Спілка > Публiкацiя

«У виборчий період політикам потрібно «нав’язувати» питання щодо прав журналістів та вимагати проведення парламентських слухань»

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 06 Липня 2018
«У виборчий період політикам потрібно «нав’язувати» питання щодо прав журналістів та вимагати проведення парламентських слухань»

Голова НСЖУ Сергій Томіленко закликав колег об’єднувати зусилля під час виборів. Про це він сказав наДонбас Медіа Форумі-2018, який розпочав роботу сьогодні в Харкові.

– Після Революції Гідності всі в захваті говорили, що до влади нарешті прийшли демократичні сили. Та нині все частіше бачимо, що політики генерують певні атаки на ЗМІ. Тому заради власного захиступовинні запитувати в політиків, які прагнуть прийти до влади, як вони підтримують свободу слова, чому голосують за сумнівні закони, які нині є проблеми з правами журналістів та інше, – закликає Сергій Томіленко. – Це, перш за все, потрібно, щоб ми не зачаровувалися і розуміли, що чекає в майбутньому: чи буде надалі у Верховній Раді Комітет свободи слова, чи все ж функціонуватиме Комітет інформаційної політики. Адже по факту в нашій країні бракує ось такого Комітету із захисту журналістів. Нині в медійному просторі впроваджується багато змін, які викликані агресією з боку Росії. Але, разом з тим, якщо депутати спеціалізуватимуться на блокуванні агресора, хто ж тоді буде захищати свободу слова в Україні?..

Ще одна ідея, яку запропонував на форумі Сергій Томіленко, – це об’єднання зусиль заради лобіювання проведення парламентських слухань щодо питань свободи слова.

– Національна спілка журналістів України неодноразово закликала політиків проголосувати за проведення Слухань. Натомість депутатам і досі бракує сил зібрати 226 голосів, натомість заради прийняття ганебного закону, що фактично нищить свободу слова в Інтернеті, політики проявили нечувану згуртованість, – відзначає Сергій Томіленко.

Проведення Слухань з питань свободи слова та фізичної безпеки журналістів на найвищому державному майданчику особливо важливе в умовах сьогодення. Адже, на жаль, з усіх куточків України регулярно надходять тривожні новини, щодо незахищеності професії журналіста.

– НСЖУ фіксує десятки випадків нападів на журналістів як національних медіа, так і невеличких регіональних видань. Натомість, прикладів справедливого покарання винних в агресії щодо журналістів немає, – констатує Сергій Томіленко. – У процесі виборчої гонки ситуація може погіршитися, адже зросте рівень напруги в суспільстві. І треба визнати, що й українські політики виховані в дусі «переможець отримує все», тому однією із жертв такої перемоги може стати свобода слова в Україні.

Відчуття беззахисності примушує чимало медіа та окремих журналістів «включати» механізм самоцензури, коли видання мусять уникати тих чи іншихгострих тем, адже не відчувають підтримки з боку закону, правоохоронців та держави загалом.

– Разом із тим на роботу великої кількості видань суттєво впливає і сучасний економічний стан. Через безгрошів’я деякі ЗМІ можуть спокуситися і пристати на пропозицію тих чи інших політиків, розміщуючи відверто джинсові матеріали, – говорить Сергій Томіленко. – Тому закликаю створити атмосферу нетерпимості до «чорнухи». Щоб журналісти не спокушалися за гроші публікувати ганебні матеріали.

Нагадаємо, Донбас Медіа Форуму-2018– це найбільший майданчик для спілкування журналістів та медіаекспертівз усієї України. Тема цьогорічного форуму нові виклики та можливості, з якими зустрічаються регіональні ЗМІ.  Серед інших питань для дискусій – забезпечення незалежності ЗМІ під час виборів, відновлення довіри мешканців Донбасу до ЗМІ, практика журналістських розслідувань, висвітлення проблем меншин та інші. 

Кількість учасників заходу перевищує 400 осіб.

Участь у форумі беруть голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, перша секретар Ліна Кущ, секретарі НСЖУ Сергій Шевченко, Костянтин Григоренко, Віталій Голубєв, активісти обласних організацій спілки. 

 

 

Спілчанські новини

Убивства Гонгадзе й Шеремета – злочини, розкриття яких впливає на безпеку країни, – Ігор Смешко// НСЖУ, 19.03.2019

Без розслідування резонансних злочинів неможливо повернути довіру до правоохоронної системи країни. Потрібна політична воля, щоб відновити справедливість і притягти до відповідальності винних. Про це заявив кандидат у Президенти України, екс-голова СБУ Ігор Смешко, відповідаючи на запитання голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

Чим небезпечні псевдожурналісти у день голосування: НСЖУ застерігає// НСЖУ, 19.03.2019

Псевдожурналісти на виборчих дільницях перешкоджають діяльності реальних журналістів і дискредитують професію.

Кабмін, згідно з компетенцією, знову "вжитиме невідкладних заходів"// НСЖУ, 19.03.2019

Лист Національної спілки журналістів України зі зверненням учасників Всеукраїнської наради редакторів газет, у якому йдеться, зокрема, про неефективну діяльність АТ "Укрпошта", Адміністрація Президента України надіслала до Кабміну з проханням "розглянути згідно з компетенцією" та поінформувати НСЖУ про результати.

Держкомтелерадіо України приймає публіцистичні твори на здобуття премії імені Івана Франка// НСЖУ, 18.03.2019

Державний комітет телебачення і радіомовлення України нагадує, що оголошено прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності.

Партнери