Спілка > Публiкацiя

Світові організації журналістів вимагають від Кремля звільнити Сущенка

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 13 Вересня 2018
Світові організації журналістів вимагають від Кремля звільнити Сущенка

Міжнародна та Європейська федерації журналістів (IFJ/EFG) спільно із професійними журналістськими організаціями України засуджують вирок власному кореспондентові Укрінформу Романові Сущенку та закликають російську владу його звільнити.

Про це йдеться у заяві журналістських організацій, повідомляє Укрінформ. «IFJ-EFJ приєднуються до партнерів з Національної спілки журналістів України (НСЖУ) і Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ) в засудженні суворого вироку та закликають російську владу звільнити Сущенка», – наголосили в журналістських організаціях.

“Національна спілка журналістів України висловлює солідарність з нашим мужнім колегою, членом НСЖУ і кореспондентом агентства "Укрінформ" Романом Сущенком, – написав голова Національної спілки журналістів Сергій Томіленко на своїй сторінці у Facebook. – Російська влада ще восени 2016 року нахабно сфабрикувала справу проти українського журналіста, а сьогодні Верховний суд РФ освятив своїм рішенням цей "шпигунський" сценарій ФСБ”.

Очільник НСЖУ наголосив, що для спілки, а також для всієї міжнародної спільноти – для МФЖ і ЄФЖ, офісу ОБСЄ з питань свободи медіа, "Репортерів без кордонів", Комітету захисту журналістів, Ради Європи, ЮНЕСКО та інших – Сущенко був, є і залишається журналістом. “І ці два роки поневірянь Романа у Луб'янці його журналістську гідність не зламали. Тримайся, Романе! Тримайтеся, рідні! Віримо, що настане той момент (хочемо, щоб це було якомога швидше), коли рідний для Романа Укрінформ опублікує новину "Сущенко на волі!" І це буде фінальний матеріал рубрики #ВОЛЮСУЩЕНКУ”, – відзначив Сергій Томіленко.

Як повідомлялося, 12 вересня Верховний суд Росії визнав законним вирок Московського міського суду про 12 років ув'язнення для журналіста Укрінформу Романа Сущенка.

Власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка, порушуючи міжнародні правила, затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою. 7 жовтня йому висунули обвинувачення у шпигунстві. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР Міноборони це спростували. Мосміськсуд 4 червня засудив Сущенка до 12 років колонії суворого режиму. Скаргу на ухвалений вирок було подано 5 червня.

Джерело: Укрінформ

Спілчанські новини

Відбулася урочиста церемонія вручення нагород переможцям творчих конкурсів НСЖУ// НСЖУ, 23.09.2018

Дипломи переможців і спеціальні відзнаки НСЖУ отримали переможці творчих конкурсів спілки 2018 року.

Медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» 20–23 вересня// НСЖУ, 20.09.2018

Перший медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» відкривається в четвер на Івано-Франківщині. Це творчий форум журналістів, який пройде під гаслом «Прагни до вершин!» – до вершин у житті, творчості, громадській активності. Організувала захід, у якому беруть участь понад 200 журналістів з усіх регіонів, громадська організація «Український журналістський фонд».

Кількість порушень щодо працівників ЗМІ й активістів за три місяці зросла на 210 відсотків – доповідь ООН// НСЖУ, 19.09.2018

Управління Верховного комісара ООН з прав людини протягом трьох місяців задокументувало 30 випадків порушення свободи вираження поглядів і свободи ЗМІ: від фізичних нападів із застосуванням сили до актів приниження чи залякування. Про це йдеться в оприлюдненій у середу в Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні, яка охоплює період з 16 травня по 15 серпня 2018 року.

Круглий стіл: як висвітлювати реформи// НСЖУ, 19.09.2018

У прес-центрі Національної спілки журналістів України на Хрещатику відбувся круглий стіл на тему: «Реформи об’єднують». Іініціатор його проведення – Київський центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Партнери