема з Ігорем Смілянським, після численних спроб, на жаль, так і не вдалося. Сподіватися знайти спільну мову в майбутньому, судячи з попереднього досвіду, не варто.

– Потрібно безпосередньо звертатися до керівництва країни, аби донести, що без втручання держави друковані медіа України просто не виживуть, – наголосив Олег Наливайко.

Спілчанські новини

МФЖ закликає кандидатів на посаду Президента України стати на захист прав журналістів// НСЖУ, 22.03.2019

Міжнародна федерація журналістів закликала Петра Порошенка й Володимира Зеленського стати на захист українських журналістів. МФЖ підтримує зусилля Національної спілки журналістів України вимагати від кандидатів на посаду глави держави гарантувати свободу слова й захист прав журналістів.

Польська репортерка присвятила журналістську нагороду Станіславу Асєєву// НСЖУ, 22.03.2019

Спілка польських журналістів нагородила Моніку Андрушевську за репортаж для видання Tygodnik Powszechny «Бери тіло, поки дають», в якому описано історії українських матерів, які розшукують своїх синів, що пропали на війні.

Трьом зловмисникам, які вчинили збройний напад на газету «Новий день», оголошено про підозру// НСЖУ, 22.03.2019

Національна поліція інформує про прогрес у розслідуванні надзвичайної події – застосування зброї та сльозогінного газу під час проведення в Херсоні прес-конференції у прес-клубі газети «Новий день» (18 січня). Проте колектив херсонського видання висловлює невдоволення перебыгом розслідування та звинувачує поліцію в «зумисному затягуванні», а дії слідчих називає некваліфікованими.

Держкомтелерадіо: у проекті – програма підтримки й розвитку регіональних ЗМІ// НСЖУ, 21.03.2019

На лист-звернення Національної спілки журналістів України до уряду (за підсумками всеукраїнської наради редакторів газет) Держкомтелерадіо повідомив НСЖУ, що заплановано розробку проекту програми підтримки та розвитку регіональних ЗМІ на виконання рішення колегії цього держкомітету від 29 січня 2019 року.

Партнери