Спілка > Публiкацiя

Активісти побили редактора районної газети за публікацію про православний дитячий табір

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 26 Липня 2018
Активісти побили редактора районної газети за публікацію про православний дитячий табір

Подія трапилася 25 липня в приміщенні Борзнянської райдержадміністрації (Чернігівська область). Близько 15 осіб заблокували вихід із залу для нарад і понад годину тримали працівників РДА й головного редактора «Вістей Борзнянщини» Сергія Близнюка. Агресивно налаштовані чоловіки вимагали від редактора та працівників відділу в справах сім’ї, молоді та спорту й відділу освіти написати заяви на звільнення.

А для більшої переконливості кілька разів штовхнули редактора. Поводилися брутально, грубо, називали присутніх сепаратистами, забрали мобільний у керівниці апарату райдержаміністрації, щоб вона не могла зателефонувати до поліції. 
 
Таку реакцію викликала публікація розміщена в останньому номері районної газети "Вістей Борзнянщини"  про дитячий православний табір Ніжинської єпархії УПЦ МП. Незадовго до сутички представники ВО «Свобода» звернулися до РДА з вимогою надати зал засідань та провести зустріч із керівництвом газети й працівниками адміністрації.
 
- Люди були налаштовані агресивно й рішуче, звинувачували, буцімто, в газеті «рекламую московських попів». Під час цього конфлікту мене кілька разів штовхнули. Тож, переживаючи за своє здоров’я, під моральним й фізичним тиском погодився написати заяву на звільнення, - розповідає в коментарі НСЖУ постраждалий в. о. головного редактора Сергій Близнюк.  
 
Звертатися до правоохоронців із заявою щодо перешкоджання журналістській діяльності Сергій Близнюк поки що не збирається, говорить, що на сьогодні вважає конфлікт вичерпаним. Але у випадку повторних погроз – писатиме заяву.
 
Керівник апарату Борзнянської райдержадміністрації Ірина Ткаченко зізнається, що та ситуація розхвилювала й налякала. Розповідає, що під час блокування приміщення намагалася викликати поліцію, проте в неї силою вирвали телефон.
 
- Поки намагалася відібрати мобільний назад, агресори накинулися на редактора "Вістей Борзнянщини". Коли повернула погляд до залу, побачила, як він тримається за голову. Сам момент побиття не бачила, але колеги говорять, що Сергія Близнюка кілька разів вдарили по голові, - відзначає пані Ірина. – Нас тримали заблокованими більше години, аж поки люди під тиском не понаписували заяви на звільнення. Нині цією справою займається поліція, постраждалі дають свідчення. Загалом же, те що трапилося, просто не вкладається в жодні рамки, для нас це був стрес, тепер оговтуємося.
 
Протоієрей, архієпископ Ніжинський та Прилуцький Климент відзначає, що ці самі агресивно налаштовані представники ГО «Свобода» намагалися напасти й на дитячий табір, де перебувало 110 дітей із Чернігвщини. Проте прорахувалися і прийшли на день пізніше, коли табір уже закрився.
 
- Не уявляю, що б тоді могло трапитися… Та, на жаль, ця ситуація мирно не закінчилася – постраждали ні в чому не винні люди, - говорить священнослужитель у коментарі телеканалу 112-Україна. – Наш табір мав на меті організувати цікавий відпочинок для дітей різного шкільного віку. Власне, про це й написали в районній газеті, за що і поплатився редактор видання, якого нападники побили.            
У Національній спілці журналістів України засуджують побиття редактора районної газети та наголошують, що напад має бути розслідуваний, а «активісти» покарані:
 
- Фізична агресія та залякування журналістів неприпустимі, - зазначає голова НСЖУ Сергій Томіленко. – І які би патріотичні гасла не озвучували «активісти», кулаками і нападами правди не  здобудеш. Журналісти не повинні боятися виконувати свої професійні обов’язки.  А не остерігатися, що за висвітлення реального життя до них прийдуть з бійкою «активісти».
 

Спілчанські новини

Відбулася урочиста церемонія вручення нагород переможцям творчих конкурсів НСЖУ// НСЖУ, 23.09.2018

Дипломи переможців і спеціальні відзнаки НСЖУ отримали переможці творчих конкурсів спілки 2018 року.

Медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» 20–23 вересня// НСЖУ, 20.09.2018

Перший медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» відкривається в четвер на Івано-Франківщині. Це творчий форум журналістів, який пройде під гаслом «Прагни до вершин!» – до вершин у житті, творчості, громадській активності. Організувала захід, у якому беруть участь понад 200 журналістів з усіх регіонів, громадська організація «Український журналістський фонд».

Кількість порушень щодо працівників ЗМІ й активістів за три місяці зросла на 210 відсотків – доповідь ООН// НСЖУ, 19.09.2018

Управління Верховного комісара ООН з прав людини протягом трьох місяців задокументувало 30 випадків порушення свободи вираження поглядів і свободи ЗМІ: від фізичних нападів із застосуванням сили до актів приниження чи залякування. Про це йдеться в оприлюдненій у середу в Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні, яка охоплює період з 16 травня по 15 серпня 2018 року.

Круглий стіл: як висвітлювати реформи// НСЖУ, 19.09.2018

У прес-центрі Національної спілки журналістів України на Хрещатику відбувся круглий стіл на тему: «Реформи об’єднують». Іініціатор його проведення – Київський центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Партнери