Спілка > Публiкацiя

«Чиновники мають демонструвати належний рівень політичної культури, а не створювати нові «ручні» газети», – голова НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 12 Червня 2018
«Чиновники мають демонструвати належний рівень політичної культури, а не створювати нові «ручні» газети», – голова НСЖУ

Раніше газета «Нова Каховка», засновником якої поки що лишається місцева міська рада, щопівроку за висвітлення діяльності державного органу отримувала 199 тисяч гривень.

Та на останній сесії міськрада прийняла рішення припинити фінансування видання, спрямувавши ці кошти до місцевої радіокомпанії. Остання зголосилася заснувати друковане видання, в якому й висвітлюватиметься діяльність влади. Отож «Нова Каховка» опинилася перед ризиком припинити свою діяльність. А місцева влада, в обхід закону, знайшла можливість і надалі впливати на медіапростір регіону.

Ще 2016 року тодішній редактор «Нової Каховки» розірвав угоду з міської радою щодо висвітлення діяльності в газеті на платній основі. Тоді ж колективом і було прийнято рішення роздержавлюватися.

На останній сесії, що відбулася 6 червня 2018 року, міська рада прийняла рішення «погодити комунальному підприємству «Новокаховська міська радіоорганізація» заснування засобу масової інформації». А відтак,спрямувати кошти, що раніше надходили до «Нової Каховки», місцевій КП. Зі слів міського голови Нової Каховки Володимира Коваленка: «Ми не маємо права, приймаючи рішення і роблячи добру справу на території нашої міськради, не інформувати населення, яке довіряє нам, як депутатам. З цією метою і приймається рішення, щоб була можливість цьому підприємству інформувати, а не давати оцінки…»

В. о. редактора газети «Нова Каховка» Тамара Путілова відзначає, що раніше видання щомісяця отримувало близько 33 тис. грн (199 тис. грн щопівроку), які одразу йшли на рахунок типографії та покривали витрати на друк.

– Тепер же видання, яке найближчим часом має завершити процес реформування, опинилося на межі виживання. Адже без цієї суми, нам дуже важко буде зберегти штат та забезпечити друк, –  відзначає Тамара Михайлівна. – Укладати угоду на висвітлення діяльності з новим, незалежним ЗМІ, міська рада не погоджується.

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко засуджує такі дії місцевої влади. Адже чиновники мають демонструвати належний рівень політичної культури, а не створювати в обхід закону нові «ручні» газети.

– Головне призначення Закону «Про реформування» – цивілізоване позбавлення органів місцевої влади впливу на редакційну політику. Місцева влада має вчитися будувати цивілізовані стосунки: або укладати угоди на висвітлення певних повідомлень, або ж проводити цікаві події, заходи, про які будуть писати незалежно від фінансування, – каже Сергій Томіленко. – Що ми бачимо наразі в Новій Каховці? Міський голова та його прихильники через недосконалість закону знайшли зручний варіант виходу з ситуації: якщо міська рада не може заснувати своє видання, то вона дає таке доручення комунальному підприємству, що підпорядковане міській раді. Таким чином влада в обхід закону матиме «ручну» газету. Зараз дебатуються зміни до Закону «Про реформування», з їх прийняттям є надія, що такого не відбуватиметься у майбутньому.

 

Спілчанські новини

Академія української преси: звіт про здобутки й перспективи розвитку// НСЖУ, 22.06.2018

Академія української преси – партнер Національної спілки журналістів України, зокрема, в організації і проведенні заходів медіаосвіти (семінарів, тренінгів) – оприлюднила звіт про свою діяльність 2017 року.

Як змінюється найбільша журналістська організація України – звіт голови НСЖУ (АНОНС)// НСЖУ, 22.06.2018

У понеділок 25 червня голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко звітуватиме про підсумки першого року роботи організації за керівництва, обраного з’їздом журналістів навесні 2017 року.

Рада спробує обмежити свободу в інтернеті// НСЖУ, 21.06.2018

До порядку денного Верховної Ради включили законопроект, яким хочуть дозволити СБУ без рішення суду блокувати сайти. Про це йдеться в картці законопроекту № 6688 на сайті парламенту.

«Видавати дозволи на зброю за посвідченнями преси людям, які не мають стосунку до медіа, – неприпустимо», – голова НСЖУ// НСЖУ, 21.06.2018

Певний час на Херсонщині триває дискусія: за останні чотири роки в цій області отримали зброю за журналістськими посвідченнями 223 особи. Хоча більшість з них жодного стосунку до медіа ніколи не мали.

Партнери