НСЖУ | З АТО в журналістику

Спілка > Публiкацiя

З АТО в журналістику

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 30 Липня 2018
З АТО в журналістику

Диплом бакалавра інформаційної діяльності в Коледжі преси та телебачення отримав ветеран АТО Юрій Пархоменко. Юрій навчався в Коледжі преси та телебачення за спеціальною програмою для учасників АТО.

Кадровий військовик під час подій у Криму 2014 року на власному досвіді побачив, який вплив мають медіа на свідомість людей і якою важливою є інформаційна галузь в умовах гібридної війни, що її веде Росія проти України. Залишившись вірним присязі, вийшовши з Криму, пройшовши АТО, 2016 року Юрій вступив до Коледжу і вже 2018-го успішно захистив дипломну роботу на тему: «Мова ворожнечі в ефірі українського телебачення».

Гліб Головченко, директор Коледжу преси та телебачення, секретар НСЖУ: «Спеціальна програма навчання учасників АТО розроблена Коледжем преси та телебачення за підтримки Національної спілки журналістів України. У рамках програми учасники АТО нарівні з переселенцями мали змогу безплатно навчатися в Коледжі преси та телебачення. Нині дуже важливою є адаптація військовиків, які пройшли горнило війни, до мирного життя. Інформаційна галузь потребує небайдужих людей, які розуміють, що війна точиться не тільки на фронті, які знають ціну мирного життя, – такими людьми дуже часто є військовики. Тож навчання учасників АТО – це наш внесок у підтримку тих, хто ризикував власним життям на фронті і хто готовий надалі боротися за Україну, але вже на фронті інформаційному».

Юрій Пархоменко, ветеран АТО, випускник Коледжу преси та телебачення: «Цікавою журналістика стала після анексії Криму. Вважаю, що ключову роль в анексії відіграли російські медіа. Тому хотілося розібратися з цим питанням. Власне, з цим бажанням і прийшов до Коледжу преси та телебачення. Коледж обирав не просто так, аби закінчити і отримати диплом. Хотілося набути якогось практичного досвіду. У міру того як навчалися й набували досвіду, я дістав відповіді на всі ті питання, які ставив перед собою. Щодо теми моєї дипломної роботи, то її я обрав неспроста. Тому що бачив, як був анексований Крим. Нині дуже мало ведеться цих розмов на телебаченні, в інших засобах масової інформації. Тому в своїй дипломній роботі висвітлював саме ці питання, щоб привернути до теми увагу, щоб проаналізувати, а що ж відбулося насправді, зробити якісь висновки на майбутнє й використовувати їх надалі в житті нашої країни. Дякую за навчання. Дякую, що прийняли по цій програмі для учасників АТО, тому що на той час, коли мав бажання вступати, не всі навіть державні заклади могли мене прийняти за цією програмою. Закон ніби є, а можливості нема. Ваш навчальний заклад таку можливість мені дав і я за це дякую».

 

Спілчанські новини

Заява журналістів, медійних та правозахисних організацій України щодо «інтерв’ю» з політв’язнем Станіславом Асєєвим// НСЖУ, 21.08.2018

Підготовка й випуск подібних медіасюжетів ані з морального, ані з етичного, ані з правового поглядів несумісні зі статусом та роллю медіа в демократичному суспільстві

Водна стихія у Львові знищила архів, техніку та меблі редакції «Високий Замок»// НСЖУ, 21.08.2018

У п’ятницю, 17 серпня, після сильної зливи у Львові вода затопила напівпідвальнийповерх редакції газети «Високий Замок», знищивши бухгалтерський та редакційний архіви, кілька комп’ютерів та меблі.

В Європейській федерації журналістів вважають, що Асєєва змусили зізнатися в шпигунстві за фальшивими звинуваченнями// НСЖУ, 20.08.2018

В Європейській федерації журналістів (ЄФЖ) стурбовані появою інтерв’ю полоненого журналіста Станіслава Асєєва на телеканалі «Росія 24». Про це йдеться в заяві на офіційному сайті федерації, оприлюдненій в понеділок.

На Жашківщині колишній співзасновник відмовляється укладати угоду на оренду приміщення із роздержавленою районкою// НСЖУ, 20.08.2018

Уже понад рік районна газета «Жашківщина», яка успішно завершила реформування, не може укласти договір оренди приміщення зі своїм колишнім співзасновником – районною радою. Офіційна причина постійних відмов – відсутність технічної документації на те саме приміщення. Щоб її виготовити потрібно 3 тис. грн, проте в державного органу такої суми грошей немає.

Партнери