Спілка > Публiкацiя

В Одесі журналістку побили металевою трубою під час зйомки незаконної забудови

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 07 Вересня 2018
В Одесі журналістку побили металевою трубою під час зйомки незаконної забудови

Подія трапилася на вулиці Некрасова, неподалік Одеського художнього училища ім. Грекова.

Журналіст-фрілансер Олена Балаба приїхала на місце подій після дзвінка місцевих жителів, які повідомили про незаконне будівництво, що ведеться в їхньому дворі, та ймовірне захоплення території училища. Коли журналістка розпочала зйомку, на неї накинулася одна з причетних до забудови Марія Огнєва й почала бити шматком металевої труби.

- Потім схопила фотоапарат і стала душити мене шнурком, на якому він тримався, - розповідає в коментарі НСЖУ деталі нападу пані Олена. – Мене виручили жителі цього будинку, які й телефонували та запрошували підготувати матеріал. Нападниця, яка також мешкає в цьому дворі, побила, крім мене, ще кількох своїх сусідів.

Після пригоди Олена Балаба змушена була звернутися до лікарів. Нині вона скаржиться на постійні головні болі.

- Прокидаюся вранці з мігренню, вживаю знеболювальне і йду на роботу. Такого раніше ніколи не було. Змушена за рекомендацією невропатолога пройти курс лікування, - говорить журналістка.

Загалом же лікарі діагностували в Олени Балаби легкі тілесні ушкодження. За фактом нападу, який трапився увечері 31 серпня, пані Олена звернулася до правоохоронців, нині відкрито кримінальне провадження за статтею 345-1 ККУ («Погроза або насильство щодо журналіста»).

- Разом зі мною заяву написали й решта постраждалих. Передали поліції всі докази, зокрема, відео, де видно напади, - додає постраждала.

Спілчанські новини

Відбулася урочиста церемонія вручення нагород переможцям творчих конкурсів НСЖУ// НСЖУ, 23.09.2018

Дипломи переможців і спеціальні відзнаки НСЖУ отримали переможці творчих конкурсів спілки 2018 року.

Медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» 20–23 вересня// НСЖУ, 20.09.2018

Перший медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» відкривається в четвер на Івано-Франківщині. Це творчий форум журналістів, який пройде під гаслом «Прагни до вершин!» – до вершин у житті, творчості, громадській активності. Організувала захід, у якому беруть участь понад 200 журналістів з усіх регіонів, громадська організація «Український журналістський фонд».

Кількість порушень щодо працівників ЗМІ й активістів за три місяці зросла на 210 відсотків – доповідь ООН// НСЖУ, 19.09.2018

Управління Верховного комісара ООН з прав людини протягом трьох місяців задокументувало 30 випадків порушення свободи вираження поглядів і свободи ЗМІ: від фізичних нападів із застосуванням сили до актів приниження чи залякування. Про це йдеться в оприлюдненій у середу в Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні, яка охоплює період з 16 травня по 15 серпня 2018 року.

Круглий стіл: як висвітлювати реформи// НСЖУ, 19.09.2018

У прес-центрі Національної спілки журналістів України на Хрещатику відбувся круглий стіл на тему: «Реформи об’єднують». Іініціатор його проведення – Київський центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Партнери