Спілка > Публiкацiя

«У виборчий період політикам потрібно «нав’язувати» питання щодо прав журналістів та вимагати проведення парламентських слухань»

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 06 Липня 2018
«У виборчий період політикам потрібно «нав’язувати» питання щодо прав журналістів та вимагати проведення парламентських слухань»

Голова НСЖУ Сергій Томіленко закликав колег об’єднувати зусилля під час виборів. Про це він сказав наДонбас Медіа Форумі-2018, який розпочав роботу сьогодні в Харкові.

– Після Революції Гідності всі в захваті говорили, що до влади нарешті прийшли демократичні сили. Та нині все частіше бачимо, що політики генерують певні атаки на ЗМІ. Тому заради власного захиступовинні запитувати в політиків, які прагнуть прийти до влади, як вони підтримують свободу слова, чому голосують за сумнівні закони, які нині є проблеми з правами журналістів та інше, – закликає Сергій Томіленко. – Це, перш за все, потрібно, щоб ми не зачаровувалися і розуміли, що чекає в майбутньому: чи буде надалі у Верховній Раді Комітет свободи слова, чи все ж функціонуватиме Комітет інформаційної політики. Адже по факту в нашій країні бракує ось такого Комітету із захисту журналістів. Нині в медійному просторі впроваджується багато змін, які викликані агресією з боку Росії. Але, разом з тим, якщо депутати спеціалізуватимуться на блокуванні агресора, хто ж тоді буде захищати свободу слова в Україні?..

Ще одна ідея, яку запропонував на форумі Сергій Томіленко, – це об’єднання зусиль заради лобіювання проведення парламентських слухань щодо питань свободи слова.

– Національна спілка журналістів України неодноразово закликала політиків проголосувати за проведення Слухань. Натомість депутатам і досі бракує сил зібрати 226 голосів, натомість заради прийняття ганебного закону, що фактично нищить свободу слова в Інтернеті, політики проявили нечувану згуртованість, – відзначає Сергій Томіленко.

Проведення Слухань з питань свободи слова та фізичної безпеки журналістів на найвищому державному майданчику особливо важливе в умовах сьогодення. Адже, на жаль, з усіх куточків України регулярно надходять тривожні новини, щодо незахищеності професії журналіста.

– НСЖУ фіксує десятки випадків нападів на журналістів як національних медіа, так і невеличких регіональних видань. Натомість, прикладів справедливого покарання винних в агресії щодо журналістів немає, – констатує Сергій Томіленко. – У процесі виборчої гонки ситуація може погіршитися, адже зросте рівень напруги в суспільстві. І треба визнати, що й українські політики виховані в дусі «переможець отримує все», тому однією із жертв такої перемоги може стати свобода слова в Україні.

Відчуття беззахисності примушує чимало медіа та окремих журналістів «включати» механізм самоцензури, коли видання мусять уникати тих чи іншихгострих тем, адже не відчувають підтримки з боку закону, правоохоронців та держави загалом.

– Разом із тим на роботу великої кількості видань суттєво впливає і сучасний економічний стан. Через безгрошів’я деякі ЗМІ можуть спокуситися і пристати на пропозицію тих чи інших політиків, розміщуючи відверто джинсові матеріали, – говорить Сергій Томіленко. – Тому закликаю створити атмосферу нетерпимості до «чорнухи». Щоб журналісти не спокушалися за гроші публікувати ганебні матеріали.

Нагадаємо, Донбас Медіа Форуму-2018– це найбільший майданчик для спілкування журналістів та медіаекспертівз усієї України. Тема цьогорічного форуму нові виклики та можливості, з якими зустрічаються регіональні ЗМІ.  Серед інших питань для дискусій – забезпечення незалежності ЗМІ під час виборів, відновлення довіри мешканців Донбасу до ЗМІ, практика журналістських розслідувань, висвітлення проблем меншин та інші. 

Кількість учасників заходу перевищує 400 осіб.

Участь у форумі беруть голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, перша секретар Ліна Кущ, секретарі НСЖУ Сергій Шевченко, Костянтин Григоренко, Віталій Голубєв, активісти обласних організацій спілки. 

 

 

Спілчанські новини

25 вересня – прес-конференція в НСЖУ «Уряд має стати на захист преси України!» (АНОНС)// НСЖУ, 24.09.2018

Вимоги до Кабінету Міністрів щодо реалізації державної політики підтримки друкованих ЗМІ обговорюватимуться 25 вересня в Національній спілці журналістів України. Уряд закликають до належного впливу на діяльність національного оператора ПАТ «Укрпошта» та впровадження заходів щодо стабілізації цін на газетний папір.

Побудова українських смислів у медіа в неспокійні часи// НСЖУ, 24.09.2018

Наукову дискусію щодо «українських наративів», які виробляються медіа в нинішні неспокійні часи, провів у Стокгольмі університет Содеторна у четвер 20 вересня. До його участі було запрошено медіа-дослідників зі Швеції, України та Фінляндії. Серед доповідачів також були представники Офісу ОБСЄ з питань свободи медіа, Європейської федерації журналістів та Національної спілки журналістів України.

Відбулася урочиста церемонія вручення нагород переможцям творчих конкурсів НСЖУ// НСЖУ, 23.09.2018

Дипломи переможців і спеціальні відзнаки НСЖУ отримали переможці творчих конкурсів спілки 2018 року.

Медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» 20–23 вересня// НСЖУ, 20.09.2018

Перший медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» відкривається в четвер на Івано-Франківщині. Це творчий форум журналістів, який пройде під гаслом «Прагни до вершин!» – до вершин у житті, творчості, громадській активності. Організувала захід, у якому беруть участь понад 200 журналістів з усіх регіонів, громадська організація «Український журналістський фонд».

Партнери