Спілка > Публiкацiя

Активісти побили редактора районної газети за публікацію про православний дитячий табір

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 26 Липня 2018
Активісти побили редактора районної газети за публікацію про православний дитячий табір

Подія трапилася 25 липня в приміщенні Борзнянської райдержадміністрації (Чернігівська область). Близько 15 осіб заблокували вихід із залу для нарад і понад годину тримали працівників РДА й головного редактора «Вістей Борзнянщини» Сергія Близнюка. Агресивно налаштовані чоловіки вимагали від редактора та працівників відділу в справах сім’ї, молоді та спорту й відділу освіти написати заяви на звільнення.

А для більшої переконливості кілька разів штовхнули редактора. Поводилися брутально, грубо, називали присутніх сепаратистами, забрали мобільний у керівниці апарату райдержаміністрації, щоб вона не могла зателефонувати до поліції. 
 
Таку реакцію викликала публікація розміщена в останньому номері районної газети "Вістей Борзнянщини"  про дитячий православний табір Ніжинської єпархії УПЦ МП. Незадовго до сутички представники ВО «Свобода» звернулися до РДА з вимогою надати зал засідань та провести зустріч із керівництвом газети й працівниками адміністрації.
 
- Люди були налаштовані агресивно й рішуче, звинувачували, буцімто, в газеті «рекламую московських попів». Під час цього конфлікту мене кілька разів штовхнули. Тож, переживаючи за своє здоров’я, під моральним й фізичним тиском погодився написати заяву на звільнення, - розповідає в коментарі НСЖУ постраждалий в. о. головного редактора Сергій Близнюк.  
 
Звертатися до правоохоронців із заявою щодо перешкоджання журналістській діяльності Сергій Близнюк поки що не збирається, говорить, що на сьогодні вважає конфлікт вичерпаним. Але у випадку повторних погроз – писатиме заяву.
 
Керівник апарату Борзнянської райдержадміністрації Ірина Ткаченко зізнається, що та ситуація розхвилювала й налякала. Розповідає, що під час блокування приміщення намагалася викликати поліцію, проте в неї силою вирвали телефон.
 
- Поки намагалася відібрати мобільний назад, агресори накинулися на редактора "Вістей Борзнянщини". Коли повернула погляд до залу, побачила, як він тримається за голову. Сам момент побиття не бачила, але колеги говорять, що Сергія Близнюка кілька разів вдарили по голові, - відзначає пані Ірина. – Нас тримали заблокованими більше години, аж поки люди під тиском не понаписували заяви на звільнення. Нині цією справою займається поліція, постраждалі дають свідчення. Загалом же, те що трапилося, просто не вкладається в жодні рамки, для нас це був стрес, тепер оговтуємося.
 
Протоієрей, архієпископ Ніжинський та Прилуцький Климент відзначає, що ці самі агресивно налаштовані представники ГО «Свобода» намагалися напасти й на дитячий табір, де перебувало 110 дітей із Чернігвщини. Проте прорахувалися і прийшли на день пізніше, коли табір уже закрився.
 
- Не уявляю, що б тоді могло трапитися… Та, на жаль, ця ситуація мирно не закінчилася – постраждали ні в чому не винні люди, - говорить священнослужитель у коментарі телеканалу 112-Україна. – Наш табір мав на меті організувати цікавий відпочинок для дітей різного шкільного віку. Власне, про це й написали в районній газеті, за що і поплатився редактор видання, якого нападники побили.            
У Національній спілці журналістів України засуджують побиття редактора районної газети та наголошують, що напад має бути розслідуваний, а «активісти» покарані:
 
- Фізична агресія та залякування журналістів неприпустимі, - зазначає голова НСЖУ Сергій Томіленко. – І які би патріотичні гасла не озвучували «активісти», кулаками і нападами правди не  здобудеш. Журналісти не повинні боятися виконувати свої професійні обов’язки.  А не остерігатися, що за висвітлення реального життя до них прийдуть з бійкою «активісти».
 

Спілчанські новини

Напад зі стріляниною: надзвичайна пригода в прес-центрі газети «Новий день»// НСЖУ, 18.01.2019

Прес-конференція і круглий стіл з питань автоперевезень у Херсоні закінчилися стріляниною, отруєнням журналістів газом та побитими вікнами. Сьогодні невідомі розпилили газ у прес-центрі газети «Новий день», а потім почали стріляти з редакційного коридору в приміщення прес-клубу...

Переможці Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців отримали сертифікати і премії// НСЖУ, 17.01.2019

У прес-центрі Національної спілки журналістів України відбулося урочисте вручення сертифікатів лауреатам Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців. Організатор конкурсу – Благодійний фонд «Горєніє», партнер – НСЖУ.

«З нетерпінням чекаємо всеукраїнського редакторського зібрання» – Володимир Яцкевич// НСЖУ, 17.01.2019

«Натуральним здирством» називає тарифну політику Укрпошти Володимир Яцкевич, шеф-редактор житомирської обласної газети «Эхо» («Відлуння»). У листі до НСЖУ він зазначив, що з нетерпінням чекає лютневої Всеукраїнської наради редакторів газет з питань захисту друкованих ЗМІ, на яку творча спілка запрошує керівництво держави.

Спеціальний календар на захист свободи слова й прав журналістів випустив телеканал «112 Україна»// НСЖУ, 17.01.2019

Тематичний календар на 2019 рік, який є роком великих виборів – Президента й парламенту, містить гасла щодо захисту прав журналістів і невтручання політиків у роботу українських медіа.

Партнери