Спілка > Публiкацiя

Активісти побили редактора районної газети за публікацію про православний дитячий табір

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 26 Липня 2018
Активісти побили редактора районної газети за публікацію про православний дитячий табір

Подія трапилася 25 липня в приміщенні Борзнянської райдержадміністрації (Чернігівська область). Близько 15 осіб заблокували вихід із залу для нарад і понад годину тримали працівників РДА й головного редактора «Вістей Борзнянщини» Сергія Близнюка. Агресивно налаштовані чоловіки вимагали від редактора та працівників відділу в справах сім’ї, молоді та спорту й відділу освіти написати заяви на звільнення.

А для більшої переконливості кілька разів штовхнули редактора. Поводилися брутально, грубо, називали присутніх сепаратистами, забрали мобільний у керівниці апарату райдержаміністрації, щоб вона не могла зателефонувати до поліції. 
 
Таку реакцію викликала публікація розміщена в останньому номері районної газети "Вістей Борзнянщини"  про дитячий православний табір Ніжинської єпархії УПЦ МП. Незадовго до сутички представники ВО «Свобода» звернулися до РДА з вимогою надати зал засідань та провести зустріч із керівництвом газети й працівниками адміністрації.
 
- Люди були налаштовані агресивно й рішуче, звинувачували, буцімто, в газеті «рекламую московських попів». Під час цього конфлікту мене кілька разів штовхнули. Тож, переживаючи за своє здоров’я, під моральним й фізичним тиском погодився написати заяву на звільнення, - розповідає в коментарі НСЖУ постраждалий в. о. головного редактора Сергій Близнюк.  
 
Звертатися до правоохоронців із заявою щодо перешкоджання журналістській діяльності Сергій Близнюк поки що не збирається, говорить, що на сьогодні вважає конфлікт вичерпаним. Але у випадку повторних погроз – писатиме заяву.
 
Керівник апарату Борзнянської райдержадміністрації Ірина Ткаченко зізнається, що та ситуація розхвилювала й налякала. Розповідає, що під час блокування приміщення намагалася викликати поліцію, проте в неї силою вирвали телефон.
 
- Поки намагалася відібрати мобільний назад, агресори накинулися на редактора "Вістей Борзнянщини". Коли повернула погляд до залу, побачила, як він тримається за голову. Сам момент побиття не бачила, але колеги говорять, що Сергія Близнюка кілька разів вдарили по голові, - відзначає пані Ірина. – Нас тримали заблокованими більше години, аж поки люди під тиском не понаписували заяви на звільнення. Нині цією справою займається поліція, постраждалі дають свідчення. Загалом же, те що трапилося, просто не вкладається в жодні рамки, для нас це був стрес, тепер оговтуємося.
 
Протоієрей, архієпископ Ніжинський та Прилуцький Климент відзначає, що ці самі агресивно налаштовані представники ГО «Свобода» намагалися напасти й на дитячий табір, де перебувало 110 дітей із Чернігвщини. Проте прорахувалися і прийшли на день пізніше, коли табір уже закрився.
 
- Не уявляю, що б тоді могло трапитися… Та, на жаль, ця ситуація мирно не закінчилася – постраждали ні в чому не винні люди, - говорить священнослужитель у коментарі телеканалу 112-Україна. – Наш табір мав на меті організувати цікавий відпочинок для дітей різного шкільного віку. Власне, про це й написали в районній газеті, за що і поплатився редактор видання, якого нападники побили.            
У Національній спілці журналістів України засуджують побиття редактора районної газети та наголошують, що напад має бути розслідуваний, а «активісти» покарані:
 
- Фізична агресія та залякування журналістів неприпустимі, - зазначає голова НСЖУ Сергій Томіленко. – І які би патріотичні гасла не озвучували «активісти», кулаками і нападами правди не  здобудеш. Журналісти не повинні боятися виконувати свої професійні обов’язки.  А не остерігатися, що за висвітлення реального життя до них прийдуть з бійкою «активісти».
 

Спілчанські новини

«Парламент має невідкладно проголосувати за мораторій на перевірку ЗМІ під час виборів», – Томенко// НСЖУ, 14.11.2018

Мораторій на перевірки засобів масової інформації в період виборів невідкладно своїм рішенням має затвердити парламент України. Про це сказав політичний діяч, колишній віце-спікер Верховної Ради України, екс-голова Комітету з питань свободи слова Верховної Ради України Микола Томенко в ході «Президентського клубу» в Національній спілці журналістів України.

У Верховній Раді – нова спроба обмежити свободу слова// НСЖУ, 14.11.2018

Громадські активісти проаналізували новий законопроект, у разі ухвалення якого Верховна Рада матиме виключне право пропонувати РНБО список медіа, щодо яких можуть застосувати санкції. Про це йдеться у зверненні коаліції "За вільний інтернет", яке підтримала і Національна спілка журналістів України.

Міжредакційний обмін досвідом уперше за роки незалежності відбувся на Харківщині, зібравши газетярів із 8 областей// НСЖУ, 13.11.2018

До Ізюма прибули 12 керівників реформованих ЗМІ з 8 областей України для участі в практичному семінарі, що був організований за сприяння офісу Ради Європи в рамках Програми «Свобода медіа в Україні». Такий міжредакційний обмін досвідом відбувався вперше за роки незалежності.

Президент підписав Указ про стипендії дітям журналістів, які загинули у зв'язку з виконанням професійних обов'язків// НСЖУ, 13.11.2018

Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про призначення стипендій Президента України дітям журналістів, які загинули у зв’язку з виконанням професійних обов’язків».

Партнери