Спілка > Публiкацiя

На Дніпропетровщині вигоріла редакція газети «Событие»

Служба інформацii НСЖУ
Середа 11 Липня 2018
На Дніпропетровщині вигоріла редакція газети «Событие»

Подія трапилася у вівторок увечері в Кам’янському, одразу по тому, як відповідальний секретар останньою з колективу покинула редакцію. У результаті підпалу – а це основна версія слідства – було знищено меблі та частково техніку, але, на щастя, ніхто з працівників видання не постраждав.

У Національній спілці журналістів України відзначають, що це вже 5-й підпал редакції та майна журналістів за останні півтора року в Кам’янському Дніпропетровської області.
 
– За кілька хвилин після того, як останній працівник покинув приміщення, невідомі вдерлися всередину, облили двері якоюсь легкозаймистою речовиною і покинули редакцію. Після займання стався вибух, у результаті більшість меблів обгоріли чи просто закіптявилися настільки, що відновленню не підлягають. Частково постраждала й техніка, та вся інформаційна база все ж збереглася,  розповідає в коментарі НСЖУ головний редактор газети Олена Михолажина. – Єдине, що мене непокоїть: зловмисники зумисне дали можливість останній людині піти з редакції чи це трапилося випадково й наша працівниця вбереглася лише дивом? Бо в протилежному разі, страшно подумати, чим би вся ця пригода могла закінчитися…
 
Спантеличена вечірніми подіями Олена Михолажина нині дає свідчення правоохоронцям. А в коментарі НСЖУ зізнається, що чогось такого в газеті чекали вже давно.
 
 
 Ми єдине видання, яке часто критикує роботу міського голови та місцевої влади. Тож, власне, ця пожежа, хай як жахливо це звучить, цілком закономірна подія,  додає пані Олена. – Хоча, не виключаємо версії, що до підпалу міг бути причетним один з місцевих підприємців, про роботу якого також публікували гострі матеріали.
 
За останні півтора року, від лютого 2017, це вже 5-та пожежа в Кам’янському, в якій нищиться майно журналістів. 
 
 До того в нас двічі палили автомобілі головним редакторам, зокрема постраждала й моя автівка. Також були підпал друкарні й спроба підпалити гараж головного редактора. Усі ці події, до слова, траплялися тоді, коли видання готували критичні матеріали щодо роботи місцевої влади,  розповідає редактор сайту «Город 5692» Сергій Гузь.  Проте жодна з цих справ не була розслідувана. Хочеться вірити, що з газетою «Событие» все буде по-іншому, адже й розміщена вона в людному місці, довкола встановлено чимало камер. Тож правоохоронці мають достатньо можливостей, аби хоча б тут провести результативне розслідування. 
 
Голова НСЖУ Сергій Томіленко зазначає, що попри значну увагу національних і міжнародних захисників свободи слова до спроб лякати вогнем журналістів у Дніпропетровській області, правоохоронці не розкривають ці злочини:
 
 На найвищому міжнародному рівні – і Ради Європи, і Міжнародної федерації журналістів, і ОБСЄ – від Національної поліції вимагається розслідувати інцидент, що стався торік у лютому, коли в Кам’янському спалили автомобіль відомому журналістові Сергію Гузю,  наголошує Сергій Томіленко. – Але за звітами про «особливий контроль» бачимо лише безкарність, яка провокує нові атаки на журналістів.

Спілчанські новини

«Поштові тарифи – заморозити» – позиція НСЖУ на нараді в Мінінфраструктури// НСЖУ, 20.07.2018

У Мінінфраструктури 20 липня відбулася нарада щодо тарифів Укрпошти. За зверненням НСЖУ, відповідно до урядового доручення, учасники розмови (переважно представники НСЖУ й Укрпошти) шукали шляхів розв’язання гострих проблем, що реально загрожують існуванню друкованих ЗМІ.

Два роки тому трагічно загинув журналіст Павло Шеремет// НСЖУ, 20.07.2018

Вранці 20 липня 2018 року в Києві на місці загибелі Павла Шеремета зібралися його колеги, друзі, представники громадськості, які вшанували пам'ять журналіста. Люди принесли квіти, тримали таблички з датою загибелі й написом "Павло Шеремет. 2 роки. Вбивці досі не знайдені". Нагадаємо, Павло загинув у центрі столиці: авто, в якому він їхав, підірвали саморобною вибухівкою.

Газеті «Прикордонник України» виповнилося 75 років// НСЖУ, 19.07.2018

Відомче видання Державної прикордонної служби України святкує ювілей – 75-річчя. В Адміністрації ДПСУ її голова генерал-полковник Петро Цигикал, а також запрошені на засідання колегії представники Національної спілки журналістів України і її столичної організації привітали колектив редакції та вручили журналістам відзнаки.

НСЖУ вимагає публічного звіту про результати розслідування вбивства Павла Шеремета (ЗАЯВА)// НСЖУ, 19.07.2018

20 липня вже два роки є однією з трагічних дат в історії української журналістики. Саме 20 липня 2016 року в центрі Києва загинув від вибуху наш колега, журналіст і один із керівників інтернет-видання “Українська правда” Павло Шеремет.

Партнери