Спілка > Публiкацiя

Як відновити довіру до українських ЗМІ?

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 12 Липня 2018
Як відновити довіру до українських ЗМІ?

Днями завершив роботу «Донбас Медіа Форум 2018», який за минулі роки встиг стати помітним явищем у вітчизняній інформаційній сфері (нагадаємо, вперше журналісти прифронтового Донбасу змогли зібратися на цей захід у столиці 2015 року).

Потім були Маріуполь, Святогірськ, а тепер місцем проведення обрали Харків. Цьогорічне зібрання колег стало наймасовішим, адже сюди приїхали понад 400 журналістів центральних і регіональних видань та медіа-експертів. Збільшення кількості учасників пояснюється тим, що нині до працівників ЗМІ Донецької та Луганської областей долучилися колеги з інших областей України. Провідна тема зібрання «Нові виклики та можливості, з якими стикаються регіональні ЗМІ» актуальна не тільки для журналістів Донбасу.

Під час дводенного форуму у присутніх була змога взяти участь у круглих столах, публічних і панельних дискусіях, відвідати чимало майстер-класів. Теми для обговорення були різними, але всі вони стосувалися наболілих проблем вітчизняного інформаційного простору та його представників. Серед таких «Як відновити довіру жителів Донбасу до ЗМІ?», «Як зберегти незалежність медіа у передвиборчій турбулентності?», «Реалії фінансування ЗМІ та журналістської роботи», «Мова ворожнечі в ЗМІ: як не стати агентом-розповсюджувачем ненависті», «Стандарти журналістики та журналістська етика: перевірка війною», «Верифікація інформації з непідконтрольної території: соцмережі й візуальний контент», «Фейкові новини: як не дати себе обманути?»

Уже традиційно для цього зібрання відбувся обмін досвідом між українськими журналістами й медіа-експертами та зарубіжними колегами, які свого часу працювали в багатьох гарячих точках Європи чи світу і висловили бажання поділитися досвідом. Серед таких директор центру журналістики та медіа Гонконгського університету Кіт Річбург, директор Балканської мережі журналістів-розслідувачів Марія Рістіч, експерт з будівництва миру в Боснії і Герцеговині Вельма Шаріч.

Серйозний рівень форуму підтверджує те, що участь в одній з панельних дискусій взяв перший заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг. «Ми отримали запрошення на цей захід і не відмовилися, бо вважаємо, що медіа відіграватимуть важливу роль у подальших подіях на Донбасі. Люди, з якими спілкуємося по обидва боки лінії розмежування, кажуть, що це не їхній конфлікт, і вони не розуміють, чому досі він існує. Очевидно, для них потрібні роз’яснення, і медіа мають подавати достовірну інформацію. Це сприятиме розумінню того, що відбувається, і, можливо, дасть змогу розв’язати багато проблем і врегулювати конфлікт», — переконаний він.

Безперечно, форум не обійшов увагою журналістів, які потерпіли внаслідок гібридної війни на сході України. Роботу зібрання розпочали з демонстрації відеоролика на підтримку полоненого бойовиками в Донецьку колеги Станіслава Асєєва (Васіна), якого звинувачують у шпигунстві, утримуючи «на підвалі» вже більш як рік. Присутні підписали звернення до керівників держави та лідерів «нормандської четвірки» з вимогою посилити тиск для звільнення бранця. А голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко запропонував об’єднати зусилля для підтримки і лобіювання проведення парламентських слухань з питань свободи слова і безпеки журналістів.

«Спілка вже неодноразово закликала політиків провести такі слухання. Але депутати, яким досі бракує сил зібрати 226 голосів, натомість для ухвалення ганебного закону, що фактично нищить свободу слова в інтернеті, виявили небачену згуртованість. І це тоді, коли проведення слухання з питань свободи слова і фізичної безпеки журналістів у Верховній Раді дуже важливе й потрібне. Адже НСЖУ фіксує десятки випадків нападів на журналістів і національних медіа, і невеличких регіональних видань. Проте прикладів покарання винних в агресії проти журналістів поки що немає», — каже керівник найбільшої в Україні творчої організації.

Павло Кущ, "Урядовий кур'єр"

Фото Сергія Шевченка

Спілчанські новини

«Поштові тарифи – заморозити» – позиція НСЖУ на нараді в Мінінфраструктури// НСЖУ, 20.07.2018

У Мінінфраструктури 20 липня відбулася нарада щодо тарифів Укрпошти. За зверненням НСЖУ, відповідно до урядового доручення, учасники розмови (переважно представники НСЖУ й Укрпошти) шукали шляхів розв’язання гострих проблем, що реально загрожують існуванню друкованих ЗМІ.

Два роки тому трагічно загинув журналіст Павло Шеремет// НСЖУ, 20.07.2018

Вранці 20 липня 2018 року в Києві на місці загибелі Павла Шеремета зібралися його колеги, друзі, представники громадськості, які вшанували пам'ять журналіста. Люди принесли квіти, тримали таблички з датою загибелі й написом "Павло Шеремет. 2 роки. Вбивці досі не знайдені". Нагадаємо, Павло загинув у центрі столиці: авто, в якому він їхав, підірвали саморобною вибухівкою.

Газеті «Прикордонник України» виповнилося 75 років// НСЖУ, 19.07.2018

Відомче видання Державної прикордонної служби України святкує ювілей – 75-річчя. В Адміністрації ДПСУ її голова генерал-полковник Петро Цигикал, а також запрошені на засідання колегії представники Національної спілки журналістів України і її столичної організації привітали колектив редакції та вручили журналістам відзнаки.

НСЖУ вимагає публічного звіту про результати розслідування вбивства Павла Шеремета (ЗАЯВА)// НСЖУ, 19.07.2018

20 липня вже два роки є однією з трагічних дат в історії української журналістики. Саме 20 липня 2016 року в центрі Києва загинув від вибуху наш колега, журналіст і один із керівників інтернет-видання “Українська правда” Павло Шеремет.

Партнери