Спілка > Публiкацiя

Редактори газет Чернігівщини протестують проти пілотного проекту Укрпошти

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 07 Вересня 2018
Редактори газет Чернігівщини протестують проти пілотного проекту Укрпошти

Минулого тижня районні газети Чернігівської області вийшли з незвичними першими сторінками. Видання оприлюднили свій протест та вимоги у зв’язку з пілотним проектом ПАТ «Укрпошта», який по суті ліквідує сільські поштові відділення.

Акцію ініціювала Чернігівська обласна організація НСЖУ, ГО «Асоціація регіональних ЗМІ» та власне самі редактори. Адже з упровадженням пілотного проекту тиражі друкованих видань суттєво знизилися, газети сільським передплатникам поштовики доставляють із запізненням на кілька днів, а почасти – й на тиждень. У деякі села районки взагалі не надходять по 2–3 тижні.

На думку і керівників друкованих видань, і самих передплатників, пілотний проект просто знищує пресу, яка через дії поштовиків стає недоступною для читачів.

Напередодні акції під час зустрічі в Чернігові редактори районок констатували: у так званих пересувних поштових відділень одна мета – зруйнувати поштову галузь і районні газети. Звернення до поштовиків не дають результату – друковані видання свідомо знищуються.

За словами редактора Коропської районної газети «Нові горизонти» Людмили Ковальчук, листоноші свідомо лякають передплатників, що газет не буде і грошей на вітер викидати селянам не слід.

На думку редактора «Прилуччини» Валентини Матвієнко, нині існує реальна загроза зриву передплатної компанії, яку проводити – і особливо в сільській місцевості – по суті нікому. Поштові відділення в селах закривають, листонош звільняють, а поштовики з пересувних авто не зацікавленні в стабільності тиражів і національних, і місцевих видань.

Шукаючи не конфронтації, а порозуміння, журналістська спільнота Чернігівщини наполягає, аби керівництво ПАТ «Укрпошта» врахувало побажання своїх клієнтів і партнерів:

- дотримуватися чіткого графіку руху й роботи на місцях пересувних відділень;

- оприлюднювати графік руху пересувних відділень у періодичних виданнях, вказуючи прізвища, імена та контактні телефони поштарів, які обслуговують населені пункти;

- забезпечити доставку передплачених друкованих видань протягом трьох днів від дня виходу номеру в друк;

- забезпечити доставку передплаченого видання у населені пункти з невеликою кількістю жителів згідно з графіком виходу газет, а не раз чи два на місяць;

- розробити й оприлюднити план роботи в осінньо-зимовий період, врахувавши географічні особливості Чернігівщини;

- забезпечити рівні умови для всіх ЗМІ області під час проведення передплати на 2019 рік;

- передбачити відповідальність ПАТ «Укрпошта» за несвоєчасну доставку газет передплатникам під час укладання договорів із редакціями.

Наразі редактори газет Чернігвщини розпочали активне обговорення наслідків пілотного проекту в соціальній мережі Facebook і не мають наміру зупинятися у відстоюванні інтересів місцевої преси. Якщо керівництво «Укрпошти» не дослухається до думки газетярів і своїх же клієнтів, Чернігівська обласна організація НСЖУ ініціюватиме й інші акції. План дій редакторами вже напрацьовано.

 

Спілчанські новини

Відбулася урочиста церемонія вручення нагород переможцям творчих конкурсів НСЖУ// НСЖУ, 23.09.2018

Дипломи переможців і спеціальні відзнаки НСЖУ отримали переможці творчих конкурсів спілки 2018 року.

Медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» 20–23 вересня// НСЖУ, 20.09.2018

Перший медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» відкривається в четвер на Івано-Франківщині. Це творчий форум журналістів, який пройде під гаслом «Прагни до вершин!» – до вершин у житті, творчості, громадській активності. Організувала захід, у якому беруть участь понад 200 журналістів з усіх регіонів, громадська організація «Український журналістський фонд».

Кількість порушень щодо працівників ЗМІ й активістів за три місяці зросла на 210 відсотків – доповідь ООН// НСЖУ, 19.09.2018

Управління Верховного комісара ООН з прав людини протягом трьох місяців задокументувало 30 випадків порушення свободи вираження поглядів і свободи ЗМІ: від фізичних нападів із застосуванням сили до актів приниження чи залякування. Про це йдеться в оприлюдненій у середу в Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні, яка охоплює період з 16 травня по 15 серпня 2018 року.

Круглий стіл: як висвітлювати реформи// НСЖУ, 19.09.2018

У прес-центрі Національної спілки журналістів України на Хрещатику відбувся круглий стіл на тему: «Реформи об’єднують». Іініціатор його проведення – Київський центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Партнери