НСЖУ | Обласна газета реалізовує свої права на незалежність після тривалої боротьби з чиновниками

Спілка > Публiкацiя

Обласна газета реалізовує свої права на незалежність після тривалої боротьби з чиновниками

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 06 Серпня 2018
Обласна газета реалізовує свої права на незалежність після тривалої боротьби з чиновниками

25 липня 2018 р. ТзОВ «Редакція обласної громадсько-політичної газети «Волинська газета» підписала з першим заступником голови Волинської облради Олександром Пирожиком договір про оренду приміщення редакції, і це стало заключним акордом довготривалої епопеї з роздержавленням видання.

Нагадаємо, лише в судовому порядку колективу газети довелося відстоювати своє право на роздержавлення, оскільки звільнений 22 березня ц. р. голова облдержадміністрації Володимир Гунчик (НСЖУ визнала його «Ворогом преси») до останнього відмовлявся підписувати установчий договір про вихід із числа співзасновників, що є неодмінною умовою для отримання реформованій юридичній особі нового свідоцтва про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації. Тож Постановою колегії суддів Касаційного господарського суду Верховного суду України від 8 травня 2018 р. скаргу Волинської облдержадміністрації на рішення Господарського суду міста Києва від 6 листопада 2017 р. і постанову Київського апеляційного господарського суду від 14 грудня 2017 р. відхилено, і ТзОВ «Редакція обласної громадсько-політичної газети «Волинська газета» виходить у світ із новим реєстраційним свідоцтвом ВЛ №530-263 ПР, отриманим в Головному територіальному управлінні юстиції у Волинській області ще 20 березня 2018 р.

Наступним етапом процедури роздержавлення стало отримання на правах оренди приміщення обласної комунальної власності, яке займає редакція. Рішенням постійної депутатської комісії Волинської облради від 30 травня 2018 р. та на підставі розпорядження голови облради Ігоря Палиці від 5 червня 2018 р. його надано в оренду з розміром плати. Встановленим для бюджетних організацій, терміном на 25 років. Але оскільки процедура нотаріального засвідчення цього документу на такий тривалий термін ускладнена, то «Волинська газета» підписала договір оренди строком на 2 роки 11 місяців із першим заступником голови облради Олександром Пирожиком – із умовою пролонгації документи на відповідний період.

– На цьому основні бюрократичні процедури з роздержавленням газети можна вважати завершеними, – підсумував директор ТзОВ, заслужений журналіст України Володимир Данилюк. – «Волинська газета» довела на практиці, що навіть за умов існування недосконалого законодавства та протидії з боку окремих державних чинуш не лише можна, але й треба досягати поставленої мети, в чому допомогло й керівництво НСЖУ. Наступний етап – адаптація до роботи в нових, дуже складних умовах. Сподіватися на милість від влади не доводиться, «Укрпошта» перебуває в стагнації, тому попереду ще чимало складних випробувань. Але наш досвід повинен стимулювати інших колег до енергійної боротьби за свої журналістські права та майбутнє редакційних колективів.

У Національній спілці журналістів України переконані, що роздержавлення «Волинської газети» стало реальністю лише завдяки наполегливості головного редактора та колективу:

 Очевидно, що «Волинська газета» показує колегам приклад боротьби за свої права,  наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Часто чиновники не поспішають виконувати Закон про реформування, перевіряють журналістів на принциповість. Особливо у ситуації, коли редакція володіє майном чи займає гарне приміщення. Але готовність відстоювати свої права та підтримка колег є запорукою журналістських перемог. Про це свідчить і ця історія боротьби колег з Луцька.

Спілчанські новини

Заява журналістів, медійних та правозахисних організацій України щодо «інтерв’ю» з політв’язнем Станіславом Асєєвим// НСЖУ, 21.08.2018

Підготовка й випуск подібних медіасюжетів ані з морального, ані з етичного, ані з правового поглядів несумісні зі статусом та роллю медіа в демократичному суспільстві

Водна стихія у Львові знищила архів, техніку та меблі редакції «Високий Замок»// НСЖУ, 21.08.2018

У п’ятницю, 17 серпня, після сильної зливи у Львові вода затопила напівпідвальнийповерх редакції газети «Високий Замок», знищивши бухгалтерський та редакційний архіви, кілька комп’ютерів та меблі.

В Європейській федерації журналістів вважають, що Асєєва змусили зізнатися в шпигунстві за фальшивими звинуваченнями// НСЖУ, 20.08.2018

В Європейській федерації журналістів (ЄФЖ) стурбовані появою інтерв’ю полоненого журналіста Станіслава Асєєва на телеканалі «Росія 24». Про це йдеться в заяві на офіційному сайті федерації, оприлюдненій в понеділок.

На Жашківщині колишній співзасновник відмовляється укладати угоду на оренду приміщення із роздержавленою районкою// НСЖУ, 20.08.2018

Уже понад рік районна газета «Жашківщина», яка успішно завершила реформування, не може укласти договір оренди приміщення зі своїм колишнім співзасновником – районною радою. Офіційна причина постійних відмов – відсутність технічної документації на те саме приміщення. Щоб її виготовити потрібно 3 тис. грн, проте в державного органу такої суми грошей немає.

Партнери