Спілка > Публiкацiя

Президент виступив проти скорочення відділень Укрпошти в сільській місцевості

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 12 Липня 2018
Президент виступив проти скорочення відділень Укрпошти в сільській місцевості

Президент України Петро Порошенко заявив, що виступає категорично проти скорочення Національним оператором поштового зв'язку «Укрпошта» відділень у сільській місцевості, а також наміру припинити надання послуги з виплати пенсій через відділення оператора.

Про це глава держави повідомив на своїй сторінці в Facebook за підсумками зустрічі з міністром соціальної політики Андрієм Ревою, міністром інфраструктури Володимиром Омеляном, генеральним директором Укрпошти Ігорем Смілянським та головою правління Пенсійного фонду Олексієм Зарудним.

– Підтримую обурення жителів сільської місцевості заявою Укрпошти про скорочення відділень у селах і намір припинити виплату пенсій. Вважаю це категорично неприйнятним! – написав глава держави.

Порошенко закликав міністра соціальної політики, міністра інфраструктури, генерального директора Укрпошти та голову правління Пенсійного фонду знайти компроміс – «іншу модель, яку запровадять за рішенням уряду, а поки система працюватиме в звичному для населення режимі», повідомляє УНІАН.

Ініціативу Президента України підтримує і Національна спілка журналістів України, адже скорочення мережі поштових відділень стане неабияким ударом для друкованих ЗМІ. Оскільки нині більшість газет можуть поширювати свою продукцію в сільській місцевості лише через відділення Укрпошти.

– Нам часто доводиться чути від редакторів районних чи обласних газет про низьку якість послуг Укрпошти, зокрема, невчасну доставку преси. Але скорочення мережі відділень повністю унеможливіть контакт видань зі своїм читачем у селах. Звісно, ні для кого не секрет скрутне фінансове становище Укрпошти, але скорочення мережі відділень – не вихід із ситуації. Не можна лишати сільського жителя можливості отримувати поштові послуги, зокрема й періодичну пресу, в своєму населеному пункті, – наголошує голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

Нагадаємо, раніше НСЖУ закликала Кабмін запровадити мораторій на підвищення тарифів Укрпошти (лист НСЖУ від 25 червня 2018 р.), зазначивши, що подорожчання поштових послуг, зокрема доставки преси, може спричинити закриття низки редакцій газет.

Фото УНІАН

Спілчанські новини

«Поштові тарифи – заморозити» – позиція НСЖУ на нараді в Мінінфраструктури// НСЖУ, 20.07.2018

У Мінінфраструктури 20 липня відбулася нарада щодо тарифів Укрпошти. За зверненням НСЖУ, відповідно до урядового доручення, учасники розмови (переважно представники НСЖУ й Укрпошти) шукали шляхів розв’язання гострих проблем, що реально загрожують існуванню друкованих ЗМІ.

Два роки тому трагічно загинув журналіст Павло Шеремет// НСЖУ, 20.07.2018

Вранці 20 липня 2018 року в Києві на місці загибелі Павла Шеремета зібралися його колеги, друзі, представники громадськості, які вшанували пам'ять журналіста. Люди принесли квіти, тримали таблички з датою загибелі й написом "Павло Шеремет. 2 роки. Вбивці досі не знайдені". Нагадаємо, Павло загинув у центрі столиці: авто, в якому він їхав, підірвали саморобною вибухівкою.

Газеті «Прикордонник України» виповнилося 75 років// НСЖУ, 19.07.2018

Відомче видання Державної прикордонної служби України святкує ювілей – 75-річчя. В Адміністрації ДПСУ її голова генерал-полковник Петро Цигикал, а також запрошені на засідання колегії представники Національної спілки журналістів України і її столичної організації привітали колектив редакції та вручили журналістам відзнаки.

НСЖУ вимагає публічного звіту про результати розслідування вбивства Павла Шеремета (ЗАЯВА)// НСЖУ, 19.07.2018

20 липня вже два роки є однією з трагічних дат в історії української журналістики. Саме 20 липня 2016 року в центрі Києва загинув від вибуху наш колега, журналіст і один із керівників інтернет-видання “Українська правда” Павло Шеремет.

Партнери