Спілка > Публiкацiя

Українському журналісту необхідно виїхати з Криму на лікування до Києва, – НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
Недiля 09 Вересня 2018
Українському журналісту необхідно виїхати з Криму на лікування до Києва, – НСЖУ

Національна спілка журналістів України закликає і українську владу, і міжнародні організації докласти всіх зусиль, аби домогтися необхідного лікування в кардіологічній клініці Києва кримського журналіста, члена НСЖУ Миколи Семени, незаконно засудженого в окупованому Криму.

НСЖУ передала Представникові ОБСЄ з питань свободи слова Арлему Дезіру медичні документи, які засвідчують потребу стаціонарного кардіологічного лікування кримського журналіста, й попросила пана Дезіра вплинути на російську владу, аби Микола Семена зміг виїхати з Криму на материкову Україну. Відповідні клопотання до Представника ОБСЄ з питань свободи медіа та до Уповноваженої РФ з прав людини надіслала також і Уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова.

Солідарність з Миколою Семеною, нашим авторитетним колегою з Криму, засудженим російською владою за виконання своїх професійних обов’язків, є пріоритетом для Національної спілки журналістів, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – І тут єдиною є позиція підтримки пана Миколи Європейською і Міжнародною федераціями, Офісом Представника ОБСЄ. Сподіваємося, до нашого літнього колеги російська влада виявить людяність та дозволить йому виїхати на лікування до Києва.

– Нагадаємо, 22 вересня виповниться рік, як в окупованому Криму засуджено журналіста, фахівця, порядну людину Миколу Семену. Протягом року наш колега, мій земляк, не може покидати окупований півострів і скористатися правом на свободу слова, вільно висловлювати думки. Рішенням російського суду його позбавили права на професію. А забороною покидати окупований Крим Миколу Семену позбавили права на лікування. Кримського журналіста фактично вбивають на наших очах, – заявляє секретар Національної спілки журналістів України Олена Юрченко.

Спеціальний представник ОБСЄ з питань свободи слова Арлем Дезір 26 червня 2018 року на експертній конференції ОБСЄ в Києві заявив, що засуджений у Криму автор Радіо Свобода і Крим.Реалії кримський журналіст Микола Семена, утримуваний в полоні на Донбасі автор Радіо Свобода Станіслав Асєєв, засуджений в Росії український режисер Олег Сенцов «є символами порушення свободи українських громадян».

Національна спілка журналістів України заявляє, що й далі докладатиме всіх зусиль, у тому числі – на міжнародних майданчиках, задля визволення українських журналістів, яких незаконно тримає Росія.

Автора Радіо Свобода і Крим.Реалії, кримського журналіста Миколу Семену російська влада звинуватила в публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії. Підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя 22 вересня 2017 року призначив Миколі Семені покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною займатися публічною діяльністю.

Микола Семена стверджує, що у своїх матеріалах реалізовував право на вільне висловлення думки і що він як журналіст мав повне право користуватися свободою слова.

Національна спілка журналістів України наголошує на абсолютній невинуватості Семени, який у статті висловлював свої думки щодо статусу анексованого Криму. НСЖУ вимагає негайного припинення кримінального переслідування Миколи Семени, зняття звинувачень і надання йому можливості виїхати з Криму на материкову частину України для проходження лікування.

НСЖУ протягом року привертає увагу професійних міжнародних організацій і спілок до «справи Семени», яка є політичним гонінням журналіста, і залучає йому на допомогу урядові установи. Національна творча спілка, МФЖ, ЄФЖ, Бюро представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ неодноразово закликали російську владу дати змогу Миколі Семені залишити окупований півострів для лікування, але заклики залишаються без відповіді.

Спілчанські новини

Відбулася урочиста церемонія вручення нагород переможцям творчих конкурсів НСЖУ// НСЖУ, 23.09.2018

Дипломи переможців і спеціальні відзнаки НСЖУ отримали переможці творчих конкурсів спілки 2018 року.

Медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» 20–23 вересня// НСЖУ, 20.09.2018

Перший медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» відкривається в четвер на Івано-Франківщині. Це творчий форум журналістів, який пройде під гаслом «Прагни до вершин!» – до вершин у житті, творчості, громадській активності. Організувала захід, у якому беруть участь понад 200 журналістів з усіх регіонів, громадська організація «Український журналістський фонд».

Кількість порушень щодо працівників ЗМІ й активістів за три місяці зросла на 210 відсотків – доповідь ООН// НСЖУ, 19.09.2018

Управління Верховного комісара ООН з прав людини протягом трьох місяців задокументувало 30 випадків порушення свободи вираження поглядів і свободи ЗМІ: від фізичних нападів із застосуванням сили до актів приниження чи залякування. Про це йдеться в оприлюдненій у середу в Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні, яка охоплює період з 16 травня по 15 серпня 2018 року.

Круглий стіл: як висвітлювати реформи// НСЖУ, 19.09.2018

У прес-центрі Національної спілки журналістів України на Хрещатику відбувся круглий стіл на тему: «Реформи об’єднують». Іініціатор його проведення – Київський центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Партнери