Спілка > Публiкацiя

У Херсоні дружина депутата побила журналістку до струсу мозку

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 13 Липня 2018
У Херсоні дружина депутата побила журналістку до струсу мозку

Конфлікт стався 11 липня в Херсонській міській раді. Нападниця накинулася на журналістку Євгнію Вірліч просто в коридорі держустанови, штовхнула дівчину на стіну з такою силою, що від удару на голові розкололася шпилька. Постраждала перебуває нині в лікарні зі струсом мозку.

– До міської ради прийшла на засідання бюджетної комісії. Коли вже виходила із залу, на мене раптом накинулася дружина місцевого депутата Лілія Власова. У руках вона тримала якісь папірці, ймовірно, скріни моїх публікацій; почала щосили штовхати мене, аж поки не кинула на стіну з такою силою, що розкололося шпилька на голові. Оборонятися я не мала змоги, адже тримала в руках дороговартісну техніку, боялася її пошкодити. Та й ми з нападницею в різних вагових категоріях, тому і фізично не могла їй протидіяти, – розповідає в коментарі НСЖУ Євгенія.

На крик дівчини про допомогу збіглися депутати, які, власне, й оборонили Євгенію від нападниці. Така агресія, на думку журналістки, викликана низкою критичних публікацій-розслідувань щодо діяльності чоловіка Лілії Власової, які, зокрема, були опубліковані на платформах «Херсонський вісник», «Центр журналістських розслідувань».

– Після штурханини одразу почувалася зле. Оскільки ж маю не дуже хороший зір, то вирішила звернутися до лікаря, який і діагностував струс головного мозку. Зараз на лікуванні, – розповідає Євгенія Вірліч. – Паралельно звернулася до правоохоронців, уже телефоном спілкувалася зі слідчим. За моєю заявою відкрито кримінальне провадження за статтею 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, – ред.).

Багаторічна членкиня Херсонської обласної організації НСЖУ Любов Лагутенко відзначає, що Євгенія Вірліч добре знана в місті журналістка. До речі, в 2017 році дівчина стала однією з переможниць Всеукраїнського конкурсу журналістів-розслідувачів «Є-Розслідування».

– Рік тому Євгенія вступила до обласної організації НСЖУ, – додає Любов Лагутенко. – А ситуація, що трапилася в міській раді, вражає. Поведінці Лілії Власової просто немає виправдання, адже хай би що трапилося і хай би як дошкулила публікація – всі конфлікти потрібно вирішувати цивілізовано, в правовому полі. А розпускати руки – то остання справа.

Спілчанські новини

«Поштові тарифи – заморозити» – позиція НСЖУ на нараді в Мінінфраструктури// НСЖУ, 20.07.2018

У Мінінфраструктури 20 липня відбулася нарада щодо тарифів Укрпошти. За зверненням НСЖУ, відповідно до урядового доручення, учасники розмови (переважно представники НСЖУ й Укрпошти) шукали шляхів розв’язання гострих проблем, що реально загрожують існуванню друкованих ЗМІ.

Два роки тому трагічно загинув журналіст Павло Шеремет// НСЖУ, 20.07.2018

Вранці 20 липня 2018 року в Києві на місці загибелі Павла Шеремета зібралися його колеги, друзі, представники громадськості, які вшанували пам'ять журналіста. Люди принесли квіти, тримали таблички з датою загибелі й написом "Павло Шеремет. 2 роки. Вбивці досі не знайдені". Нагадаємо, Павло загинув у центрі столиці: авто, в якому він їхав, підірвали саморобною вибухівкою.

Газеті «Прикордонник України» виповнилося 75 років// НСЖУ, 19.07.2018

Відомче видання Державної прикордонної служби України святкує ювілей – 75-річчя. В Адміністрації ДПСУ її голова генерал-полковник Петро Цигикал, а також запрошені на засідання колегії представники Національної спілки журналістів України і її столичної організації привітали колектив редакції та вручили журналістам відзнаки.

НСЖУ вимагає публічного звіту про результати розслідування вбивства Павла Шеремета (ЗАЯВА)// НСЖУ, 19.07.2018

20 липня вже два роки є однією з трагічних дат в історії української журналістики. Саме 20 липня 2016 року в центрі Києва загинув від вибуху наш колега, журналіст і один із керівників інтернет-видання “Українська правда” Павло Шеремет.

Партнери