Спілка > Публiкацiя

Минув рік від поранення криворізького оператора В’ячеслава Волка під час військових навчань

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 09 Липня 2018
Минув рік від поранення криворізького оператора В’ячеслава Волка під час військових навчань

За цей час, борячись за своє життя із здоров’я, В’ячеслав пережив кілька надскладних операцій та тривалий і дороговартісний процес реабілітації, який триває і нині. Зараз В’ячеслав удома, в рідному Кривому Розі, нещодавно повернувся із Трускавця, де півтора місяці разом із місцевими фахівцями наполегливо працював, аби хоча б частково відновити рухомість.

– Коли сталася трагедія, навіть страшно подумати, але лікарі навіть не давали шанс на життя… З тих пір стільки всього довелося пережити, але не втрачаємо оптимізму, – розповідає НСЖУ дружина В’ячеслава Інна Волк. – Після реабілітації у Трускавці помітні хоч і невеличкі, та все ж зміни на краще – Слава говорить, що почав відчувати спину. Надто великим прогресом це не назвеш, але для нас навіть такий маленькийпоступ – уже неабиякий результат.

На своїй сторінці у Facebook Інна написала, що тепер у її чоловіка два дні народження. А без підтримки цілої команди професійних лікарів із Дніпра, Києва, Львова та інших міст країни, підтримки міністра оборони Степана Полторака, друзям та абсолютно незнайомим людям, які перераховували кошти на лікування В’ячеслава, родина самотужки не впоралася б. Так само Інна вдячна адвокатові, голові НСЖУ Сергієві Томіленку та секретарю НСЖУ Валерію Макеєву, які прагнуть і допомагають відстояти правду в правовому полі та притягти до відповідальностівинних у цій трагедії.

– Зараз ми вдома, настрій хороший, але, попри весь оптимізм, іноді усмішка сходить з лиця Слави. Йому важко, фізично й морально, та ми з усім впораємося, – переконана Інна. – У другій половині липня їдемо на обстеження до Києва, власне після цього будемо знати, що робити далі – готуватися до чергової операції чи продовжувати реабілітацію. А зараз маємо можливість просто побути разом, із батьками, донечкою Варею.

Нагадаємо, 6 липня 2017 року під час військових навчань Збройних сил України інструктор поранив з вогнепальної зброї В’ячеслава Волка – оператора одного з місцевих інтернет-порталів «Перший Криворізький». Тоді НСЖУ звернулася з вимогою до керівництва Міністерства оборони України взяти на повне забезпечення лікування й реабілітацію журналіста. Міністр оборони Степан Полторак доручив військовим медикам опікуватися лікуванням пораненого, відповідно В’ячеслав Волк проходив курс лікування у військовому шпиталі у Львові. Наступний етап – операція в Києві, далі курс реабілітації.

Військовий інструктор, через дії якого зазнав поранення оператор, нині перебуває на волі – за Ігоря Петренка внесли заставу в 400 тисяч гривень ще в листопаді 2017 року. А в травні 2018 року прокуратура закрила кримінальне провадження, причина – «відсутність складу злочину». 5 липня адвокат В’ячеслава Волка подав скаргу на закриття справи, яку зараз розглядають у місцевому райсуді. 

Спілчанські новини

«Поштові тарифи – заморозити» – позиція НСЖУ на нараді в Мінінфраструктури// НСЖУ, 20.07.2018

У Мінінфраструктури 20 липня відбулася нарада щодо тарифів Укрпошти. За зверненням НСЖУ, відповідно до урядового доручення, учасники розмови (переважно представники НСЖУ й Укрпошти) шукали шляхів розв’язання гострих проблем, що реально загрожують існуванню друкованих ЗМІ.

Два роки тому трагічно загинув журналіст Павло Шеремет// НСЖУ, 20.07.2018

Вранці 20 липня 2018 року в Києві на місці загибелі Павла Шеремета зібралися його колеги, друзі, представники громадськості, які вшанували пам'ять журналіста. Люди принесли квіти, тримали таблички з датою загибелі й написом "Павло Шеремет. 2 роки. Вбивці досі не знайдені". Нагадаємо, Павло загинув у центрі столиці: авто, в якому він їхав, підірвали саморобною вибухівкою.

Газеті «Прикордонник України» виповнилося 75 років// НСЖУ, 19.07.2018

Відомче видання Державної прикордонної служби України святкує ювілей – 75-річчя. В Адміністрації ДПСУ її голова генерал-полковник Петро Цигикал, а також запрошені на засідання колегії представники Національної спілки журналістів України і її столичної організації привітали колектив редакції та вручили журналістам відзнаки.

НСЖУ вимагає публічного звіту про результати розслідування вбивства Павла Шеремета (ЗАЯВА)// НСЖУ, 19.07.2018

20 липня вже два роки є однією з трагічних дат в історії української журналістики. Саме 20 липня 2016 року в центрі Києва загинув від вибуху наш колега, журналіст і один із керівників інтернет-видання “Українська правда” Павло Шеремет.

Партнери