Спілка > Публiкацiя

Мистецький дар Національному музеєві історії України

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 29 Жовтня 2018
Мистецький дар Національному музеєві історії України

Харківський митець, член творчої спілки журналістів Сергій Пущенко передав у дар Національному музею історії України дві свої живописні роботи – олійні етюди на теми Революції гідності й відбиття агресії РФ на Донбасі. Дар прийнято в Києві 27 жовтня на урочистій церемонії реєстрації в Книзі рекордів України найстаршого вітчизняного бійця-добровольця.

Ініціював подання до Книги рекордів сам Сергій Пущенко – лауреат творчого конкурсу НСЖУ 2018 року в номінації «Журналістська акція». Його мистецькі роботи козацької тематики, зокрема семиптих «Народження і перші сім днів життя козака Івана Сірка» (1991–2007), створений за мотивами легенди, мали змогу оглянути учасники урочистої церемонії. А в дар музею художник передав полотна, на яких зображено барикаду в Києві на вулиці Грушевського (картина написана 7 лютого 2014 року) і осінній пейзаж у Донбасі на позиціях українських добровольців.

Вшанувати найстаршого в Україні добровольця, військовослужбовця 5-го окремого батальйону Української добровольчої армії, 77-річного Бориса Антоновича Мельника (позивний Друг Тихон) приїхали побратими з передової ООС на Донбасі, ветерани АТО, діячі культури, журналісти.

Присутній на події секретар НСЖУ Сергій Шевченко високо оцінив творчість колеги: «Унікальну мистецьку роботу Сергія Пущенка, а це, зокрема, 110 живописних полотен, які експонувалися на низці виставок в Україні 2017–2018 років, Національна спілка журналістів цьогоріч висунула на здобуття Премії імені Богдана Хмельницького за краще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва (номінація – твори образотворчого мистецтва військової тематики). Премія, встановлена Кабінетом Міністрів України на пропозицію Міністерства оборони, може бути гідною відзнакою митцеві за його різноманітну й високопрофесійну творчість», – вважає Сергій Шевченко.

Сергій Пущенко є також автором книжки-альбому «Портрети добровольців на війні» – це друковане видання репрезентує мистецьку серію, спрямовану на підтримку заходів відсічі і стримування збройної агресії РФ. Друковане видання містить 106 портретів воїнів, написаних з натури з травня 2015 по квітень 2017 року в зоні проведення операції з відбиття російської агресії, яку здійснюють Об’єднані сили на сході України. До книжки увійшли також 13 колажів і 67 авторських документальних світлин, що розповідають про життя й боротьбу українського добровольчого батальйону.

Спілчанські новини

Президент України скасував укази про кадрові рішення щодо Нацради з питань ТБ і радіо// НСЖУ, 24.05.2019

Володимир Зеленський скасував укази Петра Порошенка про призначення Володимира Горковенка членом Нацради та про увільнення Юрія Артеменка. Відповідні документи оприлюднені 24 травня на офіційному сайті Президента.

«Це не побиття, а неприємний інцидент», – журналіст Юрій Смірнов про грубість охоронців Президента// НСЖУ, 24.05.2019

Ситуація щодо побиття охоронцями Президента України Володимира Зеленського спеціального кореспондента видання «Ліга.net» Юрія Смірнова під час заходу iForum-2019 в Києві, – перебільшена. Про це в коментарі Національній спілці журналістів України повідомив сам журналіст, зазначивши, що не має наміру звертатися до правоохоронців щодо перешкоджання його професійній діяльності.

Нацрада з питань ТБ і радіомовлення призупинила прийняття рішень після раптових кадрових указів екс-глави держави// НСЖУ, 23.05.2019

Нинішня в. о. голови Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк відмовляється відкривати засідання регулятора, поки не буде отримано висновків парламентського профільного комітету, або від нового Президента України щодо коректності кадрових рішень, зокрема призначення на посаду члена Нацради Володимира Горковенка.

Зафіксоване несанкціоноване проникнення в архів редакції «Запорізька правда»// НСЖУ, 23.05.2019

Газета «ПравдаЗП» - обласне видання ГО «Клуб друзів «Запорізької правди» виходитиме тимчасово на період, поки трудовому колективу КП «Газета «Запорізька правда» ЗОР вдасться реалізувати рішення Третього апеляційного адміністративного суду (м. Дніпро) про роздержавлення та відновити випуск газети «Запорізька правда».

Партнери